Ay-Kova burcu seyir günlerinde orijinal, yaratıcı ve kendimize yeterli halimizle, kimseye ihtiyacımız yokmuş havasına girişimiz çevremizdeki insanlarla aramızda sorunlara yol açabilir. Fazla yakınlık bizi sıkabilir, sadece kendi özgür irademizle hareket etmek isteyebilir, ilgi odağı olmaktan ve baskı altında tutulmaktan sıkılabiliriz. Yüksek düzlemlerde uçmak ister ve bu dünyayla haşır neşir olmak istemeyebiliriz.

 

Deneyimlemeyi sever tek bir olguya bağlı kalmaktan çekinebiliriz. Özellikle bu geçiş günlerinde sürprizlere açık olmak gerekir. Çünkü Uranüs denetimindeki Ay günlerinde ruhsal açıdan dalgalanmalar yaşanabilir. Ay bu burçta ilerlerken arkadaşlık olgusu ön plandadır. Hümanist duygularla insanları kucaklama arzumuz büyür. Yeni arkadaşlıklar kurduğumuz gibi, gruplar içindeki faaliyetlerimiz de önem taşır. Bu enerji başta Kovalar olmak üzere, Koç, İkizler, Terazi, Yay burç mensupları için hızlı ve aktif bir günün işaretidir. Aslanlar ilişkilerinde dikkatli olmak durumundadır. Boğa, Akrepler duygusal açıdan zorlanabilirler.

 

Özellikleri

Duygusal derinlikleri yoktur. Kolay kolay bir konu üzerinde uzun saatler boyu kafa yormazlar. Kolayca tedirginlik duyarlar, kendilerini baskı altında hissettiklerinde anında uzaklaşırlar. Eğer ulaşmak istedikleri sonuç yeterli değilse mevcut hallerinden memnun olmazlar. Her şey bir yana dostları, faaliyetleri, özgürlükleri bir yanadır. Her çeşit insanla kolayca kontak kurabilirler.

 

Günlük yaşamdaki zorunluluklara kendilerini uymak zorunda hissetmezler. Bulundukları ortamda hemence arkadaşlık kurabilirler. Özgürce hareket etmek isterler, kültürel sohbetlerden hoşlanırlar. Her ortama kolaylıkla uyum sağlarlar. Duygusal düşünmek yerine mantıklarını kullanmayı tercih ederler. Sürekli aynı yerde durmaktan hoşlanmazlar. Sıra dışı davranırlar, geleneksel düşünen kişilerle anlaşamazlar. Bağımsızlıklarını kaybetmekten korkarlar, bu yüzden kolay kolay sorumluluk almazlar. Hazır cevaptırlar ve çabucak öğrenirler. Özel insanlar olduklarını düşünürler ve ona göre davranılmasını beklerler. Yenilikler daima ilgilerini çeker. Çabucak sıkılırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir