Medyum Kağan adıyla tanınan Oğuz Mutlu, Burdur’un Kavacık köyünde doğmuş, İlkokulu köyünde okuyan Oğuz Mutlu Ortaokul ve Lise’yi dışarıdan bitirmiştir. İlkokul çağlarında başlayan öngörüsel yetenekleri bir gece gördüğü rüya ile bütünleşmiş ve kendisi bedensiz varlıklarla irtibat kurmaya başlamıştır. Medyum Kağan adıyla tanınan Oğuz Mutlu yıllardır mesleğini Antalya ve İstanbul’da yasal olarak icra etmektedir. 600’e yakın televizyon programına katılan Medyum Kağan bir çok kezde ana haber bültenlerine haber olmuştur. 14 Gazete 5 televizyon kanalı ve 80’e yakın haber portalı Medyum Kağan’ın bir çok büyük depremi ve bazı olayları önceden bildiğini haber yapmıştır. 18 Yıllık mesleki hayatında binlerce danışanına rehberlik ederek faydalı olan Medyum Kağan bu alanda yaptığı başarılı çalışmalarla kendisini ispat etmiş bir medyumdur.

 

Star Tv Ana Haber Bülteni’nde bedensiz varlıkları görüntületti

Kamuoyunda Medyum Kağan olarak bilinen Oğuz Mutlu 19 Nisan 1996 tarihinde Gülgün Feyman’ın sunduğu Star Tv Ana Haber Bülteni’nde bedensiz varlıkları kamera ile görüntületerek Türkiye’de bir ilki başarmıştır. Medyum Kağan’ın bedensiz varlıkları görüntülettiği bu ilginç haber yoğun istek üzerine Star Tv’de 4 kez yayınlanmış ve gazetelere manşet olmuştur. Ünlü tiyatro sanatçısı Levent Kırca tarafından mizahi bir yaklaşımla bu haber ele alınmış ve Medyum Kağan’ın bedensiz varlıkları görüntületmesi Olacak O Kadar’da parodi olarak ekrana gelmiştir.

 

Osman İslamoğlu’na canlı yayın konuğu oldu

Medyum Kağan 1996 yılında Antalya’dan bölgesel yayın yapan ART Tv’de Osman İslamoğlu’nun canlı yayın konuğu olarak bedensiz varlıkları nasıl görüntülettiğini anlatmıştır. Yine aynı konu ile 1997 yılında Burdur’dan yerel yayın yapan Kanal 15’de Hakan Bey’in sunduğu Mercek programına canlı yayın konuğu olarak katılmıştır. (Haberin detaylarını internet sitemizde bulabilirsiniz.)

 

Kitle Gazetesi’nde köşe yazdı

Medyum Kağan 2007 yılında Kitle Gazetesi’nde mistik konular üzerine köşe yazıları kaleme almış. 1 Yıl boyunca her gün Kitle Gazetesi’nde yazdığı köşe yazıları ile okurları bilgilendirmiştir. Medyum Kağan’ın yine aynı yıl Coıffeur Antalya Dergisi’nde 2 sayfalık bir de röportajı yayınlanmıştır. (Haberin detaylarını internet sitemizde bulabilirsiniz.)

 

Akdeniz Tv’de 2 yıl boyunca her Çarşamba canlı yayına katıldı

2008 ve 2009 yıllarında her Çarşamba günü Akdeniz Tv’den canlı olarak yayınlanan Fulyaca isimli programa konuk olan Medyum Kağan 2 yıl boyunca her Çarşamba günü canlı yayına telefonla bağlanan seyircilere yaptığı yorumlarla manevi rehberlik ederek yol göstermiştir. (Haberin detaylarını ve videolarını internet sitemizde bulabilirsiniz.)

 

7 Bin kişinin öldüğü depremi 2 ay önceden canlı yayında bildi

Eylül 2009’da yaklaşık 7 Bin kişinin yaşamını yitirdiği Endonezya’da meydana gelen 7.9 büyüklüğündeki depremi Akdeniz Tv’de canlı yayında 2 ay önceden bilmiştir. Medyum Kağan 29 Mart 2009’da ülkemizde yapılan yerel seçimlerde Ak Parti’nin oy kaybedeceğini de Akdeniz Tv’de canlı yayında 2 ay önceden bilmiştir. Medyum Kağan Akdeniz Tv’de canlı olarak yayınlanan Fulyaca programında 25 Mart 2009 tarihinde ”DTP’li belediyelere ve DTP’lilere yönelik bir operasyon başlayacak ve DTP kapatılacak” demiş, Medyum Kağan bu iddialarından 20 gün sonra KCK operasyonları başlamış ve Diyarbakır Belediyesi’nde polis arama yapmış ve bazı DTP’lilere göz altına alınmış ve Medyum Kağan bu iddialarından 9 ay sonra da 11 Aralık 2009’da DTP Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmıştır. Medyum Kağan’ın bire bir gerçekleşen bu öngörüsü de Akdeniz Tv Ana Haber Bülteni’nde haber olmuştur. (Haberin detaylarını ve videolarını internet sitemizde bulabilirsiniz.)

 

20 Bin kişinin öldüğü felaketi ve Euro krizini aylar önceden bildi

Medyum Kağan 2011 yılı öngörülerini açıklamak için 24 Aralık 2010’da ofisinde bir basın toplantısı düzenlemiş ve bu basın toplantısına başta Doğan Haber Ajansı olmak üzere bir çok Ajans, Televizyon ve Gazete katılmıştır. Medyum Kağan düzenlediği bu basın toplantısında ”2011 Yılı depremler yılı olacak, Pasifik’te 9 şiddetinde büyük bir deprem, depremden sonra da çok büyük Tsunamiler meydana gelecek. Japonya’da Tokyo Borsası alt üst olacak Dünya’yı büyük bir ekonomik kriz sarsacak” demişti. Medyum Kağan bu öngörüleri yazılı ve görsel basında geniş yer bulmuş ana haber bültenlerinden tutunda gazete ve haber portallarına kadar haber olmuştu.

 

Medyum Kağan’ın bu iddialarından 3 ay sonra 11 Mart 2011’de Dünya tarihinin en büyük 5. depremiyle Japonya 9 şiddetinde sarsılmış depremden hemen sonra meydana gelen Tsunami felaketinde 20 Bin kişi yaşamını yitirdi. Deprem ve Tsunami’nin yaralarını sarmaya çalışan Japonya depremden 3 gün sonra birde ekonomik felaket yaşadı 15 Mart 2011’de Tokyo Borsası % 10.5’luk düşüşle adeta alt üst olurken Ekim 2011’de ise ekonomik kriz Avrupa’yı sardı Yunanistan ve İtalya ekonomileri çöküşe geçti ve 2 ülkenin başbakanları da koltuğundan oldu. (Haberin detaylarını ve videolarını internet sitemizde bulabilirsiniz.)

 

Libya savaşını ve Kaddafi’nin öldürüleceğini aylar önceden bildi

Medyum Kağan’ın bire bir gerçekleşen bu öngörüleri bir çok yazılı ve görsel basında haber olurken Medyum Kağan 2011 yılında da yeni öngörülerini basınla paylaşmaya devam etti. Medyum Kağan 2011 yılında Libya’da savaş çıkacağını Kaddafi ve 2 oğlunun göstericiler tarafından öldürüleceğini öne sürdü. Medyum Kağan’ın bu iddialarından 5 ay sonra Libya’yı Fransa, İtalya ve Nato uçakları bombaladı ve ülkede iç savaş çıktı tarihler 20 Ekim 2011’i gösterdiğinde ise Libya lideri Muammer Kaddafi ve 2 oğlu göstericiler tarafından linç edilerek öldürüldü. Medyum Kağan’ın bire bir gerçekleşen bu öngörüleri de defalarca yazılı ve görsel basında haber oldu. (Haberin detaylarını ve videolarını internet sitemizde bulabilirsiniz.)

 

Kendisinin hazırlayıp sunduğu Tv programı yaptı

Medyum Kağan 2011 ve 2012 yılında Almanya üzerinden yayın yapan TR 1 Tv’de Medyum Kağan ile 3. Boyut adlı televizyon programını hazırlayıp sundu. Medyum Kağan’ın hazırlayıp sunduğu Medyum Kağan ile 3. Boyut programında canlı yayına telefonla bağlanan insanlara manevi rehberlik yapan Medyum Kağan 18 yıllık mesleki hayatında da olduğu gibi bir çok insana yol gösterdi. (Haberin detaylarını ve videolarını internet sitemizde bulabilirsiniz.)

 

Aslı Kökçe’ye canlı yayın konuğu oldu

Haziran 2012’de Kanal T’de Aslı Kökçe’nin hazırlayıp sunduğu Sohbetin Aslı programına canlı yayın konuğu olarak katılan Medyum Kağan Temmuz 2012 burç yorumlarını seyirciyle paylaştı. (Haberin detaylarını ve videolarını internet sitemizde bulabilirsiniz.)

 

2 Haber portalında köşe yazıyor ve birde kitap yazacak

Medyum Kağan halen Seri Haber ve Antalya Rapor haber portallarında gündeme dair köşe yazılarını kaleme almakta ve Ülkemizdeki bu tür yeteneklere sahip insanların incelendiği veya bu tür insanların bilime kazandırılmasına öncülük etmek amacıyla bir takım çalışmalar yürütmektedir. Hayatını ve yaşadıklarını kaleme alacağı bir kitap yazmayı düşünen Medyum Kağan ilerki günlerde ”Bir Medyumun Hayatı” isimli kitabıyla sizlerle buluşmayı hedeflemektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir