3 Kasım 2013 Pazar günü Türkiye Saatiyle 15:20’de meydana gelecek halkalı Güneş tutulması Boğa, Aslan, Akrep, Kova burçlarını ve yükselen burcu Boğa, Aslan, Akrep ve Kova olanları etkileyecek. 21 Ekim 2013 Pazartesi günü başlayan Merkür gerilemesi 11 Kasım 2013 Pazartesi gününe kadar devam edecek. Hem 3 Kasım’da meydana gelecek halkalı Güneş tutulmasını, hemde 11 Kasım’a kadar devam edecek olan Merkür gerilemesini göz önünde bulunduracak olursak son 4 aydır yaşanan maddi sıkıntıların 11 Kasım itibariyle sona ereceğini ve işlerinizin açılacağını söyleyebilirim. Fakat 11 Kasım’a kadar önemli kararlar almamalı yada daha önceden aldığınız kararları bu tarihe kadar uygulamamalısınız.

 

Güneş tutulması Başak burcunu nasıl etkileyecek?

Tutulmayla birlikte bir eğitim programına başlayabilir, daha çok öğrenime ve zihinsel aktivitelere zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Dil öğrenmek, yazmak için güzel bir dönem. Ancak bunu uzun zamana yaymayı göze almalısınız. Kardeşler veya yakınlarla ilgili problemler krizler gün yüzünü çıkabilir. Yakın çevreden, yolculuklardan öğrenilecek çok şey var. Kuşkucu ve karamsar düşünce tarzından uzak durmaya çalışın. Zorlukların üstesinden, mücadeleci sabırlı planlı yönünüz sayesinde geleceksiniz. Tutulma kendinizi ifade etme, düşünme, öğrenme sürecinizi yenilemek, kardeş-yakınlarla ilgili sorunları aşmak için önemli fırsatlar sunuyor, değerlendirin.

 

Başak burcu Kasım yorumu

Bu ay olacakların uzan vadeli etkisini küçümsemeyin, bu evre sadece bu yıl için değil, önümüzdeki birkaç yıl için hazırlanmış. Çalışkan Satürn 4 Kasım’da şaşırtıcı Uranüs’ün karşısında dikiliyor. Zaten kendinizi bir dönüm noktasında hissediyorsunuz, hayatınızın en engelleyici bölümlerini özgürlüğünüzü kazanmak adına gerekirse ters yüz etmek ve hatta geri döndürmeye hazırsınız. Korkularınız hemen sonuç vermeyebilir ama bu ay ve önümüzdeki yıllarda çözülmesi gereken sorunlara dair ipuçları veriyor.

 

Kişisel İlişkileriniz şu andaki huzursuzluğunuzdan ve artan özgürlük ihtiyacınızdan kaynaklanan büyük değişimler yaşayacak gibi görünüyor Neyse ki kendine güvenen Jüpiter, Satürn-Uranüs karşılaşmasıyla uyum içine girerek gerginliği biraz azaltıyor. Yıl boyunca yavaş ve istikrarlı büyüme adına yıl boyunca yaptığınız değişimleri teyit ediyor. Dolunayı Jüpiter ve Satürn’le 120 derecelik açı yaparlarken, hayalperest Neptün’ün dahil olması hayallerinizi göstermek için yanılgılarınızı dizginlemeniz gerektiğini belirtiyor. Yeni Ay size gelecek İçin fiş büyük bir ümit veriyor ve yakın arkadaş ve ailenin desteğiyle sizi kutsuyor.

 

Satürn ve gelişimci Uranüs arasındaki şiddetli rekabet yüzünden ilişki evlerinizin etkilenmesiyle aile dinamikleri büyük bir gerilim kaynağı olabilir. Para konusundaki anlaşmazlıklar zayıf noktanız olabilir, özellikle de 3 Kasım’da değerli Venüs’ün Satürn ve Uranüs’le dik açı yapmasıyla, sorumluluklarınızı ihmal edebilirsiniz. Yüzeye yansımayan stresi gözardı etmenin bir faydası yok zira siz ona ilgi göstermeyince yok olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir