Yengeçler iş yerinde bir aile ortamı ararlar. Sevdikleri bir işe uzun yıllar çalışmak isterler. Her sabah işe severek gidip çalışmaktan zevk alır ve bir süre sonra kendilerini bir rutin düzende emniyette hissederler. Güvenlikte olduklarına mutlaka inanmaları gerekir. Yengeç insanı, işini içgüdülerine göre seçer. Koruyucu içgüdüsü gelişmiş olan pek çok Yengeç kadını, hemşire olmayı seçebilir. Sosyal işlerde çalışmaktan memnun olan Yengeçler’in, bu alanı seçmelerinin nedeni; insanlara yardım etmeyi sevdiklerinden bu sevgiyi hissetmek içindir. İş yaşamlarında sezgileri, görünmez antenler gibi çalışır. Güçlü duyumları ve koleksiyoncu olma özellikleri sayesinde iyi bir antika eksperi olabilirler. Karlı yatırımlarda bulunur, uygun zamanda bunların satışını yapmayı severler.

 

Patron olarak Yengeçler çok düşünceli, kibar ve hassastırlar. İş yerini büyük bir aile olarak görür, çalışanlarından verim, disiplin ve çok çalışma beklerler. Çalışanlarının kendilerini rahat hissetmelerini sağlar. Her türlü fikrini desteklemeye çalışırlar. Kendi gibi çalışan ve aynı çabayı gösteren elemanlarını ise kayırır. Tembelliğe asla tolerans yoktur. Onunla çalışanlar gösterdikleri performanslarının karşılığını alacaklarını da bilirler. Sözlerinde durduğuna ve başarılı olduğuna inanırlarsa bu çabanın karşılığını ödüllendirerek daha fazla sorumluluk verir, teşvik eder. Etrafını mutlu görmek onlar için çok önemlidir. Eğer çalışmanın bir problemi olduğunu düşünüyorsa, gelip sorar ve çözüm arar. Destek olmaktan genellikle kaçınmaz. Bir çalışan olarak Yengeçler, aklı başında, güvenilir, çalışkan ve sorumluluk sahibi kişilerdir. Tek başına çalışmaktansa grup çalışmalarını sever, takımın bir parçası olmaktan zevk alırlar.

 

Zor durumda kalan iş arkadaşlarına yardım etmeye hazırdırlar. Hırslarıyla başkalarını da olumlu yönde etkilemek isterler. Ay’ın gündelik hareketleri onları çok etkiler. Özellikle dolunay ve yeni ay devrelerinde duygusal iniş çıkışlarında huysuz olabilirler. Bu ruh hallerine hassasiyet göstermek gerekir. Ayrıca onu iş konusunda eleştirirken sözcükleri dikkatle seçmeye özen göstermek gerekebilir. Son derece alıngandırlar. İnce duygulara hitap eden Ay gezegeni onların ince zevklerini de yansıtır. Dekorasyon ve tasarım işlerinde artistik yeteneklerini ortaya koyma imkanı bulurlar.

 

Başarı

Yengeç’in yöneticisi Ay, vücutta mideyi yönetir. Bu nedenle çoğu Yengeç gıda sektöründe başarılıdır. Büyük mekanlarda, büyük topluluklara hazırladıkları nefis yemeklerle sundukları leziz mönüler, müthiş bir atmosfer yaratabilir. Mütevazı sofraların güzel ev yemeklerini pişiren aşçıları da muhtemelen Yengeçler’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir