Ay-Başak burcu günlerinde temel ihtiyacımız kendi duygusal ihtiyaçlarımız ve reaksiyonlarımızı analiz ederek kendimizi kusursuzlaştırmaya çalışmak, içinde rahat hissedeceğimiz esnek bir bir düzen geliştirmek, hayata katkıda bulunacağımız, başkalarının da yararlanacağı bir alanda ustalık geliştirmektir. Böyle günlerde mükemmelliyetçi, eleştirel, mantıklı hareket etme özelliklerimizi daha çok vurgularız.

 

Başta toprak grubu boğa, başak ve oğlaklar ile su grubu yengeç, akrep ve balıklar için bu geçiş günleri daima etkileyici ve olumludur. Balık burçları ilişkilerinde dengeyi korumalıdırlar. Çalışma hayatımızda yanımızdaki kişilere, duygusal dünyamızda ilişki içinde olduğumuz kişilere karşı eleştirel davranışlar sergileyebiliriz. Görev duygumuz yüksek olacağından fazlasıyla çalışma isteğimiz vardır. Sağlığımızı da düşünerek dikkatli davranmamız gerekir. Hizmet etme isteğimizin yüksekliği de bizi yorabilir.

 

Özellikleri

Prensip sahibi kişilerdir. Bir şeyi sonunda öğrenmek yerine başından bilmeyi tercih ederler. Mantıklı hareket ederler. Kendilerini iyi hissetmek için duygularından ziyade gerçeklerin ışığı altında ilerlemeyi tercih ederler. Birilerine yararlı olduklarında veya bulundukları ortamda kendini güvende hissettiklerinde mutlu olurlar. Yaşama karşı direnç göstermeleri için, başarılı olmaları ve kendilerini iyi hissetmeleri gerektiğini düşünürler.

 

Her bir detayın üzerinde mantıklı bir şekilde durarak yaş tahtaya ayak basmamaya gayret gösterirler. Herkesin kendileri gibi, yanlışlarını ve eksiklerini gözden geçirerek düzeltmeleri gerektiğini düşünürler. Hijyen ve güvenlik arzuları nedeniyle herkesle kolay kolay cinsel ilişki yaşamazlar. Kurallara uyma takıntıları vardır. Bu yüzden de herkesten çok daha fazla çalışabilirler. Kaliteli, temiz ve özenli giyinmeye meraklıdırlar. Gereksiz muhabbetlerden hoşlanmazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir