Yengeçler için birçok önemli değişiklik başlamış durumda. Pek çok şeyin bir arada yaşanacağı süreç, oldukça iniş çıkışlı geçecektir. Hayatınıza giren fırsatlar dokuzuncu ev konularıyla Öne çıkıyor, 18 Ocak’tan itibaren Jüpiter’in pozitif enerjileri kendiliğinden gelen fırsatlara işaret etmekte. Öğrenme isteğinizin arttığı bu dönemi, çok verimli geçirebilirsiniz. Zira kişisel gelişiminiz açısından hayatınıza yeni şeyler girmeye başlıyor. Eğitim hayatınızla ilgili önemli kararlan bu dönemde alabilirsiniz. Akademik konularda daha hızlı ilerleme şansınız sizi başarıya taşıyacaktır. En önemlisi hayata bakış açınızı yenileyen ve sizi her alanda geliştiren konular gündeme gelecek. Belki ruhsal konuların getireceği öğretiler size destek verecektir.

 

Yeni kişilerle olabilecek bağlantılar ise pozitif görünmekte. Daha ılımlı ve iyimser ilişkiler kurabilirsiniz. Akla yönelik gelişime açık durmalı ve bu gelişmeleri bir şans olarak görmelisiniz. Ayrıca manevi yanlarınızı besleyen konular da ortaya çıkabilir. İnançlarınızda ise daha farklı bir noktada durabilirsiniz. Hayatınıza katacağınız yeni ufuklar, hayat felsefenizi etkileyebilir. Bu sayede başkalarından ilham alabiliriniz. Yabancılarla bağlantılı konularınız ise sizi daha fazla işbirliği içine itecektir. Bu arada başkalarının inançları konusunda sorgulayıcı olmaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine daha akılcı bir bakış açısı ile kendinize de çok şey katabilirsiniz.

 

Bütün bu gelişmelerin ışığında, son derece hareketli ve başarıya yakın bir yıl geçireceksiniz. Şans sizden yana görünüyor. Eğitim ve yabancılarla ilgili sürprizler öne çıkabilir. Hayatınıza yeni bir temel atmaya başladığınız dönem, 29 Ekim 2012 tarihinde başlamış durumda. Artık Satürn dördüncü evinizde ilerlerken, hayatınızı yeniden ele almak durumundasınız. Yeni temeller atmak için önemli bir süreçten geçiyorsunuz. Satürn dersler veren, kısıtlayan ve gerçekçi olmaya iten dönemler yaşatacaktır, iki buçuk yıllık süreç yine de size çok şey öğretecek, öncelikle iç arayış dikkat çekmekte. Yuvada ve ailede bazı sorumluluklarla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz, öylesine idare ettiğiniz konulan artık ciddiyetle ele almalısınız. Psikolojik altyapınızla ilgili çözülmemiş sorunlar da olacaktır. Alacağınız yükler sizi zorlarken, problemlerinizi çözmeniz gerekecek. Evinizle alakalı konular bu dönem yoğunlaşabilir.

 

Yerleşimi ilgilendiren konularda daha kalıcı şartlar olacaktır. Bu sorumlulukları ve attığınız temelleri önemsemelisiniz. Aynı zamanda evlilik, gerçekleştirebileceğiniz sorumluluklardan biri olabilir. Bu dönemde yaşamanız gerekenler başarıya giden yolda sizi destekleyecektir. Ancak evle ilgili sorumluluklar iş hayatınıza olumsuz yansıyabilir. Zira ilişkiler, evlilik ve eve ait sorunlar ve görevler arasında mekik dokuyacaksınız.

 

Hazırlık dönemini geride bırakmaktasınız. Artık kabuğunuzdan çıkmanız gerek. Yeni bir yükseliş dönemine ilerlemektesiniz. Bu süreçte size çok iş düşmekte. Son bir viraj, hayatınıza yeni başlangıçlar getirecektir. Özellikle 24 Temmuz-10 Ağustos arasında (Satürn-Plüton-Uranüs) etkilerini gösterecek. Bu dönem sizin için çok hareketli geçecek. Bir taraftan özel hayat, diğer taraftan iş ve ilişkiler hayatınızı karıştıracaktır. En zorlu süreci aşmaya çalışırken, soğukkanlı olmanız gerek. Gelişen olaylar iş hayatınız ve evliliğiniz açısından değişimin ve güç mücadelelerinin öne çıktığını göstermeye başlıyor.

 

Plüton ise sizi krizlerin ve zorla değişimin içine çekmekte. 2009’dan bu yana ortaklıklarınız ve ilişkileriniz yön değiştirmeye başlamış olmalı. Var olan koşullar artık eskisi gibi değil. Siz de ilişkilerden, yakın arkadaşlıklardan ve evliliklerden çok şey öğrendiniz. Siz de masum değilsiniz.

 

Yedinci ev, ortaklıklarınız ve ilişkilerinizi anlatan önemli bir nokta. Artık ilişkilerinize ve ortaklıklarınıza bakış açınız köklü bir değişikliğe uğramakta. Bu alanda dönüştüren ve manipüle eden kişiler hayatınızı etkilemeye devam ediyor. Kadersel yanları ile düşünmek ve geri dönüşü olmayan bu yolu kat etmek durumundasınız. Yedinci evinizin Oğlak olması, ilişki kurarken ağırbaşlı ve statükocu beklentilere itiyor. Öncelikle bu geleneksel bakış açınız köklü bir değişim sürecine girmekte. İlişkiler ve ortaklıklarda kuralları değiştiren bu sürece uyum sağlamakta zorlanabilirsiniz. Zaten yeterli duygusal destek görmediğiniz ilişkileriniz sizi travma yaşatacak bir noktaya taşıyabilir.

 

Evliliğiniz üzerindeki geleneksel baskı, yerini güç savaşlarına bırakabilir. Bu şekilde var olan ilişkileriniz tümüyle değişecektir. Siz veya karşınızdaki kişiler olayları tetiklemeye başlamış olabilirsiniz. Belki ilişkilerinizde eksik olan tutku, bu dönüşümle hayatınıza değişik bir boyut katacaktır. İş ortaklıklarında ise farklı şeyler olmayacak, Zaten zorla değişime iten yanları ile Plüton gücünü bu alanda da gösterecektir. İş ortaklıklarınız da var olan taşlar yerinden oynamaya başlıyor.

 

İnşa edilen her şey geçmişte kalacak. Bu konuda kurumsal bir bakış açısı oluşturmak ve zorluklar karşısında dik durmak durumundasınız. Siz Yengeçler geçmişe bağlı yanlarınızla değişimden korkabilirsiniz, Ancak ortaya çıkan krizler hayatınıza düşünmediğiniz şeyler kalabilir. Eş ya da ortağınız üzerinden yaşayacağınız bu süreç size farklı bir bakış açısı getirecektir. Zorlanma ve mücadele yolunda yüzleşmeniz gereken olaylar, artık akmaya başladı. Ağustos’ta üzerinizdeki baskılar atacaktır. Ortaklıklarda sizi test eden talepler karşınıza çıkmaya başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir