Hazırlanan vefkin kaç günde etki edeceği, vefkin amacına ve içeriğine göre değişir. Onun içinse vefki görüp okumadan kesin bir şey söylemek zordur, çünkü vefkin yüzlerce çeşidi vardır. Vefkler genelde Arapça olarak hazırlanır. Fakat İbranice, Aramice ve Süryanice başta olmak üzere değişik lisanlarda da vefkler yapılmaktadır. Bundan dolayıda vefkin kaç günde ve nasıl etki edeceği hazırlanış amacına ve vefkde kullanılan alfabeye göre değişir.

 

Vefkin doğru hazırlanması ve doğru olarak uygulanması etki etme süresi açısından çok önemlidir. Eğer vefk hazırlayan kişi işin ehli ise ve hazırlanan vefk kurallarına uygun bir şekilde tatbik edildiyse kısa sürede etkisi görülür. Genelde vefklerin % 95’inden netice alınır. Doğru hazırlanıp, doğru uygulanan bir vefk çok kısa sürede etki eder ve inanılmaz sonuçlar alınır.

 

Burada önemli bir konuya değinmek istiyorum. İnternet ortamında dolaşan 7 günde kesin çözüm sözüne kesinlikle itibar etmeyin. Hiç bir vefk 7 günde netice vermez. Ayrıca her şey Yüce Allah’ın izni ile olur. Yüce Allah’ın izin vermediği hiç bir şeyi hiç kimse olduramaz. Onun içinse vefk yapan kişi aracıdır, takdirse Yüce Allah’ındır. 19 yıldır bu işin içinde olan birisi olarak sizlere şunu söyleyebilirim. Aynı vefki 2 kişiye yapıyorsunuz, birisi hemen sonuç alırken, diğeri uzun bir süre sonra netice alabiliyor.

 

Bu nedenle vefkin doğru hazırlanıp, doğru bir şekilde uygulanması çok önemli. Ayrıca her insanın metabolizması farklıdır. Onun içinse birini hemen etkisi altına alan vefk diğer kişiyi daha geç etkisi altına almaktadır. Tıpta bile aynı hastalıktan aynı tedaviyi gören 2 kişinin aynı anda iyileşmesi mümkün değildir. Örneğin; Ahmet’in baş ağrısı bir aspirinle 5 dakikada geçerken, Mehmet’in baş ağrısı 3 gripinle 1 saatte zor geçmektedir.

 

Vefk uygulanması bittikten 7 gün sonra etki etmeye başlar. Kesin olmamakla birlikte genelde bazı vefklerden 9, 11, 15, 21, 27 ve 29 günde sonuç alınırken bazı vefklerden de 33, 41, 71, 99 veya 121 günde sonuç alınmaktadır. Bu durum tamamen vefkin yapılış amacına ve içeriğine bağlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir