Medyum Kağan
Medyum Kağan
EL Bâkî
EL Bâkî
Varlığının sonu olmayan,sonsuz ve baki olan demektir. El Bâk'ı ism-i şerifinin ebced değeri 113'dür. Zikir saati Güneş, zikir günü de Pazar günüdür....
15 Şubat 2013 08:41
Font1 Font2 Font3 Font4
Medyum Kağan

Varlığının sonu olmayan,sonsuz ve baki olan demektir. El Bâkî ism-i şerifinin ebced değeri 113’dür. Zikir saati Güneş, zikir günü de Pazar günüdür. Bu ism-i şerifi her gün 113 defa zikretmeyi adet edinen kimse sağlıklı, sıhhatli ve uzun ömürlü olur, afet ve belalardan Cenabı Hakk’ın izni ile korunur.

 

İşte EL-Bâkî ism-i şerifinin vefki

EL-Bâkî ism-i şerifinin vefkini Güneş’in Boğa, Aslan, Akrep veya Kova burcunda olduğu zaman ve talide bu burçlardan birisinde iken yazıp üzerinde taşıyan ve her gün 113 kere ”Ya Bâkî” ism-i şerifini okuyan ömrü uzun, sağlıklı ve sıhhatli olur. Yine bu vefk yukarıdaki hususlara dikkat edilerek hazırlanıp eve, mağazaya, iş yerine veya fabrikaya asılır ise orası her türlü kaza, bela, yangın afet iflas v.s gibi felaketlerden korunur. Eğer bu vefk bir ağaca asılır ise de o ağaç çürümez ve bol meyve verir. Bu vefki kendiniz yazıp taşımaya kalkmayın çünkü vefk ilmi Arapça ve ebced bilmeyi gerektirir ve ayrıca dikkat edilmesi gereken bazı hususları söz konusudur. Aksi halde sakıncalı sonuçlar doğurabilir. Bu içerik bilgilendirilmek amaçlı hazırlanmıştır.

 

 


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa