Ay-Yengeç burcunda ilerlediği günlerde temel ihtiyacımız, kendi iç dünyamızla temasa geçerek, kendi duygusal ihtiyaçlarımızın farkına vararak onları doyurmak, duygusal reaksiyonlarımızı fark ederek bunları kendi iç dünyamıza giden ipuçları olarak kullanabilmek, böylece güvenli bir duygusal yapı oluşturmaktır. Bunu yapmadığımız takdirde ailemizden yada bağımlılıklarımızdan kolay kopamayız.

 

Ay yengeç burcunda ilerlerken duygusal iletişimimiz güçlü, anlayışlı, değişken, yansıtıcı, konuşkan, hayal gücümüz kuvvetlidir. Ancak kimilerimiz böyle günlerde doğum haritasındaki etkiler nedeniyle, mantıksız, içine kapalı, yüzeysel duygular içinde tepkisel davranabilirler. Sezgilerimiz böyle günlerde oldukça yüksektir. Algılama gücümüz yoğundur. Sahiplenme, korunma ve beslenme ihtiyaçlarımız baş planda yer alır. Başta Su grubu yengeç, akrep ve balıklar ile toprak grubu oğlak, boğa ve başaklar bu geçiş günlerinde olumlu yönde etkilenirler.

 

Özellikleri

Sahiplenme, koruma ve kollama dürtüleri oldukça yoğundur. Anaçtırlar, şefkatlidirler. Sezgileri oldukça yüksektir. Bir olayın perde arkasını hisleriyle anlayabilirler. Ailelerine aşırı düşkündürler. Kırılgan ve hassas tepkilerde bulunmaya açıktırlar. Endişelidirler. Kolayca güven duymakta zorlanırlar. Başkalarının duygularını kolayca algılama güçleri vardır. Evlerinden güven duydukları yerlerden kolay kolay uzaklaşamazlar.

 

Karar vermekte zorlanabilirler. Kendilerini savunma ihtiyacı duyabilirler. Duyarlıdırlar ve duygusal yönden daima güvence ararlar. Utangaç ve hassastırlar. O yüzden çabucak bir yere, bir kişiye bağlanamazlar. Ruhsal yaşamları fazlasıyla zengindir. Düşleri ve fantezileri yoğundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir