Siz Balıklar bu yılı hiç unutamayacaksınız! Birçok fırsat size Jüpiter eşliğinde gelmeye başlıyor. Son bir yıldır yaşadığınız ruhsal arayışlar ve içinize döndüğünüz dönem sona ermekte. Belki de hazırlık süreci sizi daha güçlü kıldı. 18 Ocak’tan itibaren Jüpiter burcunuza ilerleyecek. Altı ay gibi kısa sürede burcunuzu geçecek ve 6 Haziran-10 Eylül arasını Koç burcunda geçirdikten sonra, yeniden 10 Eylül-23 Ocak 2014 arasında burcunuza geri dönecek. Demek ki, yılın ilk yarısında çok hızlı adımlar atacaksınız ve ardından bu adımlara yeniden şekil vermek isteyeceksiniz.

 

Daha bilinçli hareket edebileceğiniz, şanslı bir döneme doğru ilerlemektesiniz. Pozitif ve harekete geçirici şartlara çok hazırsınız. En çok kişisel konularda istediğiniz yönde ilerleyeceksiniz. Yeni başlangıçlar size güç verirken, inançlarınızı destekler yönde olacak. Zira tüm planlarınız ve hedefleriniz konusunda akıcı şartlarla karşı karşıya olacaksınız. Kişisel gelişim ve öğrenme sürecinizi başlatan gelişmeler de olacak. Kariyerinizle ilgili noktalarda daha olumlu ilerlemeler elde edebilirsiniz. Zira bu alanda genişleme ve destek görme şansınız olacak. Pek çok konuda kendinize güveniniz artmakta. Ancak akılcı olmalı ve sorumluluk almaya hazır durmalısınız. Aşırı güven ve iyimserlik zarar getirebilir. Jüpiter’in tüm getirilerini rasyonel yanlarınızı geliştirerek kullanmalısınız. Kuşkusuz bu dönemde, özellikle sonbaharda burcunuzda yan yana gelecek olan Jüpiter ve Uranüs, hayatta ancak bir kere elde edilebilecek fırsatlara işaret ediyor, işte bu yüzden 2013 yılını asla unutamayacaksınız. Bu güzel yılı çok iyi değerlendirmeye bakmalısınız.

 

Eğiten ve disipline eden Satürn ise 29 Ekim 2012 tarihinden beri Terazi burcunda ilerlemeye başladı. Artık ortak paralar ve paylaşımlarınız daha fazla dikkatinizi çekmekte. Parasal konularda sorumluluklar almak zorunda kalabilirsiniz. Bu sorumluluklar ortaklaşa alanı, evlilik ve anlaşmaları da yakından etkileyecektir. Finansal konuların getirdiği sorumluluklar öne çıkıyor. Krizler olmakla birlikte, Jüpiter sayesinde, engelleri aşabilir ve kontrollü ilerleyebilirsiniz. Uzun süredir ortaklıklar yolu ile çok şey öğrendiniz ve dersler aldınız. Artık başkalarına dayanmak yerine, amacınız kendi finansal durumunuzu yeniden düşünmek olmalı. Risk almadan krizleri aşmak ve kontrollü olmak durumundasınız. Kendi kaynaklarınızı temkinli değerlendirmelisiniz. Eşinizin ya da ortağınızın maddi duruma ait yeni sorumluluklar alması söz konusu olabilir. Mülkiyet dengenizi ön plana çıkaran ve test eden gelişmelerle gerçekçi ve akılcı olmayı öğrenmek durumundasınız. Bu 2,5 yıllık süreçte ortak harcamalarınızı yeniden oluşturmak ve kesilebilecek kaynaklara alternatif aramak amacınız olabilmeli. Duygusal paylaşımlar ve eşin bu yöndeki beklentileri size yük getirebilir. Ancak bu konudaki eksiklerinizi ve yetersizliklerinizi görmek durumundasınız. Bu süreçte ikili ilişkilerin manevi yanları önem kazanacaktır.

 

En büyük yenilik ve değişiklik size parasal konulardan ve kendi yeteneklerinizi daha özgür ve cesur biçimde ele alabilmekten geliyor. 28 Mayıs tarihinden itibaren Uranüs, ani ve beklenmeyeni getiren yanları ile öne çıkacak. 2005 yılından bu yana sizi özgürleştiren, hop oturtup hop kaldıran Uranüs, şimdi yeni kazanç yolları getireceği gibi, parayla olan ilişkinizi de değiştirmekte. Hem de aniden. Maddi ve ekonomik konularda ani değişiklikler yaşayabilirsiniz. Sahip olduğunuz maddi manevi değerler değişikliğe uğrayabilir. İçsel olarak değer verdiğiniz şeylerin değişmesi ile şok yaşayabilirsiniz. Ani kazançlar ya da kayıplar öne çıkabilir. Uranüs maddi zorunluluklardan kurtulma isteğinizi destekleyecektir. Aşırı risk almak sizi parasal alanda zorlayabilir. Para olgunuz değiştikçe farklı, hatta garip, akla bile gelmeyen bir işten, bir konudan para elde etmeye başlayabilirsiniz. Bütçenizde yaşayacağınız değişiklikler, çalışma kapasitenizde de değişikliklere yol açacaktır. Belki daha bağımsız olmanız gereken işlere yönelebilirsiniz. Ummadığınız bu değişiklikler karşısında çok esnek olmanız gereken yedi yıllık bir süreci direnmeden geçirmeye hazırlanmalısınız.

 

2011’den bu yana Plüton, 11. evinizde Oğlak burcunda ilerlemekte. Bu süreçte geleceğe yönelik planlarınızda zorlu bir sürece ilerlemektesiniz. Bu alanda daha gerçekçi bir yapılanmaya gidiyorsunuz. İş hayatında daha planlı ve sistematik davranmanın getirdiği avantajları fark etmektesiniz. Bu dönem size grup çalışmaları ve arkadaşlıklar açısından da dönüşüm getirmekte. Politika, sosyal konular, örgütler bir şekilde sizi daha fazla meşgul edebilir. Bu gruplardan güç de elde edebilirsiniz. Geleceğe yönelik hedeflerinizde yeni bir yapılanma sürecinden korkmamalı ve direnmekten kaçınmalısınız. Şimdiye kadar oluşan sosyal hayatınız ve arkadaşlıklarınız üzerinden de değişim yaşamaya başlıyorsunuz. Özellikle içinde bulunduğunuz gruplarda çok büyük değişiklikler öne çıkabilir. Yukarıda bahsedilen konularda kötümserlik taşımak yerine, daha farklı hedeflere odaklanmak bir şans olarak görülebilmeli. Bazı gruplar içinde başkaları tarafından manipüle edilebilir ya da edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir