Ay-Oğlak burcu seyir günlerinde, duygularımız dinginleşir ve kendimizi fazlasıyla ciddi hissetmeye başlarız. Sorumluluk duygumuz yüksektir. İş hayatımız, kariyer konularımız önem arzeder. Duygularımızın kökünde sağlamlık, dayanıklılık, sabır, dayanma gücü fazlasıyla etkili hale gelir. Yükümlülüğümüz altında olan kişi ve durumlara karşı umursamaz davranmamız mümkün değildir ve davranılmaması da gerekir.

 

İşlerimizi sağlam ve tutarlı bir şekilde yerine getirdiğimiz gibi, köklendirme arzumuz da o kadar önem taşır. Bu geçiş başta Oğlaklar olmak üzere Boğa, Balık, Başak, Akrepler için gün boyunca olumlu bir enerji sağlarken, Yengeçlerin özellikle ilişki konularında dengeli ve istikrarlı davranmalarını gerektirir. Koç, Aslan, Terazi ve Yaylar kendilerini ifade etme konusunda üzerlerinde baskı hissedebilirler.

 

Özellikleri

Mesleki konumu her şeyden daha önce gelen kişilerdir. Toplumda başarılı bir yere gelmedikçe kendilerini güçsüz hissedebilirler. Bulundukları ortamda mutlaka zirveye oynarlar. Sorumluluk duyguları inanılmaz derece güçlüdür. Başkalarına güvenmekte zorluk çekerler. Yetersizlik duygularıyla başa çıkmakta zorlandıklarında karamsarlaşırlar.

 

Sevgilerini göstermekte zorlanırlar. Zor görevlerin insanlarıdır ve elde etmek istedikleri için uzun yıllar sabırla çalışabilirler. Karamsar düşünürler ancak dışarıdan olumlu bir etki geldiğinde mutlu olurlar. Ancak bunu da pek belli etmezler. Sıkıntılarını yokmuş gibi havaları vardır. Çünkü güçsüz görünmekten korkarlar. Kolay kolay kimseye itimat etmezler. Her ortamda yöneten kişi olmayı isterler. Fazla rahat davranan kişilerden hoşlanmazlar. Uzun saatler boyu yılmadan çalışırlar. Çocuklarına karşı disiplinli bir ebeveyn olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir