Celbi Muhabbet tabiriyle bilinen aşk vefki, çiftler arasındaki kırgınlıkların ve dargınlıkların son bulmasına vesile olan tesirli bir vefktir. Aşk vefki, ebcet hesabıyla çiftlerin isimlerini oluşturan harflerin rakamsal değerleri bulunarak hazırlanır. Burada yapılacak ebcet hesabı her vefkte yapılması gereken ebcet hesabından daha önemlidir, çünkü yapılacak bu hesapla çiftlerin yıldızı (Utarit v.b gibi) gurubu (ateş, su, hava, toprak) belirlenmelidir ki çiftler arasında uyum olup olmadığı yada yapılacak aşk vefkinden sonuç alınıp, alınmayacağı belli olmalıdır.

 

Diğer vefklerde olduğu gibi aşk vefkininde yüzlerce çeşidi vardır. Yukarıda da belirttiğim gibi vefk yapılacak kişi yada kişilerin yıldızı belirlenmelidir. Yıldızınız için uygun zaman dilimi tespit edilmeli ve o zaman diliminde aşk vefki hazırlanmalıdır, çünkü her vefk belli bir gün ve saatte hazırlanır. İşte o gün ve saatte ebcet hesabıyla belirlenir. Örneğin yıldızınız Zuhal, gurubunuz Toprak ise size Zuhal yıldızının uygun olduğu bir zaman diliminde Toprak unsuru bir vefk hazırlanmalıdır ki emelinize ulaşabilesiniz.

 

Diğer vefklerde olduğu gibi aşk vefki içinde okunması gereken dualar vardır, çünkü okunacak bu dua vefkin manevi enerjisini oluşturur. Tam bu nokta çok önemli çünkü dua burada şifreli bir kilide benzer, onun içinse kaç kez okunacağı en önemli kısmıdır. Vefkin duası ne fazla ve de eksik okunmalıdır ki kısa sürede sonuç alınsın.

 

Aşk vefkinde Esma-ül Hüsna’dan Allah (c.c)’ün 99 adından biri olan Ya Cami ismi şerifinin vefki çok etkili bir vefktir. 600-700 yıl önce vefk ilmiyle uğraşan bir çok İslam Alimi’de Ya Cami vefkini sayısız eserde tavsiye etmişlerdir. Bu İslam Alimlerine şöyle bir örnek vermek gerekirse, İmam-ı Gazali, İmam-ı Kurtubi gibi daha bir çok İslam Alimi’nin bu konuda sayısız eseri mevcuttur.

 

Aşk vefki hak ve kişiler için hayırlı ise yapılmalıdır. Örneğin evli, nişanlı yada sözlü bir çift veya bir birini gerçekten seven iki sevgili için yapılması doğrudur. Aksi halde yapılması hem etik olmaz hem de günahtır. Sizde takdir edersiniz ki evli ve 50 yaşındaki bir adamın, başkasını seven 19 yaşındaki bir kız için aşk vefki yaptırması her açıdan uygun değildir. Aşk vefki kurallarına uygun olarak hazırlanıp, kurallarına uygun olarak uygulandığı zaman 7, 21, 41 veya 77 gün içinde sonuç verir. Sonuç alma süreci hazırlanan vefkin içeriğine ve çiftler arasındaki probleme göre de değişir.

 

Vefki hazırlayan kişi kesinlikle Arapça ve ebcet bilmeli havas ilmine vakıf olmalıdır. Aşk vefki kendine özgü malzemeleriyle (Misk-i Amber, Safran, Parşömen kağıt, Buhur ve Tütsü) hazırlanmalıdır. Aşk vefkini hazırlamadan önce vefki hazırlayacak şahıs çiftler için net bir seans (bakım) yapmalı gerçek anlamda konuya vakıf olmalıdır ki sorunun tam olarak ne olduğunu tespit etmelidir. Yapılacak bu seans (bakım) sonrasında da gerçek anlamda sorunun kaynağı bulunmalı ve çözümü için nasıl bir çalışma yapılması gerektiği belirlenmelidir ki yanlış bir yol izlenmesin ve yapılan çalışamadan sonuç alınsın. Sizde takdir edersiniz ki bir çiftin tekrar barışmaları için nasıl ve neden ayrıldıkları çok önemlidir.  Örnek Vefkleri görmek için tıklayın

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir