Sevgili Koçlar, 15 Nisan’da Koç burcuna giren Merkür, 2 Mayıs’a kadar burcunuzdaki seyrini sürdürecek. 6 Mayıs’da Ay, Koç burcuna girecek, 4 gün sonrada 10 Mayıs’da Boğa burcunda Güneş tutulması meydana gelecek. Söz konusu Güneş tutulmasından 15 gün sonra 25 Mayıs’da da Yay burcunda Ay tutulması meydana gelecek. Bahsi geçen bu 2 tutulma ile 2 Astrolojik döngü sizleri diğer burçlar kadar olmasa bile olumlu ve olumsuz yönde etkileyecek. 3, 7, 14, 15, 19, 27 ve 29 Mayıs şanslı, 2, 10, 11, 24, 25 ve 26 Mayıs’da şanssız günleriniz diyebilirim.

 

Merkür’ün 2 Mayıs’da burcunuzdan çıkmasıyla iş hayatınızda oldukça hareketli bir dönem yaşanacak. Buna bağlı olarak işlerinizle ilgili para akışı hızlanacak. İş hayatınızdaki bu hareketli günleri çok iyi değerlendirerek, parasal sorunlarınız çözebilirsiniz. 2 Mayıs’da başlayan bu hareketli günler, 8 Mayıs gibi yerini durağan bir döneme bırakabilir, çünkü 10 Mayıs’da Boğa burcunda meydana gelecek Güneş tutulması iş hayatınızda durağan bir sürecin yaşanmasına neden olacak. Söz konusu bu durağan dönem 4-5 gün sürecek ve  15 Mayıs itibariyle iş hayatınıza tekrar bir hareketlilik gelecek ve bu hareketlilik 22 Mayıs’a kadar devam edebilir. 25 Mayıs’da Yay burcunda meydana gelecek Ay tutulması, iş hayatınız açısından yine 3-4 gün sürecek durağan bir dönemin yaşanmasına neden olacak. Fakat 28 Mayıs ve sonrasında iş hayatınızla ilgili her şey normal seyrine dönecek. Onun için bu hareketli günleri çok iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim.

 

6 Mayıs’da Koç burcuna girecek bu nedenle 6, 7 ve 8 Mayıs’da iş çevrenizdekilerle sorun yaşamamaya özen göstermelisiniz. Özellikle de amirlerinizle, üstlerinizle, patronunuzla, ortaklarınızla, işçi ve iş verenlerle iyi gerekebilir. Uzun süredir satamadığınız bir mülkünüz var ise 2 ile 7 veya 15 ile 22 Mayıs tarihleri arasında bu mülkünüzü satabilirsiniz. İşinizi büyütmek, yeni bir şube açmak, ortaklık edinmek, iş sözleşmeleri veya anlaşmaların yapılması açısından da bu tarihlerin doğru bir zaman olduğunu söyleyebilirim. Bu süreç işsiz Koçların iş bulması açısından da oldukça şanslı bir dönem. Atama, tayin veya terfi etmeyi bekleyen memur ve amirler içinde bu isteklerinin gerçekleştiği bir dönem olabilir. Ayrıca bu dönem öğrenci Koçlar içinde başarıyı temsil ediyor. Bu dönemde yeni projelerin hayata geçtiği, yaratıcı yönünüzü ortaya koyduğunuz bir süreçte söz konusu. Ev veya iş yeri sahibi olmak isteyen zorlanmadan bu emellerine ulaşabilirler.

 

Bu ay birbiri ardına gelecek iş seyahatleri nedeniyle partnerinizi ihmal edebilirsiniz. Partnerinizi ihmal etmeniz ilişkinizi yıpratan bir sürecin başlangıcı olabilir. İlişkinizi veya evliliğinizi yıpratmak istemiyorsanız partnerinizi ihmal etmemelisiniz. Birde partneriniz Boğa burcu ise Mayıs ayında onu ihmal etmeyi aklınızdan bile geçirmeyin, çünkü 10 Mayıs’da meydana gelecek Güneş tutulması en çok Boğa burçlarını etkileyecek. Sorunlu bir ilişkiniz veya problemli bir evliliğiniz var ise yukarıda belirttiğim şanssız günlerinizde aranızdaki iletişim kopma noktasına gelebilir. Eğer bu ilişkinizi veya evliliğiniz kurtarmak istiyorsanız kendinizi onun yerine koyarak hatalarınızı daha iyi anlayabilir ve bir çözüm üretebilirsiniz. Sorunlu ilişkiler yıpranmaya devam etse bile, sorunsuz ilişkiler resmiyet kazanacak. Partneriniz size bir sürpriz yaparak evlenme teklifi edebilir veya sizi ailesiyle tanıştırabilir. Kısacası ilişkinizde ciddi adımlar atılabilir.

 

Boşanma, nafaka veya tazminat davası olan Koçların bu davaları lehine sonuçlanabilir. Özellikle tutulmaların meydana geleceği günlerde anne, baba, kardeş veya çocuklarınızla iletişim problemi yaşayabilirsiniz. Uzaktaki yakınlarınızla ilgili alacağınız kötü haberler canınızı sıkabilir. Ayrıca tutulmaların meydana geleceği günlerde kendi içinizde bir çok çelişki yaşayabilirsiniz. Bu durumda kendinizi sorgulamamalı ve olayları akışa bırakmalısınız. Mayıs ortaların akraba ziyaretleri gibi kısa süreli geziler düzenleyebilir, Ay sonuna doğru da tatil planları yapabilirsiniz. Bekar ve yalnız Koçlar macera dolu kısa süreli sürpriz aşklar sizi bekliyor.

 

Beyin veya beyin damarlarıyla ilgili sağlık sorunları olan Koçlarla, migren, katarakt ve kulaklarıyla ilgili sağlık problemleri yaşayan Koçların sağlıklarına dikkat etmelerinde fayda var. Hamile olan bayan Koçlarla, böbrek, mide ve kara ciğer yağlanması gibi sağlık sorunu yaşayan Koçların da sağlıklarına dikkat etmelerinde yarar görüyorum. Ayrıca kan şekerinize ve tansiyonunuza dikkat etmelisiniz.

 

Haziran ayı burç yorumlarıyla görüşmek üzere sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bol kazançlı güzel bir Mayıs ayı diliyorum. Astrolog Medyum Kağan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir