3 Kasım 2013 Pazar günü Türkiye Saatiyle 15:20’de meydana gelecek halkalı Güneş tutulması Boğa, Aslan, Akrep, Kova burçlarını ve yükselen burcu Boğa, Aslan, Akrep ve Kova olanları etkileyecek. 21 Ekim 2013 Pazartesi günü başlayan Merkür gerilemesi 11 Kasım 2013 Pazartesi gününe kadar devam edecek. Hem 3 Kasım’da meydana gelecek halkalı Güneş tutulmasını, hemde 11 Kasım’a kadar devam edecek olan Merkür gerilemesini göz önünde bulunduracak olursak, bu tarihlerde yani 11 Kasım’a kadar her hangi bir projeyi hayata geçirmemeli, ortak edinmemeli, iş anlaşmaları yapmamalı, kredi kullanmamalı, çek senet v.s gibi evraklar imzalamamanız da yarar var. Ayrıca 11 Kasım’a kadar aşk hayatınızla ilgili olumlu yada olumsuz girişimlerde bulunmamalısınız. Çevrenizdekilerle gereksiz polemiklerden kaçınmanızda da ayrıca yarar görüyorum.

 

Güneş tutulması Akrep burcunu nasıl etkileyecek?

Tutulma en çok sizi sağlığınızı ve yaşamınızı etkileyecek. Yeni ve kalıcı girişimlere başlamak isteyebilir, yaşamanıza dair önemli kararları devreye sokmak isteyebilirsiniz. Kendinizle ve korkularınızla, limitlerinizle yüzleşebilirsiniz. Gerçekte ne istiyorsunuz ve neyi ne kadar yapabilirsiniz? Tüm bunlara dürüst yanıtlar verebilirseniz, bilinçli bir yol planı hazırlayabilirseniz uzun vadede başarılı sonuçlar elde edeceksiniz. Sosyal çevrenizden destek alabilirsiniz. Ancak sorumlulukların gerçeklerin farkında olmak, planlı hareket etmek başarının anahtarı. Kuşku ve endişelerden, takıntılardan, size ayak bağı olanlardan uzaklaşın ve yenilenin. Sağlığınıza yönelikte varsa sorunlarınız yeni tedavi programları uygulayabilirsiniz. Hamile olan akrepler ise kendilerini yormamaya dinlenmeye özen göstermeleri gerekiyor.

 

Akrep burcu Kasım yorumu

Bu ay içinde oluşan üç önemli gezegen açısı ile geleceğinizi şekillendirme gücüne sahipsiniz. Bu ay stresli yüzleşme, işle ilgili üzüntüleri, potansiyel eksikliğini, tahammül edilemez bir patronu işaret ederek, 6. İş evinizi birbirine bağlayacak. Bu ani bir kriz olsa da, hareketleriniz daimi sonuçlara yol açacağı için hemen bir çözüm bulmak istemeyeceksiniz. 13 Kasım’da iyimser Jüpiter ile Uranüs arasındaki destekleyici 60 derecelik açı, daha ilgi çekici bir kariyer imkânına işaret ediyor. 21 Kasım’daki, stratejik Jüpiter ile Satürn arasındaki 120 derecelik açı, bu ayın son önemli açısı olacak ve gelecek planınızı yapmanıza yardımcı olmak için, İyimserliği, etkili bir şekilde gerçek ile birleştiren yeni bir görüş açısı sağlayacak.

 

Yönetici gezegeniniz Venüs, kaynaklarınızı bir amaç ve disiplin hissiyle sağlamlaştırmak için 12 Kasım’da sorumlu Oğlak’a ve 4. Kökler evinize giriyor. Fakat bu ay 3. İletişim evinizde enerjik Yay burcuna hareket eden bir gezegen geçidi avuntu veriyor.  Tarafsızlık fikriniz ve düzen arzunuz, kendinizi daha güçlü bir şekilde savunma isteği ile sarsılabilir. İnançlarınızın tutkusu sizi eğlenceli, ikna edici bir konuşmacı, yazar ve öğretmen yapıyor. Bir tartışma, sohbeti ateşli bir kavgaya dönüştürebilir. Şakacı bit tutum sergilerseniz, karşınızdakileri zekânızla ve mantığınızla etkileyerek eğlenebilirsiniz.

 

Çözümlenmemiş konular derin duygular hatta pişmanlıklar uyandırıyor; ama onlarla yüz yüze gelmek onları inkâr etmekten daha sağlıklı. Oğlak burcundaki Venüs’ün saygıya gereksinimi var; fakat bu, başkalarından beklemeden önce ilk olarak kendi kendinize göstermeniz gereken bir şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir