Geçtiğimiz 29 Ekim’den bu yana Satürn, Terazi’de ilerlemeye başladı. Bu dönem, ileriye dönük planlarınıza ve umutlarınıza yöneleceğiniz bir dönem olacak. Ayrıca gruplar içinde yer almanız da bu evle ilgilidir. Bu tarihe kadar işinizde gerçekleştirdiğiniz hedefleri daha geniş kitlelerle paylaşabilirsiniz. Önümüzdeki iki buçuk yıllık dönemde ilişkiler, denge ve anlaşma gerektiren konular, kariyer hayatınız açısından çok daha fazla önem taşıyacak. Yardımlaşmak, takım çalışmasına yönelmek hayatınıza farklı deneyimler katabilir. Ortaklaşa konular ve içinde bulunacağınız gruplar ise size yeni sorumluluklar getirecektir. Yapıcı ve paylaşımcı yanlarınızı öne çıkarabilirsiniz. Ortak idealler daha ziyade başkaları adına çalışmalar getirecektir. Sosyal aktiviteler içinde yer almanız artık çok kolaylaşmakta. Arkadaşlıklarınızı ve dostluklarınızı ciddi biçimde gözden geçirecek, sağlamlaştırabileceksiniz. Bu alanda başkalarıyla olan her paylaşımınızda akılcı adımlar atabileceksiniz. İşle ilgili ortak çalışmalar da bu dönem sizi hareketli ve verimli kılacaktır.

 

Geleceğe yönelik beklentileriniz ve hedeflerinizle kendinize ayırdığınız zamanı ve aşk hayatınızı yeniden bir dengeye oturtmaya başlayacaksınız. Bu yıl Haziran ayında yan yana gelecek olan Jüpiter ve Uranüs, aşkta ve yaratıcı alanda güzel sürprizlerin sizi fazlasıyla özgürleştireceğini anlatmakta. İkinci önemli fırsat, Jüpiter’in dördüncü evinize Balık burcuna geçmesi ile başlıyor.

 

18 Ocak tarihinden sonra pek çok konuda iyimser ve hoş gelişmeler öne çıkmakta. Yuvada olumlu gelişmeler ve aileyi ilgilendiren konularda rahatlık söz konusu. Arlık aile içi ilişkilerinizde olumlu gelişmelere doğru ilerlemektesiniz. Özellikle özel hayatınız adına pozitif olaylar sizi harekete geçirebilir. Aynı zaman da ailede genişleme söz konusu olabilir. Uzun zamandır bir yere yerleşmek konusundaki planlarınızı da uygulayabilirsiniz. Belki bu süreçte ev almak gibi bir düşünceye yönelebilirsiniz. Ancak 31 Ocak-l0 Şubattaki Satürn/Jüpiter açısı uzun vadeli yatırım planlarınızda ikilemler yaratabilir.

 

Hayatınıza fırsatlar ve yenilikler getiren bu süreçte Uranüs’ün payı çok büyük. Aniden gelen uyanışları ve özgürlüğü anlatan bu gezegen, 28 Mayıs’tan itibaren beşinci evinizde Koç’ta ilerlemeye başlayacak. Aşk hayatınız yenilenme içine girmekte. Heyecanlı deneyimler hayatınıza hareket getirecek. Aşkta daha özgür ve teke tek olmak isteyebilirsiniz. Sıra dışı ilişkilere yönelmek artık sizin için zor olmayacak. Durağan ilişkileriniz yerini çok farklı ama demokratik ilişkilere bırakabilir. Halta var olan aşk ilişkiniz bu süreçle birlikte bitebilir. Hiç umulmadık ilişkiler ve aşklar hayatınıza çok farklı renkler katmaya başlayacaktır. Zaten aşkta bağımsız yanlarınız vardı.

 

Artık daha heyecanlı ilişkilere kapılmaya çok açık olacaksınız. Aynı zamanda duygularınızı ve kendinizi ifade etmekte farklılıklar öne çıkabilir. Uranüs etkileri sizi yaratıcı konularda da etkilemeye başlamakta. Yeni hobiler ve uğraşlarda farklı olanı seçmeye başlayabilirsiniz. Yeni teknikler ve yaklaşımlar sayesinde dikkat çekici çalışmalar yapabilirsiniz. Çocuklarla süregelen ilişkilerinizde ani değişiklikler karşınıza çıkabilir. Asilik görülebilir. Uyum sağlamakta zorluk yaşayacağınız dönemlere hazır olmalısınız.

 

2011’den bu yana Plüton’un ikinci evinizde ilerlemeye başlaması ile pek çok şey değişmekte. Kendi maddi kaynaklarınızı korumak için daha fazla mücadele edeceksiniz. Artık kazançlarınızla ilgili toptan bir değişimi kabul etmeniz gerek. Zira alıştığınız ve koruduğunuz her şey farklı bir noktaya gelmekte. Para konularında daha fazla emek vermek ve zorlukları kabul etmek durumundasınız. Maddi manevi değer verdiğiniz sistemi yeniden tanımlamanız gerekecek. Para kazanma kapasiteniz konusunda ise değişiklikler gündeme gelecektir. Kazanç sisteminiz düşünmediğiniz şekilde değişebilir. Belki yeteneklerinizi aşk hayatında farklı bir şekilde uygulama şansınız olacak.

 

Bu konuda uzun vadeli bir plan öngörmelisiniz. Ancak uzun olacak bu süreç sizi zorlayacak ve mücadeleci olmaya itecek. Sahip olduğunuz kaynakları daha dikkatli ve önlemci kullanmayı öğreneceksiniz. Kıt olabilecek kaynaklar emek ve çaba yolu ile gelmeye başlayacaktır. Akılcı ve doğru bir yaklaşım sergilemeniz bu noktada çok önem kazanacak. Çok çalışarak kazanma, aileden gelen kaynaklar bu dönemde ortaya çıkabilir. Zira değişim sizde pek çok şeyi sıfırlamaya zorlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir