2013 yılında sizi bekleyen olumlu süreç, yedinci evinizdeki gelişmelerle başlıyor. Pek çok yeni fırsat, ortaklıklar ve ikili ilişkilerde sizi etkileyecek. 18 Ocak’tan sonra Jüpiter’in etkileri Balık’ta yedinci evde öne çıkmaya başlıyor. Özellikle ikili ilişkilerde daha rahat bir dönem söz konusu, iyimser ve şanslı olabilecek bu yıl, size rahatlık getirmekte. ikili ilişkilerde ve ortaklıklarda ilerlemeler öne çıkabilecek. Yeni ortaklıklarınız devreye girebilir.

 

Ya da var olan ortaklaşa konularda ilerleme elde edebilirsiniz. Başkalarından destek görmekte zorlanmayacaksınız. Zira karşınıza çıkan kişilerin size iyimserlik ve güven getirmesi söz konusu. Yeni fırsatları değerlendirmek konusunda başarılı olacaksınız. Ancak karşınızdaki kişilerin risk alabilen ve abartılı yanları sizi dikkatli olmaya itmeli. Sizin de aşırı beklentiler yerine, daha rasyonel bir tavır sergilemenizde yarar var. Anlaşmalar yolu ile pek çok kazanım öne çıkacaktır. Ya da ortaklıklarınızda olumlu değişiklikler yapabileceksiniz. 9 Eylül, 30 Eylül ve 27 Aralık şanslı süreci tekrar getirecektir.

 

Anlaşmalar ve bazı kontratlar üzerinde yeniden durmak ve sonuca bağlamak gerekecek. Olumlu yeni önerilerle bu dönem sık karşılaşabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde de olumlu gelişmeler sizi bekliyor. Daha şanslı ve ılımlı ilişkiler hayatınıza girebilir. Eşle olan bağlarınız ise size iyimserlik katacaktır.

 

Satürn birinci evinizdeki yolculuğunu, 29 Ekim 2012 tarihinde tamamladı. Artık ikinci eviniz olan Terazi’de sizi etkilemeye başlıyor. Kendi gelirlerinizi ve kazanma kapasitenizi anlatan bu alanda bazı mücadeleler söz konusu. Parayı ve maddi konuları algılama biçiminiz test edilecek. Bu alanda rahat ve iyimser olmaktan kazınmalısınız. Yeteneklerinizi kazanca dönüştürmek için çaba göstermeniz gerek. Parasal alanda ortak hareket edebileceğiniz gelişmeler olabilir. Aynı zamanda evlilik ya da ortaklıklardan gelebilecek kazançlar üzerinde durmanız gerekecek. Herhangi bir sanat dalından yeni gelirler elde etmek konusunda arayışlar içinde olabilirsiniz.

 

Harcama kalıplarınızı yeniden gözden geçirmeli ve yeniden toparlanmayı hedef almalısınız. Bütçenizi zorlayan gelişmelere karşı ise dikkatli olmanız gerekmekte. Akılcı olmanız ve birikime yönelmeniz, size maddi alanda güvence duygusu yaşatacaktır. İş hayatında ise kendinizi geliştirebileceğiniz önemli dönemleri dikkatli izlemeniz gerek. Eğer parayla olan ilişkinizi hafife alırsanız, bazı problemlerinizi çözmekte çaresiz kalabilirsiniz. Bu dönemi bir yatırını süreci olarak görmeniz ve kalıcı olabilecek fırsatlar üzerinde durmanız size çok şey kazandıracaktır. Başkalarının kaynakları ile ilgili gelişmelere pek fazla güvenmemeli ve kendi birikimlerinizi artırmaya ciddiyetle yönelmelisiniz. Önünüzdeki iki buçuk yıllık zaman dilimi, pek çok şeyi başarmanıza yetecektir. Satürn sizi disipline ederken ve gerçekçi olmaya zorlarken, ondan pek çok şey öğrenmiş olarak ayrılacaksınız.

 

Plüton zorlayıcı ve değiştiren yanlarını 2011 Ocak’tan itibaren beşinci evinizde göstermeye başladı. Kriz ya da zorluk gibi görünse de köklü değişiklikler öne çıkmakta. Beşinci ev, gevşemeye açık olduğunuz, keyifleri ve aşk hayatınızı ilgilendiren bir alan. Aynı zamanda yaratıcılık ve çocuklarla ilgili konuları anlatır. İlk başta aşk hayatınızda muhafazakar olan yanlarınıza bakacaksınız. Zaman içinde daha tutkulu aşk ilişkileri sizi etkilemeye başlayacak.

 

Duyguları rahat ifade edememe, yerini yoğun paylaşımlara da bırakacaktır, Belki kendinizi aşka bırakmakta zorlu ve mücadeleci bir dönem olacaktır. Bunların yanında hobileriniz değişime uğrayabilir Farklı konulara yönelebilirsiniz. Ancak her şekilde beşinci ev konularını iş ya da mesleğinizin bir parçası haline getirebilirsiniz. Dizayn, tasarım ya da inşaat tarzında somut konulara yaratıcı yanlarınızı eklemeniz mümkün. Kendinizi pek çok konuda dönüştürecek ve sonuçlarını uzun vadede alabileceksiniz. Çocuklarla olan ilişkileriniz ise farklı bu noktaya gelecektir. Daha fazla sorumluluk almanız ya da çocuklarla ilgili konularda gecikmeler öne çıkabilir. Ayrıca işinize çocuklarla ilgili konuları katarak asıl değişimi bu şekilde yaşayabilirsiniz.

 

Finansal konuların getireceği krizleri aşmak biraz zaman alabilir. Zira kontrol dışı konular hayatınızı etkilemeyi sürdürecek. Aradığınız desteği görmekte zorlanabilirsiniz. Çünkü Uranüs doğası itibari ile size beklenmeyen şeyler getirmeye hazırlanmakta. Kendi birikimlerinizi korumakta zorlanabilirsiniz. Bu dönemde ani yatırım planları yapmak yanlış olabilir. Hatta risk almaya açık olabilirsiniz. Ayaklarınızı sağlam basmanız ve akılcı olmanız gerek.

 

Borç ve alacak konularında ise sizi krize götürecek gelişmeler dikkat çekecektir. Aşırı gözü kapalı adımlardan zarar görebilirsiniz. Özellikle kendi kaynaklarınız açısından olası terslikleri öngörmeye çalışmalısınız. Ortak paylaşımlarınızda kontrolü kendi elinize almak isteyeceksiniz. Beklenmedik değişiklikler duygusal hayatınızı da sarsabilir. Bu alanda daha özgür ve kalıplar dışında olmak isteyebilirsiniz. Eşle olan beraberliğinizde ise hayatınıza ani değişiklikler girmeye başlıyor. Duygusal olarak huzursuz ve elektrikli olan bu süreç sizi çok zorlayacaktır. Zira eşin duygusal durumu ortak bir krize doğru ilerlemeye gitmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir