29 Ekim’den bu yana Satürn, Terazi burcunda, kariyer ve meslek evinizde ilerlemeye başladı. Kısıtlayan, öğreten ve sorumluluk getiren yanları ile sizinle beraber. Artık, uzun yıllardır yaptığınız yatırımların bir hasat dönemi olacaktır. Çabalarınızın karşılığını alabilirsiniz. Yeterince çaba göstermediyseniz bu iki buçuk yıllık süreç zor geçebilir. Siz, artık kim olduğunuzu, ne istediğinizi bilmek durumundasınız. Satürn tam tepede ve kariyer evinizde. Objektif olmalı, size ait alanda çabalarınızı öne çıkarmalısınız. Özellikle işe ait sorumluluklarınız daha çok artacaktır. Liderlik etmek ise tek amacınız olabilir. Size önemli vasıflar katacak bu süreci çok iyi değerlendirebilirsiniz. Bu alanda Terazi burcunun olması, iş hayatında adil davranmanızın çok önemli ve gerekli olduğunu göstermekte. Özellikle yükseleni de Oğlak olanlar açısından toplumsal statü, bu yönde yapılmış olan evlilik ya da anlaşmalar açısından kritik bir önem taşımakta.

 

Siz Oğlaklar artık sabırlı ve sistemli yanlarınızla başarıya çok yakın taşabilirsiniz. Bir birey olarak kendinizi ortaya koymaktan çekinmeye çeksiniz. Bu konularda Satürn’ün Terazi burcundaki güçlü etkileri siz destekler yönde olacak. Yine de artan sorumluluklara hazır durmalısınız. Sizin kendiniz için yapmanız gereken pek çok şey olacak. Artık amaçlarınızda ve iş hayatınızda yeni bir statü arayışı öne çıkmakta. 1 yıl önce Satürn dördüncü evden geçerken attığınız temelleri gözden geçirmelisiniz. Olumsuz kullandıysanız bazı problemler yaratabilir. Beklediğiniz başarıyı baltalayabilir. Ancak olumlu yanları ile Satürn sizi ödüllendirecektir. Artık sizi zorlayan pek çok zorlu değişim karşınıza çıkmaya başlıyor. Üstlerle ilişkiler adına daha yapıcı ve ciddi yaklaşımlarda bulunmalısınız. Zira otorite figürleri hayatınızda önemli bir yer tutmaya başlıyor. Sağlam adımlarla ilerlemeniz size çok şey kazandıracaktır. Aşırı çalışma ve büyük yükler, evde de bazı sorunlara işaret etmekte. Aileye ait sorumluluklarınız çok ağırlaşabilir. Ancak yine de ilk önceliğiniz kariyeriniz olacaktır.

 

18 Ocak tarihine kadar Jüpiter kazançlarınız ve maddi olanaklarınız konusunda sizi desteklemeye devam etmekte. Gelir gider dengenizi bu sürede yeniden planlamalısınız. Başkalarından da destek görebilirsiniz. Bolluk ve gelişme gezegeni Jüpiter, 18 Ocak’tan 6 Haziran’a kadar üçüncü eviniz olan Balık’ta ilerlemeye başlıyor. Artık daha iyimsersiniz. Fikirlerinizde yapıcılık söz konusu. Yakın çevre, kardeşler, komşular ile olan ilişkileriniz sizi oldukça hevesli kılmaya başlıyor. Kendinizi bu alanda daha fedakar ve yapıcı ilişkiler içinde bulacaksınız.

 

Eğitim hayatınızda yeni fırsatlar ve kilimler de söz konusu. Bu dönem zeka gerektiren konular ve entelektüel gelişim öne çıkabilir. Eğitim konularında stres yaratan gelişmeleri aşabilirsiniz. Akademik kapasite ve yeni şeyler öğrenmeye açık yanlarınız bu dönemden sonra size genişleme ve başarı getirecek. Özellikle sizin için bir sınav söz konusu olduğunda, son derece olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

17-25 Eylül tarihleri arasında Jüpiter/Uranüs beraberliği bu alanda sizi mutlu edecektir. Zira zihinsel olarak son derece başarılı olabileceğiniz koşullar ve sürprizler öne çıkabilir. 6 Haziran tarihine kadar olumlu ve verimli geçebilecek kısa yolculuklar da devreye girecektir. Hemen arkasından Jüpiter, bu kez dördüncü evinizde ilerlemeye başlayacak. Bu süreçte eve ait planlarınızı ani ve pozitif bir şeklide hayata geçirmeyi düşünebilirsiniz. 20 Haziran’a kadar şans sizinle olacak.

 

28 Mayıs tarihinde Uranüs dördüncü evinizde ve Koç burcunda ilerlemeye başlıyor. Ani etkilerini size aile hayatınızda ve yuvanızda göstermeye başlayacak. Öncelikle hiç planlamadığınız gelişmelerle karşılaşmaya başlıyorsunuz. Aile, baba, yakınlar ve yerleşimle ilgili konular aniden değişmeye başlıyor. Özellikle duygusal altyapınız açısından çok önemli bir sürece giriyorsunuz. Bu alanda yaşayacağınız farkındalık sizi çok başka bir noktaya taşıyabilir. En önemlisi; aile ilgili konularda bir uyanış ve sizi bağlayan ilişkilerde özgürlük ihtiyacı duyacaksınız. Yakın olan ilişkilerinizde de mesafeli ve bireysel olmaktan yana tavır koyabileceksiniz. Psikolojik açıdan sizi sarsan konular gerçeklik anlayışınızı değiştirecektir. Var olan bağlarınızdan ve geçmişin zincirlerinden kurtulmak isteği ise sizde aynı zamanda kökleri kaybetme hissi yaratabilir. Oturmuş olan düzeniniz açısından da beklenmedik şartlar öne çıkmaya başlıyor. Yer değiştirme yanında kariyeri de etkileyebilecek gelişmeler sizi hiç şaşırtmamalı. Sonuç itibari ile dünyayla olan ilişkiniz farklılaşmaya başlamakta. Hayatınızın en kişisel ve en derin alanı olan bu evde, hiç ummadığınız aydınlanmalar karşısında esnek durabilmelisiniz.

 

Hayatınızdaki en büyük değişiklik ve uzun bir süreç Plüton eşliğinde 2011’den bu yana başlamış durumda. Bu etkiler altında pek çok şey değişmekte. Kişiliğinizin güçlü yönlerini iyice ortaya koymaya, daha hırslı olmaya başladınız. Kuşkusuz bu durum acımasız taraflarınızı da su üstüne çıkartmakta. Plüton kökten değiştiren bir gezegendir. Artık kişiliğiniz, hayata karşı duruşunuz ve bakış açınız, değişim geçirme sürecine girmiş durumda. Başkaları ile olan ilişkileriniz, kendinizi ortaya koyuş biçiminiz etkilenmekte. Hırslı ve disiplinli yanlarınızı dönüştürme yolunda ilerlemektesiniz.

 

Plüton’un sizde yaşatacağı değişiklikler bir tür sıfırlamak ve yeniden doğmak anlamı da taşıyor olacak. Gücünüzü yeniden oluşturmak, bambaşka bir kimlik ve kişilik ortaya koymak için büyük bir mücadele içine girmektesiniz. Tüm bu nedenlerle ikili ilişkilerinizde daha sağlam durmak istiyorsunuz ve evlilik, anlaşmalar, hatta yakın arkadaşlıklarınız tamamen değişmekte. Kendi kendinizi kontrol eden yanlarınız karşısında kendiniz bile şaşırabilirsiniz. Bu yeni “Ben”, sizin kişiliğiniz üzerinde son derece etkili olacaktır. Dış dünyaya sunduğunuz görünümünüz artık köklü bir değişikliğe uğramakta. Bütün bu gelişmelerin ardından, Plüton sizi ilişkiler yolu ile de etkilemeye başlayacak. Artık ilişkilerinize bakış açınız ve yaklaşımınız daha baskıcı, tutkulu olabilir. İlişkilerinizde güç kullanmak isteyen yanlarınız zamanla kendisini gösterecektir. Hatta her tür ilişkinizde manipüle eden yanlarınız, kişiliğinizin bir parçası haline gelmeye başlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir