Aşk hayatınızda sizi yeni heyecanlar aramaya iten koşullar var. Yorucu bir dönemde olmanıza rağmen, girişken olmayı başaracaksınız. Yeni heyecanlar ve renkler 9 Eylül’den sonra çok dikkat çekiyor. 5 Eylül-18 Ekim tarihlerinde aşktan ve ilişkilerden yana şanslı olabileceğiniz dönemler. 2-6 Ekim’deki Mars/Venüs kavuşumu, sizi çok hareketli kılmakta. Aşk ve duygusal ilişkileriniz heyecana ve tutkuya açık olacak. Yine 27 Ekim çok hareketli ve tutkulu ilişkiler getirebilir.

 

Bu dönemde aşkın peşinden koşabilirsiniz. Karşınızdaki kişilerin size katacağı heyecanla bir süre mutluluk sizinle. Aynı zamanda duygusal açıdan da cesaretinizi ortaya koyabileceksiniz. Kendinize olan güveninizi yeniden kazanabilirsiniz. Duygusal hayatınıza giren coşku sizi risk almaya da itebilir. Aşırı sahiplenici ve ihtiraslı yanlarınızı öne çıkarabilirsiniz. İlişkilerde beklediğiniz paylaşım bu günlerde sizi yine de mutlu edecektir.

 

8 Ekim-19 Kasım tarihleri sevgi ilişkilerinde mutlu olmakta zorlanabilirsiniz. Venüs geri giderken bu dönem aşırı beklentiye girmemelisiniz. İlişkilerinizde sizi üzen ve yıpratan yanlar öne çıkacaktır. Tatminsiz bir süreç yaşayabilirsiniz. 14-22 Aralık arasında, ilişkiler adına hareketli dönemler tekrar öne çıkmakta. Karşınıza tutkulu ve sizi kontrol etmek isteyen kişiler çıkabilir. Ancak bu günlerde daha akılcı ve gerçekçi beklentilere girebilirsiniz. Bu dönemde ilişkilerinizden çok fazla şey beklememelisiniz. Zira sizi değişime zorlayan çok güçlü olmanız gereken sürece ilerliyorsunuz. Evlilik ve ilişkiler hayatınızı değişiklik ve sorumluluk getiren bir sürece götürmeye başlıyor.

 

Süregelen ilişkilerinizde ve evlilik hayatınızda ise çok farklı durumlar söz konusu. Temel hatları ile kadersel ve sizin dışınızda gelişen bir yol. Başkalarının hayatınız üzerindeki etkisi zorlayıcı olmaya başlıyor. Bu konuyu özellikle evlilik ve ilişkiler yolu ile yaşamaya başlayacaksınız. Eşinizin sizden beklentileri çok daha değişik ve zorlayıcı biçimde ortaya çıkmaya başlıyor. Sizi alıştığınız süregelen ilişkilerden uzaklaştıracak koşulları Plüton etkisi ile yaşayacaksınız. 2010 Ocak’tan itibaren aslında bu etkiler altında olduğunuzu bilmektesiniz. Güç mücadeleleri ve baskılar sizi sıkıştırmaya başlamış olmalı.

 

Karşınızda olan kişiler sizi geri dönüşü olmayan bir noktaya taşımaya başlıyor. Bu alanda ilişkilere bakışınızda değişim yaşayabilirsiniz. Artık olayların akışını kontrol etmemelisiniz. Direnmeniz halinde zorlukların ağırlığı karşısında duramayabilirsiniz. Diğer taraftan Satürn, yuva kurmak ve evlilik konusunda sizi sorumluluk almaya itebilir. Dördüncü eviniz olan Terazi’de ilerleyen Satürn, pek çok konuda sizi etkilemeye başladı, içinde bulunduğunuz zorlukları esnek ve eşitlikçi yanlarınızı geliştirerek aşmaya çalışacaksınız.

 

Bir aile olmak, evlilik gerçekleştirmek bunlardan birisi olabilir. Bir yere kök salma ihtiyacınızı evlilik yolu ile gerçekleştirebilirsiniz. Sizi kısıtlayan ve zorlayan yanlarını gösteren Satürn’den çok şey öğrenebilirsiniz. Ortak bir hayat kurmak ve yuvada değişiklikler için mücadele dönemi, beraberinde üzerinizdeki yükleri artıracaktır. Bazı gecikmeler ve beklemeler yaşayabilirsiniz. Sabrınızın test edildiğini unutmamalı ve iki buçuk yıllık bu sürece hazır olmalısınız.

 

Diğer taraftan 2012 Ocak ayı boyunca Satürn/Plüton etkisi altında olacaksınız. Bir taraftan başkalarının sizi dönüştürme mücadelesi, diğer taraftan evlilik ve özel hayat. Bu etkilerle evlilik ve ilişkilerde sizi manipüle edilebilecek konular gündeme gelmeye başlıyor. Tansiyonun artacağı, tüm gücünüzle kendinizi ortaya koymanız gereken bir dönem geçireceksiniz. Başlayan bu zor süreçte, karşınıza çok güçlü kişiler de çıkabilir. Eğer sabırlı olur ve kabullenirseniz ilişkilerinizde yaşayacağınız değişimden çok daha güçlenerek çıkabileceğinize inanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir