Yengeç, Akrep ve Balık burçları su elementli burçlardır. Su elementi burçlarının başlıca özellikleri son derece duygusal ve kırılgan olmalarıdır. Yaşadıkları hadiselerden çabuk etkilenirler. İnsanların kendileri ile ilgili fikirlerini fazlasıyla önemserler. Sezgileri oldukça güçlüdür. Somut bir şekilde ortaya konulmayan duygu ve düşünceleri hissedebilir. Dile getirilmese de istekleri sezer ve fikirleri anlayabilir. Dışarıdan bakıldığında gereksiz yere ani tepkiler verdiği düşünülebilir. Ancak o sezgilerine güvenir ve tepkilerinin bir sebebi olduğunu bilir. Algıları onu harekete geçirebilir. Bu demek değildir ki; Su grubu burçlar yerli yersiz problem çıkarmaya meyilli. Hayır, hoşlanmadığı bir durumu sezse bile metanetini koruyabilir.

 

Su grubu burçlar genelde içe dönüktür. Dışarıdan gözlemlediğimizde onların dışa dönük, canlı ve sosyal tipler olduğunu düşünebiliriz. Ancak onun için kendi iç dünyası daha önemlidir. Dışa dönük tarafını sadece bir ihtiyaç olarak kabul eder. Kırılgan bir yapısı olduğu için insanlar tarafından reddedilmek onun zoruna gidecektir. Bunun için sosyal ilişkilerinde yeni beraberliklere adım atarken çekingen davranır. Asıl kendini bulduğu yer ise iç dünyasıdır. Çünkü kendi dünyasını kontrol etmesi daha kolaydır. Zeki insanlardır. Öğrenmesi gereken bir konuyu çabucak kavrayabilir. Sezgileri de güçlü olduğu için bazen hiç anlatılmayan bir konuyu bile kendi kafasında çözerek anlayabilir. Sezgisel yanı ile zekası ve araştırmacı özelliği birleşince ortaya son derece bilgili, kültürlü insanlar çıkar.

 

Su grubu burçları tanımak pek kolay değildir. Çünkü onlar duygu ve düşüncelerini hemen açığa vurmazlar. İnsanların kendileri hakkında olumsuz fikirler üretmesinden endişe ederler. Örneğin; hırslı bir yapıda olmalarına rağmen bunu çevrelerine çok hissettirmezler. Sadece güvendikleri ve emin oldukları kişilere kendilerini açarlar. Diğer insanlarla samimi gibi görünseler de aralarına bir perde çekerler. Her insanın kendilerini tanımasına müsaade etmezler. Dolayısıyla onlarla uzun süre aynı ortamda bulunsanız bile esas duygu ve düşüncelerini tahmin etmekte zorlanırsınız.

 

Su grubu burçlar için aşk son derece özel bir kavramdır. Onlar sevdiği insanı hayatının merkezine alır. Partnerine karşı çok ilgilidir. Her hareketiyle aşkı hak ettiğini gösterir. Sevmek, sevilmek, ilgi görmek onun için adeta bir ihtiyaçtır. Belki gündelik yaşamlarında çekingen gibi görünürler; ama aşk hayatında romantik yanları ortaya çıkar. Aşkı derin duygularla ve tutku ile yaşamak isterler. Sevdikleri kişi için her türlü fedakarlığı yapabilirler. Ayrıca kendilerine değerli olduğunu hissettiren bir partnere karşı asla sadakatten ayrılmazlar. Maddi olarak kendilerini rahat hissetmek isterler. Dolayısıyla parasal kazançlar elde edebilmek için azimle çalışırlar. Cinsel arzularını doyurmak konusunda isteklidirler. Mükemmeliyetçi olurlar, her şeyin yerli yerinde olmasını isterler. Gördükleri yanlışları dile getirmekten çekinmezler. Eleştirel ve iğneleyici bir tarafları vardır.

 

Sıra dışı ilgi alanlarına yönelirler. İçlerinden geldiği gibi davranırlar. Pek mantıklı görünmese de sırf içlerinden geldiği için değişik hobiler ile ilgilenirler. Yeri geldiğinde de planlı bir şekilde hareket etmesini bilirler. Onlar için mantıktan ziyade duygular ön plandadır. Daha çok duyguları ile hareket ederler. Olumsuz durumlar karşısında çok çabuk karamsarlığa kapılabilirler. Ancak bu karamsarlık onları yıkmaz. Yine amaçlarına ulaşmak için var güçleri ile mücadele ederler.

 

Vicdan sahibi, merhametli tiplerdir. Hiç tanımadıkları yardıma muhtaç bir insan için bile tüm imkanlarını seferber edebilirler. Örneğin; dünyanın herhangi bir yerinde yaşanan doğal afet ile zor duruma düşen insanlar için elinden geleni yapar. Onlar için merhamet hayatın vazgeçilmez kavramıdır. Su grubu burçlar hayatlarını hedeflerine odaklı bir şekilde sürdürürler. Bir noktaya ulaşmak istiyorsa bunun için yapılması gereken her şeyi yapar. Sonuna kadar mücadele eder. Pes etmek kesinlikle ona göre değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir