Hayatınızın en önemli süreci size Uranüs’le gelmeye başlıyor. Son yedi yıldır, sekizinci evinizde pek çok değişiklik yaşadınız. Artık üzerinizdeki baskılardan kurtuluyorsunuz. Bir takım fırsatlar ve değişiklikler yaşamaya başlıyorsunuz. Sarsıcı fakat yenileyen yanları ile Uranüs, 28 Mayıs tarihinden itibaren aydınlanma ve farklı olanı getirmeye başlıyor. Aslında bu etkileri son aylarda hissetmiş olmalısınız. Son derece radikal olacak bu süreci yedi yıl boyunca yaşayacaksınız. Öncelikle kendinizi düşünsel alanda özgür bırakabilirsiniz. Fikirleriniz ise sizi yeni bir aydınlanmaya doğru götürmekte.

 

Bu durum size yeni fırsatlar getirmeye başlayacak. İnançlarınız ve hayata baktığınız pencere çok değişime uğrayacak. Var olan inanç sisteminizde ise sarsıcı etkiler yaratabilir. Hayatınızda yabancıların etkisi aniden artmaya başlayacak. Başkalarının hayat felsefesi üzerinde düşünmek sizi çok yaratıcı kılabilir. Yeni kişiler ve yerler kişisel gelişiminize yönelik adımlarınıza hız katacaktır. Bu süreçte yabancılarla daha sık bir araya gelme ve yeni ilişkiler kurma şansınız olacak. Bu etkiler son dönemde sizin dikkatinizi çekmiş olmalı. Yurt dışı bağlantılı konular hayatınıza sık girerken, eğitim ve akademik çalışmalar öncelik kazanabilir. Çok farklı bir konuda kendinizi gelişim içinde bulabilirsiniz. Hayatınıza girecek kişiler, size ani gelişmeler ve değişiklik yapma olanağı getirecektir.

 

Yeniliklere. açık durmalısınız. Özellikle eğitim hayatınız açısından bir aydınlanma ve uyanış dönemine doğru ilerlediğinizi görmelisiniz. Zira eğitsel alanda hayatınızda önemli farklılıklar sizi başka yerlere taşıyacaktır, Akademik bir konu hakkında ani kararlar verebilirsiniz. Böyle bir durum karşısında sizin yön değiştirmeniz hiç zor olmayacak.

 

Haziran arası sürpriz yolculuklar ve uzaklardan gelebilecek haberler sizi mutlu edebilir. En önemlisi, akademik ya da eğitsel konularda başlangıçlar yapma dönemi olabilir, istediğiniz sonuçları alabileceğiniz şanslı dönemler olacak. Hukuki konularda ise bazı pürüzler ve beklenmedik gelişmeler öne çıkabilir. Bu konuda yeterince hızlı ilerlemekte zorlanabilirsiniz.

 

İkinci bir fırsat sizi, sekizinci evinizden etkilemeye başlıyor. Yedinci evde Jüpiter’in getirdiği fırsatlar ve genişlemeler bu alanda olumlu bir süreci başlatmakta. Sekizinci ev, ortağınızın ya da eşinizin para durumu ve finansal konuları anlatan bir nokta. En olumlu yanları ise başkalarının maddi kaynaklarından yararlanma şansınız olabilir. Ortağın ya da eşin para durumu size yeni kaynaklar sağlayabilir. Borç ve alacak konularında da bir rahatlama söz konusu. Başkalarından bu alanda destek görebilirsiniz. Var olan borçlarınızı bitirmek ve yeni kredilere yer açma şansınız olacak. Özellikle sermayenin başkaları taralından karşılanması çok olası. Bu durum sizi yeni kararlara itecektir. Ortaklaşa girişimlerinize hız verebilirsiniz. Mirasla ilgili konularda îse yine şanslı bir dönemdesiniz. Bu bir yıl süresinde sigorta, borç ve alacak konularında başkalarından destek görerek ilerleyeceksiniz.

 

Jüpiter, iyimserlik ve şans getiren yanlarını gösterecek ve size yaşatacak. Artık kendi birikimleriniz adına olumlu kararlar alabilirsiniz. En azından yatırım planlarınızda ortak genişlemekten yana olacaksınız. Bu dönemde artan kredibiliteniz maddi yüklerden kurtulmanıza destek verecektir. Zira Uranüs nedeni ile ani para çıkışları ve dalgalanmaları yedi yıldır sizi çok zorladı. 6 Haziran’da Jüpiter tekrar dokuzuncu evinizde ilerlemeye başlıyor. Bu süreç sizi eğitim hayatında yeni adımlar atmaya itecektir. Yolculuklar ve yeni kişiler sizi harekete geçirici olacak. Eylül-Aralık arasında Jüpiter ve Uranüs, sekizinci evinizde tekrar buluşacak. Sizin için parasal alanda fırsatlar yeniden gündeme gelebilir. Yeni destekler, ortaklaşa kazançlar öne çıkabilir.

 

Bu durum sürpriz ve mutlu edici boyutta olacaktır. Eşin ya da ortağın maddi olanakları da bu süreçte olumlu kazanımlar getirebilir. Belki miras konularında beklediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Ancak, aşırı risk almaktan ve büyük beklentilere girmekten kaçınmalısınız. Dikkatli ve akılcı davranmak durumundasınız. Bir başka pozitif gelişme ise duygusal paylaşımlarınızda öne çıkacak. Eşin duygusal durumundan kaynaklanan gelişmeler olacak. Bu alandaki paylaşımlarınızda daha verici ve ılımlı olabilirsiniz. Duygularınız karşılıklı ve fedakarca birleşecektin Birbirinize aktaracağınız bu yanlarınızla ilişkiniz güç kazanacaktır. Duygusal bağlarınız genişlerken, birbirinize çok şey katmaya başlıyorsunuz.

 

Bu yıl en zorlu alan, iş ortamındaki değişen koşullardan kaynaklanıyor. Öncelikle çalışma şartlarınızda değişiklikler söz konusu. Daha fazla hizmet etmek ve didinmek zorundasınız. İş ortamında sizi zorlayacak çok katı kurallar hayatınıza girmeye başlıyor. En çok şimdiye kadar denemediğiniz teknikler konusunda zorlanabilirsiniz. Zira alıştığınız şartlar artık değişmekte. Daha fazla sorumluluk ve mücadele öne çıkmakta. Organize olmanız gereken yeni konular ağırlık kazanabilir. Birtakım fedakarlıklar ve boyun eğmeniz gereken işler sizi çok zorlayacaktır. Kötümserlik geliştirmekten kaçınmalı ve bu uzun süreci olgunlukla kabullenmelisiniz. Zira üzerinizde aşırı baskı ve kurallar getiren iş ilişkileri öne çıkacaktır. Beraber çalıştığınız ya da altınızda çalışan kişilerle ilişkilerde ise mücadeleler söz konusu.

 

Diğer yandan Satürn’ün 29 Ekim’den itibaren Terazi burcuna ilerlemesi ve 2010 Temmuz’unda tam olarak bu burca yerleşmesi ile, iletişimde, eğitsel konularda, yakın çevrenizde daha dengeli, ılımlı ve uzlaşıcı olmaya bakmalısınız. Kardeşler, yakın çevrenizden kaynaklanan koşullar fazladan sorumluluklar getirebilir. Böyle bir dönemde, sözlerinizi özenle seçmeli ve kişiliğinizin aşırı gururlu yönlerini denge içinde tutmaya bakmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir