Kariyerinizle ilgili son derece önemli gelişmelerin başladığı bir dönem. Satürn iki buçuk yıldır size yeni sorumluluklar ve kısıtlayıcı koşullar getirdi. Üzerinizde ağır bir yük taşıdınız. Geçtiğimiz 29 Ekim’de Terazi burcuna geçen Satürn, Nisan-Temmuz dönemi hariç, artık ikinci evinizde ilerlemekte. Kendi birikimlerinizi ve kaynaklarınızı ilgilendiren konulara odaklanmaya başlıyorsunuz. Mücadeleniz ve sorumluluklarınız artmaya başladı.

 

Yeni bir yapılanma sürecinde olmanız, parasal konular yanında iş hayatınızı da zorlamaya başlıyor. Daha fazla çalışmak ve kariyerinize odaklanmak durumundasınız. Bu süreç sizi uzun vadede olumlu yönde etkileyecektir. İş hayatına ait tüm çabalarınız ileriye dönük olacaktır. Kariyerinizle ilgili bu dönemi hazırlık sürecinin bir devamı olarak görmelisiniz. Sorumluluklar ve iş kapasitesi acısından emek vermeniz gerekmekte. Ciddiye almanız gereken bir başka konu para durumunuz. Öncelikle kendi birikimlerinizi, nakil durumunu/u korumanız gerek. Parayı gerçekçi bir boyutta değerlendirmelisiniz. Maddi manevi güven ihtiyacınız sizi buna itecektir.

 

Harcama kalıplarınızı daha gerçekçi bir noktaya taşımalısınız. Gelir gider dengenizi ise yeniden kurmanız gerekecek. Zira maddi problemleriniz bu süreçte artabilir. Eksiklerinizi tamamlamak ve yeteneklerinizi geliştirmek durumundasınız. Kaynaklarınızı korumak adına, sıkı çalışmanız gereken bu dönem çok önemli olmalı. Olumlu bir açıdan bakıldığında ortaklıklar ve işbirlikleri önem kazanıyor. Ortaklaşa bir konu ya da ilişkilerden gelebilecek destekler olabilir ve olumlu yönde gelinebilir. İki buçuk yıllık bu dönemde yatırım planlarınız da dikkat çekmekte. Öncelikle para biriktirmek konusunda daha titiz olmanız lazım. Kazançlarınızı artırmak için değişik fırsatlar elde edebilirsiniz. Özellikle yaratıcı konular size yeni gelirler sağlayabilir.

 

Satürn, yeni teknikler ve yaratıcı konularda size destek verecektir. Ancak Mars, 12’nci evinizde ilerliyor olacak. 10 Mart’a kadar daha fazla fedakarlık ve hizmete yönelik işler ortaya çıkabilir. Bu ağır şartlar işte sizi zorlayacaktır. 25 Nisan’da Venüs, onuncu evinizde ilerlemeye başlıyor. İş hayatında daha verimli ve dikkat çekici olabilirsiniz. Bu dönem üstlerle ilişkileriniz olumlu gelişebilir. 21 Mayıs’ta ise otorite ile olan bağlarınız önem kazanacak. Kendinizi öne çıkarabilecek ve destek alarak başarılarınızı artırabileceksiniz. Zor zamanlarınız ise sizi motive etmeye yönelik olmalı. Özellikle 1-6 Haziran’daki Mars/Neptün karşıtlığı, işte kaos ve yetersizlik hissi getirebilir. Beraber çalış tığınız kişilerle ilişkiler zorlayıcı olacaktır.

 

31 Temmuz, para kazançlarınız açısından mücadele getirebilir. Parada kısıtlamalar ve emek isteyen koşullar öne çıkabilir. İş ve çalışma kapasitenizi zorlayan, bloke eden şartlara dikkat etmelisiniz. Parada beklentileriniz, istediğiniz gibi olmayacaktır. 30 Temmuz-1 Ağustos’taki Mars/Uranüs karşıtlığı, para ilişkilerinizde anilik getirebilir. Kendi kaynaklarınız bu dönem önem kazanıyor. Bütçeniz sarsılabilir. 8-10 Ağustos arası, tamamen kısıtlı para akışı söz konusu. Çok fazla emek vermek ve çalışmak durumundasınız. İşte ve para gelirlerinizde sorunlar olabilir. Giderleriniz ve bütçeniz bu dönem ciddiyet ve sorumluluk gerektirmekte.

 

7 Ağustos-9 Eylül arası Venüs ikinci evinizde, Terazi burcunda ilerlemeye başlıyor. Para akışında rahatlık öne çıkacaktır. Daha akılcı davranacak ve işbirliği içinde olacaksınız. Kazançlarınız ortaklıklar yolu ile gelecektir. İlişkilerden kazançlı çıkmayı başarabilirsiniz. Kısıtlanmalara rağmen gelirlerinizi tutarlı bir şekilde kullanmayı öğreneceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir