Ay-Aslan burcu seyir günlerinde, cömert ve neşeliyizdir. Aslanın yaratıcı ve kendini ifade edici enerjisi başta ateş grubu aslan, koç ve yaylar ile hava grubu terazi, ikizler ve kovaların günü gayet olumlu geçireceklerinin işaretidir. İnsanları değerlendirmekte ve yargılamakta sağlam içgüdülere sahip oluruz. Entellektüel olarak uyanık ve çevik ve de uyum sağlamakta zorluk çekmeyiz.

 

Kendimizi ifade tarzımız canlı ve görsel olarak gayet yüksektir. Hafızamız da bir o kadar güçlü sağlıklı sağduyumuzla olayları sakin bir şekilde analiz edebiliriz. Aşk hayatımız, erotizm duygumuz bu geçiş günlerinde fazlasıyla önemli hale gelir. Çocuklarımızla ilişkimize özellikle dikkat ederiz. Doğurganlık arzumuz yoğundur. Güzelleşmek, dış dünyada ilgi uyandırmak arzusu duyarız. Aşk kendimizi ifade etmemizde en önemli olgu haline gelir. Sanatçı yönümüz ve yeteneklerimiz, oyunculuk gücümüz artar.

 

Özellikleri

Hayatın güzelliklerinin tadını çıkarmayı severler. Dikkatleri üzerlerine toplamaktan zevk duyarlar. Son derece hevesli ve oldukça bonkör kişilerdir. Canlı, ateşli, sanatçı ruhlu, özgür ancak sevdiklerine düşkün kişilerdir. Kimseye taviz vermekten hoşlanmazlar. Gururlu yapıları nedeniyle kimseden bir şey beklemez, kimseye de boyun eğmezler. Işıltılı, cazibeli ve çekicidirler. Neşeleri, özgüvenleri girdikleri ortamda kolayca dikkat çekmelerini sağlar.

 

Aşk oyunlarını, erotizmi, kendilerini güçlü bir şekilde ifade etmeyi severler. Canları sıkıldığında veya birileri onları kızdırdığında sert tepkide bulunabilirler.Prestije özel önem verir, bulundukları ortamda hakim kişi olmayı isteyebilirler. Kaliteli yaşama önem verdikleri için sıradan olanla yetinmezler. Eleştirilmekten hoşlanmaz, karşılarındaki haklı dahi olsa bunu kabul etmezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir