Ay-Balık burcu günlerinde nazik, yumuşak, koruyucu ve hoşgörülü, çok hassas oluruz. Empati duygumuz yüksek, başkalarının dünyasında olan ve bitenleri sezme gücümüz ön plandadır. Kendimizden ziyade başkalarını önemsediğimiz böyle günlerde şefkat olgusu her işin başında yer alır. Bencillikten uzak bir tutumla hep karşımızdaki insanları önemseriz hem de dünyaya pembe gözlüklerle bakmaktan yanayızdır.

 

Cana yakın, gönül yapıcı, yardımsever halimiz dikkat çeker. Düş dünyamız öylesine pembedir ki, görünenlerden ziyade görmek istediklerimize daha fazla önem veririz. Anaç ve kadınsı olan her şeye derin bir saygı duyar, yüksek ideallerimiz ve inançlarımız konusunda şevk ve heyecanlı davranırız. Bu geçiş günlerinde başta Balıklar, Boğalar, Oğlaklar, Yengeçler, Akrepler kendilerini rahatlamış hissederken, Başaklar ilişkilerinde dikkatli olmalı, dengeli paylaşıma önem vermelidirler. Bu etki süresince asla abartıya kaçmadan detayları göz ardı etmeden gerçeklerin dışına çıkmadan davranırsak bence en iyisini yapmış oluruz.

 

Özellikleri

Bulundukları ortamda birisi üzgünse hemen yardımcı olmaya çalışırlar. İlgi görmekten, korunulmaktan, sevilmekten müthiş derecede hoşlanırlar. Çevrelerindeki kişilerin ruh hallerini çok önemserler. Tatsızlıklardan kaçmak isterler ancak en çok tatsızlıkla karşılaşan da kendileridir. Hassasiyet oldukça yüksektir. Rahat davranmayı bir türlü bilemezler.

 

Geçmişte yaşadıklarının etkisinden bir türlü kurtulamazlar. Kim ne istiyor, ondan ne bekliyor diye düşünürler ve yerine getirmeye çalışırlar. Bağımlılıklarına aşırı düşkündürler. Karşılarındaki kişiye bir sınır çizmeyi bilemezler. Kolayca kanarlar ve birilerinin kendisine kötülük yapacağını akıllarına bile getirmezler. Alıngandırlar, sevilmedikleri hissettiklerinde hayata kolayca küserler. Üzüldüklerinde kendilerini öylesine kötü hissederler ki, toparlanmaları için zaman geçmesi şarttır. Gizemli güçleri vardır ve birisinin onu arayacağını ve ona ihtiyacı olduğunu hissederler. Doğuştan özverilidirler. İlla birilerine yardımcı olmazlarsa rahat edemezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir