3 Kasım 2013 Pazar günü parçalı Güneş Tutulması gerçekleşecek. Türkiye saati ile 15:20 – 16:10 arasında gerçekleşecek olan bu tutulma saat 15:45′te maksimumuna ulaşacaktır. Ancak Güneş’in sadece %6.5′lik kısmı örtüldüğünden yerin aydınlanmasında farkedilebilir bir etki olmayacaktır. Tutulma, Afrika`nın tam tutulma şeridi dışında kalan bölümünün neredeyse tamamından ve bazı güney Avrupa ülkeleriyle Türkiye`den parçalı tutulma olarak görülebilecek. 3 Kasım 2013 Güneş tutulması hakkında detaylı bilgi için tıklayın

 

Güneş tutulması sırasında özellikle Akrep, Boğa, Aslan, Kova ve yükselenleri etkilenecek. Hayatınızda, kendiniz ve görünüşünüzde radikal değişimlere hazır olun. Bir Akrep burcu olan Türkiye’de de altı ay içinde önemli değişimler söz konusu. Güneş tutulması yeni başlangıçları sembolize ediyor. Astrolog Medyum Kağan tutulmaları değerlendirdi ve burçlara olan etkisinin nasıl olacağını yorumladı…

 

KOÇ: Tutulma ortak gelir ve harcamalar evinizde gerçekleşiyor. Eşiniz ortağınız veya ailenizle olan ortak borçların ödenmesi ve kaynakların(para-mal) paylaşımı konusunda problemler patlak verebilir. Geciken alacaklarınızı bu dönem tahsil edebilir ya da uzun vadeli yeni çıkış yolları arayabilirsiniz. Başkalarının da işin içinde olduğu ödeme ve gelir kaynaklarınızın planlamasını iyi yaptığınız takdirde olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Varsa sağlık sorununuz ameliyat geçirmeniz gerekebilir özellikle bu sorun daha öncede nüksettiyse! Finansal konularda, iş yaşamında analizci gerçekçi ve planlı olmak sizi başarıya ulaştıracak. Bazı Koçlar korku ve endişeleriyle, ölüm temasıyla bu dönem daha çok yüzleşecek zor da olsa onları aşmaya çalışmalısınız. Bu dönem nafaka miras kredi vergi işlerindeki problemlerde öne çıkabilir.

 

BOĞA: Tutulma evlilik ve ilişkiler, ortaklıklar, davalar evinizde gerçekleşiyor. Yeni ve kalıcı birlikteliklere imza atmak isteyebilir, evlilik ortaklık kararı alabilirsiniz. Bazı Yükselen boğalar içinse durum tam tersi olabilir. Her halükarda kurulan birliktelikler sizin açınızdan uzun vadede kısıtlayıcı ve bağlayıcı şartlar içeriyor, dikkatli hareket edin. Eşiniz veya ortağınız için bu dönem önemli bir dönüm noktası olabilir. Şu sıralar sizin değil de karşı tarafın eli daha güçlü. O nedenle şartlara uyum sağlamanız, zor da olsa uzlaşmaya çalışmanız gerekiyor. İlişki ve ortaklıkların seyrini değiştirecek krizler gün yüzüne çıkabilir. Açık düşmanlıklarla karşılaşabilir, süren bir davaya ilişkin haber alabilirsiniz. Hukuki ve yasal konular bu dönem öne çıkabilir.

 

İKİZLER: Tutulmanın etkisiyle kendinizi yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz. Günlük düzeninize sağlığınıza beslenmenize daha çok önem vermelisiniz. Hemeroit, prostat, idrar yolları, genital bölgeler ve iskelet sistemine yönelik sorunlar gün yüzüne çıkabilir. Eski sağlık sorunları nüksedebilir. Sabırlı ve kararlı hareket etmek, tedavi planını doğru uygulamak sizi sağlığınıza kavuşturabilir. Çalışma ilişkilerinizde, işyerinde yer ve görev değişiklikleri gündeme gelebilir. Sabır, çalışma ve konsantrasyon gerektiren yeni projeler, işler üstlenebilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınız varsa astlarınız, hizmet destek aldığınız kişiler(kiracı bakıcı…) yönelik sorunları çözmek için adımlar atabilirsiniz. Ayrıca ev yerleşim gayrimenkul konuları bu dönemde öne çıkan konulardan olacak.

 

YENGEÇ: Tutulmayla birlikte aşk hayatında ve varsa çocuklarınızla ilgili sorumluluk gerektiren krizler yaşanabilir. Çocuğunuzla(sağlığı eğitimi vs.) daha çok ilgilenmeniz gerekebilir. Çocuk sahibi olmak için uzun vadeli bir tedaviye başlayabilirsiniz. Hamile olan Yükselen Yengeçler ise kendilerini yormamaya dinlenmeye özen göstermeleri gerekiyor. Sahne sanatları, yaratıcılık içeren işler ve sportif faaliyetler daha fazla konsantrasyon ve çalışmayı gerektirebilir. Hobinizi işe dönüştürmek, profesyonelce yapmak için yeni adımlar atabilirsiniz.  Aşk yaşamınızdaki sorunları çözmek için çabalayabilir olmuyorsa da ayrılık kararı alabilirsiniz. Sorunların üstesinden gelmek için ikili ilişkilere ve iletişime önem verin, çevrenizden destek göreceksiniz.

 

ASLAN: Tutulma ile birlikte ev veya yer değişikliği gündeminize zorunlu olarak gelebilir. Yeni bir ev veya arsa almak için araştırmalara başlayabilirsiniz. Gerçekçi akla mantığa yatkın bir ödeme planı hazırlayarak istediğiniz ev veya gayrimenkule sahip olabilirsiniz. Bazı Aslanlar aileden biri ile iş yapmaya başlayabilir. Süre giden miras alacak işleri bu dönemde sonuçlanabilir. Ailevi veya ev yerleşim konularıyla ilgili krizler patlak verebilir, sınırlayıcı sorumluluklar üstlenmeniz gerekebilir. Geçmişe dönük, baba veya ailenizle ilgili sorunlarla yüzleşme ve çözme zamanı.

 

BAŞAK: Tutulmayla birlikte bir eğitim programına başlayabilir, daha çok öğrenime ve zihinsel aktivitelere zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Dil öğrenmek, yazmak için güzel bir dönem. Ancak bunu uzun zamana yaymayı göze almalısınız. Kardeşler veya yakınlarla ilgili problemler krizler gün yüzünü çıkabilir. Yakın çevreden, yolculuklardan öğrenilecek çok şey var. Kuşkucu ve karamsar düşünce tarzından uzak durmaya çalışın. Zorlukların üstesinden, mücadeleci sabırlı planlı yönünüz sayesinde geleceksiniz. Tutulma kendinizi ifade etme, düşünme, öğrenme sürecinizi yenilemek, kardeş-yakınlarla ilgili sorunları aşmak için önemli fırsatlar sunuyor, değerlendirin.

 

TERAZİ: Tutulmaya birlikte finansal sıkıntılarınız artabilir. Gelirinizi artıracak yeni fırsatlar, projeler içine girmek isteyebilirsiniz ancak bu kolay olmayabilir. Başarılı olmak için sabırlı programlı ve gerçekçi olmak şart. Yeni sorumluluklar beraberinde kazancı da size getirebilir. Ancak uzun vade de. Harcama ve ödeme planlarınızı gerçekçi şekilde düzenleyin. Uzun vadeli bir borcun altına girebilirsiniz. Özellikle 11 Kasım’dan sonra planları devreye sokmanızı önemle tavsiye ederim. Bazı yükselen Teraziler sahip olduklarını kaybetme riskiyle karşılaşabilirler.


AKREP: 
Tutulma en çok sizi sağlığınızı ve yaşamınızı etkileyecek. Yeni ve kalıcı girişimlere başlamak isteyebilir, yaşamanıza dair önemli kararları devreye sokmak isteyebilirsiniz. Kendinizle ve korkularınızla, limitlerinizle yüzleşebilirsiniz. Gerçekte ne istiyorsunuz ve neyi ne kadar yapabilirsiniz? Tüm bunlara dürüst yanıtlar verebilirseniz, bilinçli bir yol planı hazırlayabilirseniz uzun vadede başarılı sonuçlar elde edeceksiniz. Sosyal çevrenizden destek alabilirsiniz. Ancak sorumlulukların gerçeklerin farkında olmak, planlı hareket etmek başarının anahtarı. Kuşku ve endişelerden, takıntılardan, size ayak bağı olanlardan uzaklaşın ve yenilenin. Sağlığınıza yönelikte varsa sorunlarınız yeni tedavi programları uygulayabilirsiniz. Hamile olan akrepler ise kendilerini yormamaya dinlenmeye özen göstermeleri gerekiyor.

 

YAY: Tutulmayla birlikte gizli kalmış konular, perde arkası işler, sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. İyimser kalmakta zorlanabilirsiniz. İç sesinizi dinlemenin, kendinizle/sorunlarınızla yüzleşmenin tam zamanı. Daha geri planda kalmak isteyeceğiniz iş ve projelere yönelebilir, yeni uzun vadeli sorumluluk gerektiren görevler üstlenebilirsiniz. İş hayatına ilişkin yeni gelişmelerde yaşanabilir.

 

OĞLAK: Tutulmayla birlikte sosyal çevrenizde, ekip çalışmalarında, grup-dernek faaliyetlerinde yeni görevler üstlenebilirsiniz. İşten kazanımlarınızı artıracak veya gelecek planlarınızı gerçekleştirecek  yeni projeleri devreye sokmak isteyebilirsiniz ancak bu hemen ve zahmetsizce olmayacak. Başarılı olmak için çalışmak ve sabır göstermek gerekiyor. Yurt dışı, eğitim, medya hukuk yayıncılık alanlarında organize olmak, proje üretmek size fayda sağlayacak. Yeni gruplara dahil olmak yeni bir hayat görüşü kazanmanıza, bu alanda eğitim almanıza, seyahatlere çıkmanıza sebebiyet verebilir. Sosyal çevrenizi yenileyebilir, yaşça büyük veya hayat tecrübesi olan birilerinden tavsiyeler alabilirsiniz, dikkate alın. Arkadaşlarınızla ilgili biraz can sıkıcı konular önünüze gelebilir.

 

KOVA: Tutulmayla birlikte iş ve kariyer yaşamına yönelik önemli görev ve sorumluluklar üstlenebilirsiniz. Liderlik, organizasyon ve planlama becerilerinizi doğru şekilde gösterebilirseniz kalıcı başarılar elde edebilirsiniz. Üstlerinizle ilişkilerde, kariyerinizde krizler sorunlar yaşanabilir, detaycı planlı fakat takıntılı olmamak, sorunları aşmak için çabalamak önem taşıyacak. Oldukça kadersel etkiler içeren bir tutulma, geleceğe dair planlarınızı gerçekleştirmek, yaşamınıza yeni bir yön vermek, iş değiştirmek, yenilenmek için mücadele etmekten korkmayın. İşe yönelik yasal hukuki konular bu dönem öne çıkabilir.

 

BALIK: Tutulmayla birlikte yurt dışı bağlantılı iş ve seyahatlere çıkabilir, şehir hatta ülke değişikliği yaşayabilirsiniz. Yüksek öğrenim programlarına yoğunlaşabilir, hayat felsefenizi yenileyecek eğitimler alabilir, bu alanda araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz. Tez yazmak-sunmak, kitap yayımlayamak isteyebilirsiniz ancak bunun için daha fazla zamana ihtiyacınız var. Başarılı olmak için sabırlı ve gayretli olmak şart. İkili ilişkilerden yana da sizi harekete geçiren, mücadeleye iten kişilerle karşılaşabilir, tatlı rekabetler yaşayabilirsiniz. İlişki ortaklıkları doğru yönetmek sizi başarıya ulaştıracak. Vizyonunuzu yaşamınızı genişletecek fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hukuki ve yasal konular bu dönem öne çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir