Son iki buçuk yıldır kariyerinizle ilgili pek çok gelişme yaşadınız. Aldığınız sorumluluklar size yeni görevler yükledi. Daha fazla çalışmak ve yeni planlar yapmak sizi büyük ölçüde bunaltmış da olmalı. Amaçlarınızı titizlikle yeniden oluşturabildiniz. Artık Satürn Terazi’de ve on birinci evinizde size farklı şeyler vaat ediyor. Yeniden geleceğe yönelik gerçekçi planlar yapabilirsiniz. Bu ev sizin sosyal bağlarınız adına çok şey ifade etmekte.

 

Aynı zamanda takım çalışmaları ve işle alakalı ortak çalışmalar öne çıkmaya başlıyor. İşe ait beklentilerin devam edeceği bir süreç yaşamaktasınız. İş hayatı ve arkadaşların birbirine karışması da söz konusu olacaktır. Terazi’deki Satürn size pek çok konuda sorumluluk getirebilir. Beraber çalışmanın ve sorumlulukları paylaşmanın tatmini sizi motive edecektir. 8 Nisan-22 Temmuz arasında, Satürn yeniden meslek evinize geri gidecek. Aynı süreçte Uranüs/Satürn karşıtlığını son kez yaşayacaksınız. İşte bu döneme dikkat etmelisiniz! Bir taraftan dördüncü evinizden gelen etkiler sizi yenilik ve farklı olana iterken, diğer taraftan, Satürn sizden kalıcı işler ve somut sonuçlar beklemekte. İşle ilgili son hedefleriniz burada kesinleşecek.

 

Yeni olandan korkmamalı ancak, kuralları ve otoriteyi hayatınızdan çıkarmamalısınız. Bu dönemde ne kadar ilkeli davranırsanız, uzun vadede kazanımlarınız sizi o kadar tatmin edecektir. Zira sorumluluk duygusunu kazandığınız bir dönem geçirdiniz. Siz artık eski ve yeni arasında dengede kalmanın getireceği fırsatları kalıcı kılmalısınız. 2 Nisan’da iş ortamında olumlu ilişkiler ve somut çalışmalar öne çıkmakta. 7 Haziran-30 Temmuz arasında Mars, onuncu evinizde Başak’ta ilerlemeye başlayacak. Bu dönemde mesleki alanda hem yoğun bir fiziksel çaba sarf edebilirsiniz, hem de cesaretinizi ortaya koyabilirsiniz. Kendi çabalarınız ve eforunuzu ortaya koymakta başarılısınız. Daha fazla iş ve organizasyon konuları sizi meşgul edecek.

 

Beklenmedik sorumlulukların altında ezilmemeye bakın. Otoritenin üzerinizdeki baskısı bu süreçte artacaktır. Üstlerle ilişkilerde sorunlar yaşamanız ise bazı eleştirileri beraberinde getirmeye başlıyor. Üzerinizde aşırı baskı hissedeceğiniz bu dönemi sakin geçirmeye çalışmalısınız. İyimser ve geniş düşünmek size çok şey kazandırabilir. 20 Mayıs-14 Haziran arasında ise, ortaklaşa parasal konularda olumlu gelişmeler olabilir. Başkalarının kaynaklarından yararlanabilirsiniz. Beklediğiniz destekler bu tarihlerde öne çıkabilir. Hatta aileden gelebilecek olanaklar olacaktır. Eşin ya da ortağın maddi durumunda rahatlık söz konusu. Temmuz sonunda Mars/Satürn açısı dikkat gerektirmekte. Birikimleriniz riske girebilir.

 

Ortak çalışmalardan ve kariyerden gelecek destekler aksayabilir. Planlarınızı buna göre yapmalısınız. Zira bu iki buçuk yıllık süreç, kazanımlarınızın 11’inci ev odaklı olacağını gösteriyor. Takım çalışmaları ve ortaklıklar bu alanda size engeller de getirebilir. İkinci evinizin yöneticisi Satürn, daha fazla emek ve çabaya dikkat çekecek. Ocak ve Ağustos aylarında ise benzer zorluklar yine karşınıza çıkacak. Parada ve ileriye dönük maddi beklentilerinizde zor şartlar altına gireceksiniz. Kazançlarda en olumlu dönemler Haziran ayında Jüpiter/Uranüs beraberliğinde olabilir. En azından yaratıcı konularda risk alabilirsiniz. Aşırı beklenti ve iyimserlik içinde olmaktan kaçınmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir