24 Aralık 2010 Cuma günü ofisinde düzenlediği basın toplantısıyla 2011 öngörülerini kamuoyuna açıklayan Medyum Kağan ”2011 Depremler yılı olacak, Bu depremler 6 ile 9 şiddeti arasında olacak. Pasifik’te meydana gelecek bir depremden sonra çok büyük bir Tsunami felaketi yaşanacak. 2011’de büyük bir ekonomik kriz yaşanacak ve Tokyo Borsası alt üst olarak adeta çökecek.” Demişti.

 

Medyum Kağan’ın Doğan Haber Ajansı başta olmak üzere bir çok televizyon, gazete ve haber sitelerinde yayınlanan bu öngörüsünden tam 3 ay sonra 11 Mart 2011’de Pasifik ülkesi, Japonya’yı Dünya tarihinin en büyük depremlerinden biri vurdu. 9 Şiddetindeki depremin hemen ardından meydana gelen ve 20 Bin kişinin hayatını kaybettiği Tsunami felaketi, Sendai kentini yerle bir etti.

 

Depremin sarsıntısı ve dev Tsunami dalgalarının etkisiyle ülkedeki nükleer santrallerde yangın ve nükleer sızıntı başladı. Deprem, Tsunami ve nükleer sızıntıyla aynı anda uğraşmak zorunda kalan Japonların, ekonomisi derin yaralar aldı ve Japon ekonomisi yaşanan olaylardan 3 gün sonra adeta dibe vurdu. 15 Mart 2011’de % 10.5’luk büyük bir düşüş yaşayan Tokyo Borsası tabiri caizse alt üst oldu. Ekonomistler, yaşanan bu büyük felaketin Japonya ekonomisine zararını milyar dolarlarla ifade etti. Kısacası Medyum Kağan’ın 24 Aralık 2010’da Japonya ile ilgili dile getirdiği öngörüleri 3 ay sonra 11 Mart 2011’de bire bir gerçekleşti. 24 Aralık 2011’de Medyum Kağan’ın söylediklerini ve sonrasında yaşananların haberini izlemek için tıklayın

 

24 Aralık 2010’da Medyum Kağan’ın dile getirdiği öngörüleri arasında ”2011’de Büyük bir ekonomik kriz yaşanacak.” iddiası da vardı. Medyum Kağan’ın 24 Aralık 2010’da dile getirdiği bu öngörüsünden tam 9 ay sonra Eylül 2011’de Yunanistan ve İtalya başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde büyük bir ekonomik kriz başladı. Avrupa’yı saran ekonomik kriz, Yunanistan Başbakanıyla İtalya Başbakanı Berlusconi’yi de koltuğundan etti. Uzun lafın kısası Medyum Kağan’ın 24 Aralık 2010’da dile getirdiği ”2011’de Büyük bir ekonomik kriz yaşanacak.” öngörüsü de 9 ay sonra Eylül 2011’de gerçekleşti.

 

24 Aralık 2010’da ofisinde düzenlediği basın toplantısından 7 gün sonra 1 Ocak 2011 tarihinde Akdeniz Haberci.com haber sitesine verdiği röportajda ”İtalya, Fransa, Almanya gibi Avrupa ülkeleri bir bir batacak ve Avrupa Birliği yavaş yavaş dağılacak.” Diyen Medyum Kağan’ın bu öngörüsü de 9 ay sonra gerçekleşti. Ekonomik kriz, Eylül 2011’de İtalya’yı vurdu, kemer sıkma politikalarını protesto eden binlerce İtalyan sokaklara döküldü. Yaşanan ekonomik kriz İtalya Başbakanı Berlusconi’yi de koltuğundan etti.

Medyum Kağan’ın 1 Ocak 2011’de Akdeniz Haberci.com’a verdiği o röportajı okumak için tıklayın

 

Medyum Kağan’ın bir diğer öngörüsü de Fransa’nın da batacağını yönelikti. 1 Ocak 2011’de Akdeniz Haberci.com’a verdiği röportajda, 18 Kasım 2011’de Akdeniz Tv’den canlı yayınlanan Gündem programında ve 1 Ocak 2012’de ise Akdeniz Tv Ana Haber Bülteni’ne yaptığı açıklamalarda ”2012 Yılında Fransa batacak, Avrupa ülkelerinin ekonomileri kötüye gidiyor, kurtarma paketleri işe yaramayacak ve Avrupa Birliği 2014 yılında dağılmaya başlayacak.” Demişti. Medyum Kağan’ın bu öngörülerinden 14 ay sonra 26 Şubat 2013’de Fransa Çalışma Bakanı Michel Sapin’in katıldığı bir radyo programında ”Tamamen Battık” Sözleri Dünya gündemine bomba gibi düştü. Yaşanan bu gelişmeler üzerine gözler Medyum Kağan’a çevrildi ve akıllara Fransa’da mı batıyor? Sorusu geldi. İşte Medyum Kağan’ın 1 Ocak 2012’de Akdeniz Tv Ana Haber’de Fransa ile ilgili dile getirdiği o iddialar ve sonrasında yaşananlar.

Haberin videosunu izlemek için tıklayın

 

Medyum Kağan’ın bir biri ardına sıraladığı 5 öngörüden 4 tanesi gerçekleşti. Pasifik ülkesi Japonya’yı 9 şiddetindeki deprem ve Tsunami vurdu. Tokyo Borsası tarihinin en büyük düşüşüyle alt üst oldu, Avrupa’yı ekonomik kriz sardı, İtalya ve Yunanistan iflasın eşiğine geldi, Fransız ekonomisinde de tehlike çanları çalmaya başladı. Bakalım Medyum Kağan’ın 5. ve son öngörüsü gerçekleşecek mi? Avrupa Birliği 2014’de Dağılacak mı? Bekleyip hep birlikte göreceğiz, fakat 5 öngörüden 4 tanesi tam isabet tutuğuna göre 5. ve en önemli öngörüsü olan Avrupa Birliği’nin dağılma ihtimali gözardı edilmemeli ve acil olarak bir dizi önlemler alınmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir