Ay Koç burcu geçiş günlerinde, canlı, talepkar, cesur ve aceleci bir enerjiyle güne adım atarız. Güçlü duygularımız ve spontan tepkilerimiz vadır. İçimiz kıpır kıpırdır. Hep hareket halinde olmaktan hoşlanırız ve kendimizi son derece dinamik ve genç hissederiz. Açık fikirli, yeni olan, ilham veren ve çoşku dolu herşeye karşı istekliyizdir. Bunun yanı sıra sabırsız, eleştiriye karşı tahammülsüz ve biraz da mağrur davranışlarda da bulunabiliriz.

 

Her istediğimizin o anda olmasını talep edebiliriz. Bu nedenle daha yumuşak ve nazik olmaya çalışmamız gerekir. Spontan tepkilerimizi de gerektiği yerde frenlemeyi bilmeliyiz. Bu geçiş özellikle ateş grubu koç, aslan ve yaylar ile hava grubu terazi, ikizler ve kovalar için etkili günler anlamı taşır.

 

Özellikleri

Kendilerinden oldukça emin, aktif kişilerdir. İlişkilerinde güdüsel tavırları ön plandadır. Eğer bir şey umduğu gibi gitmiyorsa veya hoşlanmadıkları sonuçlarla karşılaşma riskleri varsa, bu duruma susmaları mümkün değildir. Tepkilerini koyarak duygularını belli etmek isterler. Kararsızlık onların kitabında yoktur. Ne istiyorlarsa bunu açık ve net bir dille ifade ederler. Sabır olgusu bu kişilerde pek güçlü değildir. Kafalarına koydukları her şeyi elde etmekten hoşlanırlar.

 

Kimi zaman gerginlikleri nedeniyle başkaları tarafından tahammülsüz biri olarak görülebilirler. Kalplerinde kötülük olmayan bu kişiler, herkesin kendisi gibi düşündüğünü sanabilirler. Bunun aksiyle karşılaştıklarında tepki gösterebilirler. Kendi ihtiyaçları onlar için son derece önemlidir. Eleştirilmekten hiç hoşlanmazlar. Bir şeye karşı istekleri söndüğünde ondan kolayca vazgeçerler. Sık boğaz edilmekten hiç hoşlanmazlar. Yapana da kızabilirler. Avcı olmayı isterler. O yüzden de kolay kolay kimseye bağlanmazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir