Cemal tecellisine mazhar buyuran, istediği kulunu tevhide ileten, Allah katında halis ve ve makbul olan İslam dinini yöneten. Her şeye istikamet ve yön veren zat demektir. El Hâdî ism-i şerifinin zikir sayısı 20, zikir saati Güneş ve zikir günü de Pazardır. Büyük Ebced hesabına göre 20×20=400 kere okunması uygun görülür. El Hâdî ism-i şerifini her gün 400 defa okuyan Cenabı Hakk’ın izni ile işlerinde son derece başarılı olur. El Hâdî ism-i celilini zikretmeyi adet edinen kişiler herkes tarafından sevilip sayıldığı gibi bir dediği asla iki edilmez.

 

Temiz bir porselen tabağa 400 defa ”Yâ Hâdî” yazıp, su ile sildikten sonra üzerine 1600 defa ”Yâ Hâdî” okuyup bu su dargın, küs yada bir birinden nefret eden eş, dost, akraba, karı koca, elti, görümce v.s gibi kişilere içirilirse Cenabı Hakk’ın izni ile aralarındaki öfke ve kin gider yerini sevgi saygı ve muhabbet alır. Bu ism-i şerifi okumayı adet edinen kimseyi ailesi ve çocukları sever sayar ve itaat ederler.

 

İşte El Hâdî ism-i şerifinin vefki

Hafızası zayıf olan yada çok sık unutkanlık yaşayan biri El Hâdî ism-i şerifinin vefkini temiz bir porselen tabağa yazıp, yağmur suyu ile sildikten sonra 7 gün o sudan içerse hafızası kuvvetlenir. Yürüme güçlüğü çeken veya yürümesi geciken çocukta bu sudan içer ise Allah’ın izni ile yürümesi kolaylaşır ve kısa zamanda yürür. Bu vefkleri kendi başınıza hazırlamayı denemeyin, çünkü vefk ilmi Arapça ve Ebced bilmeyi gerektiren ayrıca kendine has bazı hususları olan bir ilimdir. Aksi halde sakıncalı sonuçlar doğurabilir. Bu içerik bilgilendirilmek amaçlı hazırlanmıştır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir