Vefkin hazırlanmasından, uygulanmasına kadar olan süreç çok önemlidir. Eğer vefk usulüne uygun bir şekilde hazırlanır ve yine usulüne uygun olarak uygulanırsa kısa sürede sonuç alınır. Vefkin etki etme süresi, yapılma amacına ve yapılan vefkin içeriğine göre değişir. Her vefkin 8 ulvi 8’de süfli iş görenleri, yani hizmetçileri vardır. Kısacası her vefkin 16 bedensiz varlığı yani hüddamı vardır. Vefkte yazılı olan harf ve rakamlar bu hüddamları harekete geçiren bir komuttur.  Vefk işin ehli olan kişiler tarafından hazırlanmalıdır. Her önüne gelen vefk yapamaz, çünkü vefk hazırlamak başlı başına bir ilimdir. Bu ilime tam olarak vakıf olmayan hiç kimse vefk yapamaz, yapsa bile sonuç alınamaz. Vefk yapacak kişi Arapça bilmeli ve ebced hesabından iyi anlamalıdır. Ayrıca bedensiz varlıklara hükmedebilmelidir. Şimdi vefk neden tutmaz madde madde sıralayalım.

 

1- Amacına uygun vefk yapıldı mı? Yani ülseri olan birine tansiyon ilacı verilirse ne olur? Tabiki de hasta iyi olmaz. Onun içinse amacın doğrultusunda bir vefk yapılmalıdır. Bu nedenle vefk hazırlanmadan önce vefk yapılacak kişiye özel seans yapılmalıdır. Tıpkı doktorun önce muayene edip, hastalığı teşhis etmesi gibi. Unutmayın ki teşhis konulamayan bir hasta tedavi de edilemez.

 

2- Hazırlanan vefkin doğru olup olmadığını anlamak için kontrolü yapıldı mı? Takdir edersiniz ki aşçı bile yemek pişerken yemekten bir kaşık alıp yemeğin pişip pişmediğini kontrol eder. Onun içinse vefk hazırlandıktan sonra kontrolü çok önemlidir, çünkü vefk hazırlamak tamamen matematik işidir. Tek bir harfin yada bir tek rakamın yanlış yazılması halinde vefk tutmaz ve sonuç alınamaz.

 

3- Vefk usulüne uygun olarak tatbik edildi mi? Vefkin tutması için doğru bir şekilde uygulanması çok önemlidir. Her vefkin kendine has okuması gereken duası ve çekilmesi gereken zikri (Esması) vardır. Bu dua ve zikirler tıpkı telefonun pin kodu gibidir. Eksik veya fazla okunması halinde vefk tutmaz.

 

4- Vefk duası ve zikri zamanında yapıldı mı? Her duanın ve zikrin belli günleri ve saatleri vardır. (Bu gün ve saatlere ait tabloyu VEFK menümüzde bulabilirsiniz.) Örneğin; Lafza-i Celal yani Allah ism-i şerifinin vefkini yaptırdınız duasını okuyup zikrini çekeceksiniz. Bu vefkin zikir sayısı 66’dır. Pazar günü Güneş saatinde yapılır. Eğer vefkin duası ve zikri doğru zamanda yapılmadıysa yine vefk tutmaz ve sonuç alınamaz.

 

5- Vefki uygularken ve duasını okurken abdestli miydiniz? Vefkin duası abdestsiz okunmaz, zikri abdestsiz çekilmez. Onun için vefki uygulamadan önce boy abdesti (gusül) almanız şarttır. Özellikle kadınlar özel günlerinde vefki uygulayamaz, duasını okuyamaz ve zikrini çekemez.

 

6- Vefk üzerinizde bulunduğu sürece, alkol almamalı cinsi münasebette bulunulmamalıdır. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda önce vefki çıkartıp yüksekçe bir yere koyduktan sonra alkol alabilir yada cinsi münasebette bulunabilirsiniz. Daha sonra temizlenip (boy abdesti alıp) vefki tekrar taşıyabilirsiniz.

 

7- Vefki taşırken yere düşürmemelisiniz. O vefkte ayetlerin ve yüce Allah’ın isimlerinin yazılı olduğunu unutmayınız.

 

8- Vefk ter veya su ile ıslanmamalıdır. Üzerinizde taşıdığınız vefkin içine ter veya su girmemelidir. Aksi halde yazıları silinebilir ve vefk tesir etmez hale gelir. Onun için vefkin çok iyi bir şekilde folyo, jelatin veya deri gibi şeylerle kaplanması gerekir.

 

9- Vefkle birlikte tuvalete, banyoya, denize ve havuza girilmez. Aksi halde vefk bozulur ve tutmaz.

 

10- Birine vefk yaptırdığınız zaman başka kişilere de yaptırmayın, çünkü üst üste on vefk uygulanmaz. Nasıl ki başınız ağrıdığında bir aspirin içiyorsunuz, çünkü 10 tane içerseniz zehirlenirsiniz. Onun içinse vefk üstüne vefk yapılmaz.

 

11- Her şeyden vefk yaptırma amacınızın iyi bir niyet olması gerekir. Kısacası gayenizin etik olması gerekir. Kadın evli 40 yaşında adam bekar 20 yaşında bu iş vefkle olur mu? Olmaz. Neden derseniz, Yüce Allah zinayı men etmiştir. Bu nedenle hiç kimse kendi kötü emellerine Yüce Allah’ın ayetlerini alet edemez. Biz burada kimsenin özel hayatını eleştirmiyoruz sonuçta her koyun kendi bacağından asılır. Fakat her gün enteresan talepler alıyoruz. Kadın evli fakat lezbiyen başka bir bayan için vefk talep ediyor yada adam gay başka bir erkek için vefk talep ediyor veya iki tarafta evli ve daha neler neler. Vefk etik olan ilişkiler için yapılır. İki seveni tekrar birleştirmek, yada sözlü, nişanlı veya evli çiftleri tekrar barıştırmak için vefk yapılır. Aksi halde büyük günahtır ve sonuç alınamaz.

 

Kısacası vefkin tutması için tam bir inanç ve itikatla uygulaması, kurallarına riayet edilmesi çok önemlidir. Sizlerle 19 yıllık bir tecrübemi paylaşmak istiyorum. Ne zaman biri vefk yaptırsa ve o vefki düzgünce uygulasa benim bile inanamayacağım kadar kısa sürede sonuç alıyor. Fakat ne zamanki vefk hazırlatan biri ”Hocam vefk üstümdeydi biriyle ilişkiye girdim. Bir zararı olur mu?” veya ”Hocam ben dua okumasını bilmiyorum, bu dua çok ben bunu azar azar okusam olur mu? dediği zaman görüyoruz ki ya sonuç alamıyor yada geç ve ona göre bir sonuç alıyor. Kısacası insanın en iyi doktoru kendisidir. Tıpta bile hemen iyileşen hasta doktoru dinleyen ve onun tavsiyelerine uyan hastadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir