Fırsatları ve krizleri bir arada yaşamaya başlıyorsunuz. Öncelikle hayatınıza fırsatlar, değişim ve mücadele yolu ile girmeye başlıyor. 26 Ocak 2010’dan bu yana Plüton’un etkisi altına girmiş bulunmaktasınız. Plüton’un ilerlemeye başladığı dokuzuncu ev hayata bakış açınız, eğitim olanakları ve yabancılarla ilgili konuları içine alan geniş bir dünyayı anlatmakta. Size çok farklı gelebilecek yeni ufuklar keşfedebilirsiniz. Artık çok yeni deneyimler içinde yol almaya başlıyorsunuz.

 

Uzun bir süreci kapsayan bu yıllarda çok şeyin değiştiğini göreceksiniz. Bu arada inançlarınızı da test eden koşullar ortaya çıkıyor. Öncelikle yeni kişiler ve düşünceler sizi etkilemeye başlıyor. Alışageldiğiniz inançlarınız ve fikirlerinizde büyük bir dönüşüme doğru ilerlemektesiniz. Akademik alanda çok farklı bir noktaya odaklanabilirsiniz. Bu alanda 2010’dan bu yana daha hırslı olabilirsiniz, işinizin de bir bölümü yabancıları ilgilendirmeye başlamış olabilir.

 

Eğitim hayatınızı tümden değiştiren, konular ya da kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Bu gelişmelerle, başka kültürler, felsefeler yolu ile tüm inanç ve düşünce yapınız değişecektir. Kendinizi dönüştürmeye yönelik girişimler yapabilirsiniz. Bu zorlu sürecin size getireceği zorluklara direnmemelisiniz. En çok kendi inançlarınız için mücadele etmeye hazır olmalısınız. Radikal ve sağlamcı yanlarınız çok önem kazanabilir. İnanç sisteminizi planlı ve örgütlü bir şekilde yeniden oluşturmak size çok şey katacaktır. İş nedeni ile sıklaşabilen yolculuklarınız değişimin bir parçası olacaktır.

 

Bu açılımlarla, iş hayatınızın önemli bir boyutta değişebileceği söylenebilir. Yabancıları içine alan gelişmeler de öne çıkmakta. Bununla ilgili profesyonel sorumluluklara daha yakın durmanız söz konusu. Ciddiyet ve gerçekçilik sizin ana sloganınız olmalı. Dar görüşlülük ise sizin mücadelenizi ağırlaştıracaktır. Hem ziyaret hem ticaret mantığı öne çıkarken, köklü değişikliklerden korkmamalısınız. Muhafaza etmek ve aşırı geleneksel bir yaklaşım, bazı engelleri büyüterek beraberinde getirecektir.

 

11’inci eviniz Balık’ta ilerlemeye başlayan Jüpiter, pek çok konuda sizi koruyacak ve şanslı yüzünü gösterecek. İleriye dönük planlarınızda son derece pozitif kararlar alabileceksiniz. Özellikle ümitleriniz açısından olumlu bir dönem söz konusu. Bu alanda başkalarından destek görmeniz kolaylaşacak. Yeni paylaşımlara açık durmanız sizi başarıya taşıyacaktır. Sosyal katılımın, grup çalışmalarının artacağı dönemler de öne çıkacak. Yaptıklarınızı aktarabilmek açısından iyi bir dönem olabilir.

 

Zira ortaklaşa çalışmalarda başarılarınız ve yaratıcı yanlarınızla dikkat çekebileceksiniz. “Ben” duygusunu en kolay aşabileceğiniz koşullar size çok şey katacaktır. Başkalarının yararına olabilecek çalışmalarda son derece fedakar davranabilirsiniz. Sosyal hayat ve arkadaşlıklar adına çok sıcak dostluklar kurmak size mutluluk katacaktır. Hayatınıza girecek yeni kişilerin deneyimleri size yol gösterici olabilir. Bu arada işten gelebilecek maddi kazançlarda olumlu sonuçlar alabilirsiniz. İş hayatında yaşadığınız başarıların maddi yanı sizi yakından ilgilendirmeye başlıyor. Bu konuyu ileriye dönük planlarınızda düşünebilirsiniz.

 

Bu gelişmelerin ardından iş hayatınızı etkileyecek Satürn bir fırsat olarak görülebilir. Yükselişe geçtiği bu dönemden yararlanmaya bakmalısınız. 29 Ekim 2012’de altıncı evinizde Terazi burcunda ilerlemeye başladı. Bu ev çalışma şartlarınız, sağlık ve daha fazla çaba gerektiren konuları anlatmakta. Satürn disipline eden, kısıtlayan ve eğitici yanları ile iki buçuk yıl boyunca sizi test etmeye başlıyor. Daha fazla çalışmanız gereken şartlara hazır olmalısınız. Hizmet etmeniz gereken temalar karşısında sağlam durmanız gerekecek. Sizi yıpratabilecek çalışma koşulları da öne çıkmakta. İlerideki iş hayatınıza yatırım yapmanız için bu, bir fırsat olabilir. Emek vermekten kaçmamanız gerek. Eksik yanlarınızı geliştirme çabanız sizi çok başarılı kılabilir.

 

Yeteneklerinizi geliştirmek yönünde kararlı olmanız ve kişisel düzeninizi yeniden oluşturmanız için fırsatlar olacaktır. İş ortamında beraber çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizi sağlam bir şekilde geliştirebilirsiniz. İş ortamında ortak çalışmalara yönelmek size yeni fikirler katacaktır. Ancak sağlığınızı zorlayan şartlar sizi hiç yalnız bırakmayacak. Fazla didinmekten kaynaklanan bedensel yorgunluklar ve bununla ilgili temalar sizi uğraştıracaktır. Bu süreçte son derece dikkatli olmanız gerekmekte. Aynı dönemde iş ortamında daha fazla zorluk, engel ve öğrenmeniz gereken deneyimler olacaktır. İş ortamında sabırlı olmak ve ortaya çıkan yeni sorumluluklardan kaçmamak gerekecek. Adeta kölelik yapacaksınız.

 

Dikkat etmeniz gereken uzunca bir süreç ise Uranüs ile beraber gelmekte. Yedi yıldır 11’inci evinizde ilerleyen bu gezegen 28 Mayıs 2013’de 12’nci evinizde Koç burcunda ilerlemeye başlıyor. Değiştiren, anilikler ve aydınlanma getiren yanları sizi çok farklı yönde etkilemeye başlıyor. Bilinçaltınızı etkileyen, zorlayan konular uğraştırıcı olabilir. Özellikle geçmişle olan bağlarınızı harekete geçiren bir süreç söz konusu. Ani sürprizler getiren temaları kontrol dışı yaşayabilirsiniz.

 

Bütün bu koşullar sizin dışınızda gelişecektir. Özellikle gireceğiniz riskler yüzünden bazı konularda kontrol kaybı yaşayabilirsiniz. Kuşkusuz bu süreç sizi yakından etkilemekte. Eğer yükselen burcunuz da Boğa ise bu durum çok daha belirgin olabilir. Güven duygunuzu sarsan konular sizi ruhsal anlamda da etkilemeye başlayacaktır. Beklenmedik ani gelişmeler gizli ve kapalı olan bu alanı karıştırabilir. Gizlediğiniz ya da sizden gizlenen konular başınıza dert olabilir. Geçmişte kalmış bir konu ve gizli düşmanlıklar riskleri de beraberinde getirecektir.

 

En olumlu yanı; bilinçaltınızı aydınlatan, yenileyen konular hayatınıza girecektir. Ruhsal gelişiminizi ve iç dünyanızı yenileme şansı elde edebilirsiniz. Kabullenmelerin öne çıkacağı bu dönem size çok iş düşmekte. Hiçbir olayı kontrol etmemeli ve akışında bırakabilmelisiniz. Belki de bu süreç geçmişinizle yüzleşmeniz açısından önem taşıyacak ve sizi aydınlanmaya doğru itecek. Kolektife açık olan bu alanda başkalarının öncelikli olacağı yararlı çalışmalar yapabilirsiniz. Hayatınızda önemli bir yer tutacak bu aktiviteler, egonuzu bırakabileceğiniz fırsatlar getirebilir. Ruhsal tatmine yönelmek iç dünyanıza çok farklı titreşimler katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir