Aktif ve dışa dönük, Doğru yer ve zamanı beklerler.Yay burcu çalışanları huzursuzdurlar. Onları rahat bırakmak, yeni işler keşfetmelerini desteklemek, verimliliklerini artırır. İş seçimlerini doğru yapamazlarsa mutsuz olurlar. Fırsatları kolladıkları söylenemez. Kendileri için doğru olan işi bulana dek başıboş bir şekilde yıllarca dolaşabilirler. Yerleşik olmayan, seyahat gerektiren işler Yay burcu çalışanı için uygun olabilir. Yaylar’ın çevreleri geniştir. İnsanlarla olan ilişkilerinde aktif ve dışa dönüktürler. Eğlenceyi severler. Halkla ilişkiler, organizasyonlar, turizm, arkeoloji, veya hareket gerektiren başka işlerde geniş olanaklar elde edeceklerdir. Aynı zamanda muhteşem bir gezici satış elemanıdırlar. Yay, doğal olarak Zodyak’ın 9. evindedir. Yurt dışı ilişkileri, kanunlar, öğrenme ve yüksek benliği ifade eden bu 9. evin insanları lisan öğrenme konusunda da çok yeteneklidir. Çevirmenlik veya yabancı dil gerektiren alanlarda da başarıyı bulur.

 

Yay burcu insanlarının öğrenme hırsları çok fazladır. Bu, onları bir öğretmen yapabilir. Her yaşta öğrenciyle arası iyidir. Onlarla akademi dünyasında aynı havayı teneffüs etmekten zevk alır. Diğer ilgi alanı da kanunlardır. İyi bir hakim veya avukat olabilirler. Evleriyle, hayvan ve toprakla da ilgilenmeyi severler. Veteriner, biyolog, hayvan bilimci veya çevreci olabilirler. İyimser, işi ve personeline karşı güvenilir Yay patronları, her zaman gelişmenin mümkün olduğuna inanırlar. Elemanlarının tamamlayıcı olmasını isterler. Onlara her türlü fırsatı sunarak yeteneklerini geliştirme olanağı tanırlar. Eli açıktır. Paradan kaçınmaz. Kendi gidiyorsa elemanını yurt dışına götürebilir ve kendi imkanlarının aynısını ona da sunar. Yay burcu işvereni fanatik bir antrenör gibidir. Kendi gibi metotlarla çalışan personeli sever. Elemanlarının katkılarını değerlendirip ödüllendirir, sorumluluklarını artırır.

 

Yeni insanlarla tanışmaktan, tartışmaktan ve son detayları başkalarına bıraksa da plan yapmaktan hoşlanırlar. Tek hatası, fikir verirken düşünmeden konuşmaları, nazik veya diplomatça konuşma güçlüğü çekmeleridir. Gayretlidirler. Ama çok sıkıldıklarında ne olursa olsun kendilerine yeni yer aramaya başlar, hatta sorumluluktan da kaçarlar. Motivasyonları yüksektir ama sıkıntılı yapılarından dolayı, işlerinin bitip bitmediğini kontrol etmekte fayda vardır. Özgürlüğüne düşkün Yaylar kuralları ve düzeni pek önemsemezler. Huzursuz olduğunda, departmanında kötü duruma düşebilir. İstifa etmeye bir kere karar verdiklerinde bunu değiştirmeleri çok zor olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir