Azimlidirler. Macerayı ve seyahat etmeyi severler. Ruh durumları dalgalıdır. Ya kendi kabuklarına çekilip öylece yaşamak, ya da çevrelerine uyarak yaşamak isterler. Sabırlı ve utangaç olurlar. Hayal kurmayı severler, çoğu kere hayal dünyasında yaşarlar. Küçük yaşlarında suda boğulmalarından korkulur. Geceleyin yolda giderlerken sık sık arkalarına bakarlar. Salı günü başlayan bir hastalık ölümlerine sebep olabilir. Bunun için sabah akşam bir bardak suya Tevbe Suresinin son iki ayetini okuyup, üfledikten sonra bu suyu içerlerse çok faydasını görürler. Tabiatına balgam galiptir.

 
Bir defa bir işe el attılar mı o işi başarmadan bırakmazlar. Okumuş kişilerse kendilerini iyiye doğru sevk ederler. Okumamış kişilerse ruh hallerinin esiri olurlar. Fakat, ekserisinde bir durgunluk vardır. Çok duyguludurlar. Her muhite uyarlar. Hem kendileri rahatlar ve hem de etraflarındakileri rahatlatırlar. Tabiat itibariyle utangaç olduklarından her giriştikleri işte reddedilmekten de korkarlar. Ama sabır ve imanları onları her işlerinde başarıya götürür. Yemeye ve içmeye düşkündürler. Mide ve sinir hastalıklarına karşı istidatlıdırlar. Çoğu zaman huzursuzdurlar. Hasılı bu burcun erkekleri hayatta çok çekerler, çok tahammül ederler ve sonunda istedikleri başarıya ulaşırlar. Doğdukları gün yıldızlarının açısına göre üç vasfa ayrılırlar.

 
Birinci Vasıf ( 22 Haziran – 1 Temmuz ) Her gittikleri yerde sevilirler. Bu tarihler arasında doğanlar arkadaşlarını da çok severler. Yüzlerinde veya saçlarının altında ufak alamet bulunur. Daima mütebessimdirler. Bir kadının zehir içirmesinden korkulur. Büyük bir makama nail olurlar nimet ve refah içinde vefat erler. Beyaz, açık mavi ve limon sarı renkli elbiseler giyip kristal ve ay taşı bulunan bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde bulunurlar. Şair, artist olur, ressam , şarkıcı, fırıncı, postacı, terzi gemici, nakliyeci tüccar ve kimyager olabilirler. Ayrıca sıvı maddelerle ilgili diğer işlerde de başarılı olabilirler. Bu tarihler arasında doğan erkekler hasımsızlık ve gastrite istidatlıdırlar.

 

İkinci Vasıf ( 1 – 11 Temmuz ) Bu vasıfta doğanların çocuklarının çoğu erkek olur. Esmer tenli ve yüzünde bir alamet olan bir adamdan sakınmaları gerekir. Ana baba evinden ayrılırlar. Memleketlerini de terk etmeleri ihtimali vardır. Fakat en sonunda yine memleketlerine dönerler. Miras yerler veya hazine bulurlar. Rahat ve bolluk içinde yaşarlar. Torunlarını da gördükten sonra vefat ederler. Kadın erkek herkesle iyi geçinirler. Bütün sıkıntılara katlanmayı bilirler. Fazla yemekten ve alkol almaktan sakınmaları hayırlı olur. Ayrıca astım hastalığına karşı istidatlı oldukları için kendilerini korumaları gerekir. Gemici balıkçı, nakliyeci tüccar ve yazar olabilirler. Beyaz, açık , sarı açık yeşil veya siyah elbiseler giyip, parmaklarında da kristal taşlı bir yüzük taşıyacak olurlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.

 

Üçüncü Vasıf ( 12 – 22 Temmuz ) Erkek ve kız çocuk sahibi olurlar fakat az çocukları olur. Trafik kazası geçirmek, yüksekçe bir yerden düşmek veya hayvan tarafından ısırılmak tehlikesine maruzdurlar. Annelerinin sütünden başka bir kadının da sütünü emme ihtimalleri vardır. Herkes tarafından kıskanılırlar. Bu vasıfta doğanların talihi her Arabi ayın son on gününde aksidir. O zamanlarda tedbirli olmaları hayırlı olur. Tembelliği severler, çok uyurlar ve kış aylarında sık sık nezle olurlar. Seyahat etmeyi severler. Şöhret sahibi ve zengin olabilirler. Ama, bazıları muhafazakar olurlar. Bu huylarını değiştirecek olurlarsa her giriştikleri işte muvaffak olurlar.
Çocukları çok sever, iyi bir baba olur. Astım, gastrit, müzmin hazımsızlık ve boğaz hastalıklarına karşı istidatlıdırlar. Ayrıca alkol kullanmaktan da çekinmelidirler. Bu vasıfta doğanlar öğretmen , gemici, tüccar, armatör, balıkçı olabilecekleri gibi sıvı maddelerle ilgili her işte de muvaffak olabilirler. Beyaz, açık mavi ve açık yeşil elbiseler giyip, parmaklarında da opal taşı bulunan bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde bulunurlar.

 

Hayat ve Maişeti İyi yer ve iyi yaşarlar. Herkese yardım ederler. Sırlarını saklamasını bilmeyenlere söylerler. Fakat sonları selamet ve hayırdır. Küçük yaşlarda zahmet ve sıkıntı çekerler. Yaşlandıkça rızkları artar. Halleri daima iyiye doğru gider. Günahlarına tövbe eder ve nimet içinde vefat ederler. Başlarına gelecek her türlü sıkıntıya katlanırlar.

 

Mal ve Ticareti Küçük yaşlarda malı az olur ve çok meşakkat çekerler. Doğduğu anda tam manasıyla ayın tesiri altında kalmışsa, ahir ömründe zengin olur. Hiç kimseye muhtaç olmadan yaşarlar.

 

Kardeşleri Erkek ve kız kardeşlerinden pek hayır görmezler. Daima aldatılmak tehlikesiyle karşı karşıyadırlar. Kardeşleriyle aralarında bir mal veya miras sebebiyle ihtilaf çıkar. Yardım ettikleri kişilerin ekserisinden düşmanlık görürler. Akrabalarından da düşman ve hasetçileri olur. Fakat bütün sıkıntılarından Allah cc ın izniyle kurtulurlar.

 

Ana ve Baba Münasebeti Küçük yaşlarında ana ve babaları tarafından çok sevilirler. Erkek kardeşleri içinde ana ve babalarına en hayırlı olanlardır. Miras yerlerse de elinde hiçbir şey kalmaz, sarf olup gider.

 

Evlatları Kız çocuğu çok olur. Fakat ilk çocukları erkek olursa, bütün çocukları erkek olur. Çocuklarını çok severler fakat onlardan yana talihleri azdır. Çocukları uzun ömürlü olurlar.

 

Hastalık ve İlletleri Mizaçlarına hararet ve rutubet galip olduğundan ekseriye safra, baş dönmesi, romatizma, kalp ağrıları, gastrit, astım ve müzmin hazımsızlıklara istidatlıdırlar. Ayrıca sinir hastası da olabilirler. Hastalıklardan korunmak için limonata ve demirhindi şerbeti içmelidirler. Balgamları arttığı zaman da kusturucu ilaçlar almak faydalı olur. Sık sık zencefil yemeyi de itiyat edinmelerinde fayda vardır.

 

Evlilik Hayatı En uygun ve hayırlı eş esmer ve sarışın kadınlardır. Bakire ve dulla evlenirler. İlk eşleriyle uzun yaşamazlar. Bir kadın sihir yapar eski bir mezara gömerse de Allah cc ın izniyle bu sihrin tesirinden kurtulurlar.

 

Korku ve Ölüm Tehlikesi 7, 14, 20, 28 ve 40 yaşlarındadır. Bunları atlatırlarsa 74 yıl yaşarlar. Tevbe surenin son ayetini çok okumalıdırlar. Bu suretle ölüm korkusundan emin olurlar.

 

Yolculukları Sık seyahat etmeleri hayırlıdır. Deniz yolculukları kara yolculuklarından daha hayırlıdır. En iyi ve en kazançlı yolculuk Perşembe günleri deniz tarafına yapılan yolculuklarıdır. Bu yolculuklar esnasında yapacakları alış verişlerde şansları yaverdir. Çok hayırlı rüyalar görürler.

 

İzzet ve İkbali Memuriyette yüksek mertebelere çıkarlar. Devlet kapısından ve zenginlerden yana bahtları açıktır. Herkes sözlerini dinler. Her yerde makbul ve muhterem olurlar. Ahir ömürlerinde nimet ve refahları artar.

 

Emel ve Arzuları Arzu ve emellerinde sebatkar olurlar ve her türlü ümit ettikleri şeye nail olurlar. Akıbetleri çok iyidir. Din ve itikatları kavi olup, sıkça tövbe ve istiğfar ederler. Abid ve Salih bir kişi olarak vefat ederler.

 

Düşman ve Hasetçileri Kadın ahbabı çok olur ancak kadınlardan da çok düşmanı vardır. Ekmeğini her yiyen ona buğz eder, kendisiyle birlikte olanlar bir gün aleyhine dönerler. O zaman da hiç dostu kalmaz gibi olur. Lakin düşmanları ona zarar veremezler. Hepsine galip ve muzaffer olurlar. Hülasa defalarca bela ve sıkıntıya düşerler fakat Biiznillahi teala hepsinden kurtulurlar. Dost, arkadaş ve eş olarak sarı tenli, mavi gözlü ve su tabiatlı olanlar uygundur. Tabiatları ateş olanlardan sakınmaları gerekir. Çünkü su ile ateş hiçbir zaman imtizaç edemez. Yüzünde bir çiçek eseri olan sarışın bir adamla münasebet kurmaktan kaçınmalarında fayda vardır. Çünkü en büyük düşmanı böyle bir kişidir.

 

Yeni ay gördükleri zaman, bir kadın yüzüne bakacak olurlarsa, o ay kendileri için çok hayırlı olur. Alım-satım veya herhangi bir iş yapmak için en hayırlı günleri Pazartesidir. Salı günü başlayan bir hastalıktan vefat etmelerinden korkulur. Hurma ve kuru üzüm gibi şeyleri bolca yemelerinde fayda vardır. Havai mavi, çimen yeşili veya beyaz renkli elbiseler giymeleri mizaçlarıyla ahenk içinde olmalarını temin eder. Kanları galeyana geldiği zaman, yaz mevsiminde bir Pazartesi günü, ay saatinde kan aldıracak olurlarsa çok faydasını görürler. Bir iş için müracaat edecekleri zaman pazartesi günleri erken saatlerde başvurmaları çok iyi olur. Gümüş yüzük takmaları iyidir. Yüzük firuze taşlı olursa daha da iyi olur.

 

Her türlü kötülüklerden emin ve her nereye giderlerse muvaffak olmayı murat ederlerse, misk, safran ve gülsuyu ile kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, üzerlerinde taşırlarsa her türlü kaza ve beladan korunurlar ve her işlerinde Biiznillahi Teala muvaffak olurlar. Ey bu vasıfta doğan erkekler, daima saadet ve büyük bir sevinçle müjdeleniyorsunuz. Bir gün mutlaka bütün sıkıntı ve kederleriniz gidecektir bütün sıkıntılarınız geçici olacaktır. Düşman ve hasetçileriniz size zarar veremeyecekler. Muradınıza erip matlubunuza nail olacaksınız Hayatta, sizin için müşkülat ve zahmet yoktur. Cenabı Hak her zaman sizin yardımcınız olacaktır. Hiçbir zaman kendinizi üzüntülü ve kedere kaptırmayın. Endişe, vesvese ve tereddüde kapılmayın. Allah cc a sığının tevekkül edin, mutlaka her muradınız olacaktır.

 
Hasılı, uğurlu günleri Pazartesi, hayırlı sayıları iki ve hayırlı taşları gümüş, firuze, yakut ve aytaşıdır. Leylak ve misk kokuları sürünürlerse iyi olur. Sıkıntılı zamanlarında Rast makamında yazılmış şarkılardan dinleyecek olurlarsa, ferahlarlar. Öğretmen, kimyager, eczacı, armatör, yazar, otelci, balıkçı, turizmci, ithalat ve ihracatçı olabilecekleri gibi sıvı maddelerle ilgili diğer işlerde de muvaffak olabilirler. Güzel yemekleri çok severler. Sebze yemekleri, dolmalar ve sütlü tatlılar en çok sevdikleri yiyeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir