Medyum Kağan
Medyum Kağan
Marmara depremini 20 gün önceden bildi
Marmara depremini 20 gün önceden bildi
Medyum Kağan 7 Haziran 2012'de Marmara'da meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremi 20 gün önceden bildi. İşte o haberin...
15 Temmuz 2012 17:25
Font1 Font2 Font3 Font4
Medyum Kağan

Medyum Kağan 18 Kasım 2011’de Akdeniz Tv’de canlı olarak yayınlanan Gündem programına konuk oldu. Medyum Kağan katıldığı bu programda 2012 öngörülerini açıklarken ”Yalova ve Kütahya’yı depremlerle ilgili uyarıyorum.” demişti. Medyum Kağan’ın canlı yayında dile getirdiği bu öngörüsünden 4 ay sonra 16 Nisan 2012’de Kütahya’nın Simav ilçesi 4.7 ve 4.8 büyüklüğündeki 2 depremle sarsıldı. Simav ilçesi 15 gün boyunca sallanmaya devam ederken bölgede 200’e yakın deprem kaydedildi. Simav meydana gelen bu depremlerden hemen sonra da Kütahya’nın Hisarcık köyü 5.1 şiddetindeki depremle sarsıldı. Böylecede Medyum Kağan’ın bir öngörüsü daha gerçekleşmiş oldu.

Simav depremini bildiği haberin videosunu izlemek için tıklayın

 

Medyum Kağan, Kütahya depremi öngörüsü gerçekleştikten sonra 18 Nisan 2012’de Antalya Rapor haber portalına yaptığı açıklamada sıra Marmara ve Yalova’da kısa bir süre içinde Marmara’da deprem olacak, bu depremde beklenen büyük Marmara depreminin öncüsü olabilir” demişti.

Medyum Kağan’ın Antalya Rapor’a yaptığı o açıklama haberi okumak için tıklayın

 

Medyum Kağan’ın Antalya Rapor haber portalına yaptığı bu açıklamadan 20 gün sonra 7 Haziran 2012 Perşembe günü saat 23:54’de Merkez üstü Marmara Denizi olan 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Böylecede Medyum Kağan’ın Marmara depremi öngörüsüde gerçekleşmiş oldu.

Marmara 5.1 büyüklüğünde depremle sarsıldı haberi okumak  için tıklayın

 

Medyum Kağan gerçekleşen Marmara depremi öngörüsünden hemen sonra Antalya Rapor haber portalına verdiği röportajda ”Bu deprem hayra alamet değil, beklenen büyük Marmara depreminin habercisi olabilir, daha doğrusu büyük depremi tetikleyebilir.” dedi.

Medyum Kağan’ın yaptığı o açıklamayı okumak için tıklayın

 

 


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa