Aşk hayatınızda başlayan hareketlilik sizi son derece aktif kılmakta. Mars 6 Haziran’a kadar Aslan burcunda bulunacak. Geçtiğimiz Ekim’den bu yana bu hareketlilik başlamıştı. Kendinizi daha girişken ve cesur hissedebilirsiniz. Bu yanınız aşk ilişkilerinde canlılık getirecektir. Dışa dönük ve heyecanlı ilişkilerle uzun süre meşgul olacaksınız. Kendinizi ve duygularınızı doyasıya yaşamaktan keyif alabilirsiniz. Ancak duygusal hayatınıza verdiğiniz önemi abartabilir ve risk alabilirsiniz.

 

Bu nedenle ilişkilerinizi kontrol etmekten ve bencillikten kaçınmalısınız. 7 Mart-1 Nisan arası aşk ilişkilerinde son derece keyifli ve zevkli zamanlar söz konusu. Çünkü Venüs, sizinle beraber. 7-9 Mart’ta, Venüs/ Mars açısıyla, aşkta daha girişken ve keyifli olabilirsiniz. Duygularınızı bu süreçte daha akıcı ifade edebilirsiniz. Aşkta dikkat çekici bazı gelişmeler ise temkinli olmanızı gerektiriyor. Gururunuzu ilgilendiren bir gelişme ile sorunlar yaşayabilirsiniz. Yavaşlayan Mars bazı engelleri ya da beklemeleri gündeminize getirebilir. Ortaya çıkan sorunları aşmakta sabırlı olmalısınız. İlişkilerinizi yeniden gözden geçirmeli ve zorlamamanız en doğrusu olacak. 10 Mart tarihine kadar olan süreçte akıcı sonuçlar almanız mümkün değil.

 

Bu tarihten sonra bazı problemler aşılabilir olacak. Bu gelişmeler 7 Haziran’a kadar etkilerini gösterecektir. Evliliğiniz adına ise daha önemli zamanlar öne çıkmakta. Uzun vadede Satürn sizi evlilik evinizden etkilemeye başlıyor. Evlilik ve ilişkiler konusunda artık daha gerçekçi ve akılcı davranmanız gerekiyor. Bunu başarmak için mücadeleci yanlarınız önem kazanacak. Bir taraftan bağlarınızı sağlam hale getirmek isteyeceksiniz. Size sorumluluk yükleyen kişiler de test edici olacaktır. Süregelen evliliğiniz varsa üzerinde düşünmek durumunda kalabilirsiniz. Her şeye rağmen içinde bulunduğunuz koşullar pek kolay değil.

 

Bir taraftan da bağlanmak sizin için problem olacak. Diğer taraftan ilişkilerinizde somut taleplerle karşılaşmak sizi çok sıkıştıracak. Bütün bu gelişmeler karşısında sakin olmalısınız. İleriye dönük planlarınıza dahil olamayan ilişkiler ve ortaklıklar bitebilir. 22 Temmuz-15 Ağustos Satürn/Uranüs karşıtlığı, ilişkiler adına en hareketli döneminize ışık tutmakta. Bu sizi test eden ve zorlayan bir dönem olacak. Bu günlerde kendi özgürlüğünüz ve kişisel seçimleriniz ilişkilerinize yansıyacak. 30 Temmuz’da Mars yedinci evinizde ilerlemeye başlıyor. İlişkiler ve evlilik konusunda bazı açmazlar ve mücadeleler var. Sizi kışkırtan ve gerginliğe iten koşulları sakin karşılamalısınız. Daha fazla işbirliği bu günlerde çok gerekli olacak.

 

Gelişebilecek olaylar karşısında sakinliğinizi korumalısınız. Tek başına olayları kontrol etmekten kaçınmanız gerek. 30 Temmuz-4 Ağustos arası, Mars/ Satürn beraberliği size daha fazla mücadele getirecek. Olası engeller ve sizi bloke eden durumlar söz konusu. Egonuzu bir kenara bırakmalı ve sorumluluklarınızın farkında olabilmelisiniz. Eşinizin beklentileri sizin üzerinizde ağır baskı oluşturabilir. 7 Ağustos’ta ise Venüs, yedinci evinizde Terazi’de ilerlemeye başlıyor. 9 Eylül tarihine kadar burada bulunacak. İlişkilerde rahatlık ve uyum öne çıkabilir. Daha fazla paylaşımın dikkat çekeceği gelişmeler var. Eşinizin beklentilerine eşlik etmeniz size ve ilişkilerinize olumlu yansıyacaktır. İlişkinizi daha ahenkli ve ılımı yaşamak sizin için zor olmamalı.

 

Ancak 7-10 Ağustos en yorucu günleriniz. Bu süreci uzlaşıcı geçirmeniz ve dikkatli olmanız gerekiyor. Zira Satürn-Venüs birlikteliği sizi zorlayabilir. Daha gerçekçi ve akılcı olmanız gereken günler. Süren sıkıntılarınıza olan yaklaşımınız çok belirleyici olabilir. Sizin dışınızda gelişen olayları sabırlı karşılamalısınız. Eşinizin sizden daha fazla sorumluluk ve güven beklemesi karşısında zorlanabilirsiniz.

 

Artık Satürn yedinci evinizde sizi gerçek anlamda sınamaya başlıyor. Kendinize olan ilginizi aşmalı ve ortaya çıkarmanız gereken kimliğiniz üzerinden yola çıkmalısınız. Daha fazla işbirliği ve diplomasi geliştirmek tüm ilişkilerinize olumlu yansıyacaktır. İki buçuk yıllık bu süreçte ilişkilerde ve evlilik hayatında denge kurmak ve sorumluluk almak ana temanız olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir