Kara büyü

Kara büyü kötü emeller için yapılan büyülerdir. Şeytani bir iştir ve cinlerle yapılır. Kan, kemik, tırnak, saç teli, domuz yağı, idrar v.s gibi materyallerle yapılır. Kara büyüde kullanılan kan ve kemik bazen bir hayvan bazende bir insan kanı yada kemiğidir. Kara büyü yapmak yada yaptırmak için mezar kazıp, ölü kemiği temin eden insanlara çok sık rastlanmaktadır. Kara büyü, Enokyan alfabesiyle yada İbranice, Süryanice veya Aramice gibi lisanlarla hazırlanır. Büyü yapmak için temin edilen materyale bu lisanlarda tılsımlar yazılır ve bazı kelimeler telaffuz edilir.

 

Ayrıca kara büyü cin, şeytan gibi bedensiz varlıkların yardımıyla yapılır. Avrupa’dan, Asya’ya, Amerika’dan, Afrika’ya kadar dünyanın bir çok ülkesinde büyü yapmak ve yaptırmak yaygın bir gelenektir. Lavey ile başlayan ve Roma Katolik inancının çöküşünü simgeleyen staanist uygulamalarla kara büyü sıkı fıkıdır. Dünya’nın çeşitli ülkelerinde özel olarak kara büyü ayinleri düzenlenir. Bu ayinlerde büyü yapmak için, kan, ceset parçası, insan ve hayvan kemikleri, kötü kokulu tütsüler, bakire kızlar vs. gibi şeyler kullanılır. İslam inancına göre büyü yapmak ve yaptırmak en büyük günahlardandır.

 

Niçin kara büyü yapılır?

1-    Herhangi bir insanın ölmesi için

2-    Evli yada birbirini seven iki insanı ayırmak için

3-    Herhangi birinin nasibini ve rıskını bağlamak için

4-    Birinin dilini yada uykusunu bağlamak için

5-    Seni sevmeyen birini kendine bağlamak için gibi çeşitli nedenlerle kara büyü yapılır.

 

Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’ede büyü yapıldı

Hz. Aişe annemizden rivayet edildiğine göre Lehip Bin Asam isimli bir Yahudi tarafından Peygamberimize tarak, kıl ve hurma kabuğu ile büyü yapılmış bu büyüde Ziervan kuyusuna atılmıştır. Peygamber Efendimiz günlerce yapılan büyünün etkisi altında kalıp, bu büyü mübarek vücuduna ve gözüne isabet etmiş fakat peygamberliğine bir zarar gelmemiştir, Ancak uzun süre zevceleri ile ayrı kalmıştır.

 

Bu rahatsızlık devam edip ilerleyince bedeni güçsüz hale gelmiştir, bunun üzerine Peygamber Efendimiz Allah’a dua ederek şifa dilemiştir. Bu ettiği dualardan sonra uyur uyanık bir halde Yüce Allah tarafından gönderilen 2 melek büyüyü yapanı, büyünün nerede olduğunu ve büyünün nasıl çözüleceğini Peygamber Efendimize göstermiştir.

 

Bu olayların akabinde Peygamber Efendimize Felak ve Nas sureleri nail olmuştur. Bu 2 sure 11 ayettir, Peygamber Efendimize büyü yapan Yahudi de birkaç saç teline 11 düğüm atmıştır. Yüce Allah bu büyüyü ve yerini bildirmiştir. Bu ayetlerin okunmasını da emretmiştir. Peygamberimiz bir ayet okudukça bir düğüm çözülmüş kendisinde bir ferahlık ve rahatlık hissetmiştir. Bütün düğümler çözülünce Peygamberimiz kendine gelmiş ve bu ayetlerle şifa bulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir