Dağıstan’da öyle bir bebek var ki, görenler müthiş derecede şaşırıyor. Dağıstan’da 9 aylık bir bebeğin vücudunda Kuran’dan ayetleri görülmeye başlandığı iddia ediliyor. Bu bebeği görenler gözlerine inanamıyor.Dünyada kimi zaman öyle olaylarla karşılaşıyoruz ki, gerçek mi yoksa kurgu mu demekten kendimizi alamıyoruz. Rusya’ya bağlı Dağıstan Özerk Bölgesi’nde de böyle bir olay yaşandı. Şimdilik bu olaya gerçek demek için erken. Ama bu bebekle iddiayı okuyunca ve bebeği görünce şaşıracağınıza eminiz.

Haberin videosunu izlemek için tıklayın

 

Dağıstan’da doğan bir erkek bebeğin vücudunda Kur’an-ı Kerim’den ayetlerin belirlediği iddia ediliyor. Rus televizyonları Vesti 24, Beşinci Kanal, Zvezda ve birçok internet sitesinde yer alan haber, ülkede tartışma konusu oldu. İlk olarak ‘Russia.Ru’ web sitesi tarafından yayınlanan haberde, Dağıstan’a bağlı Krasno-Oktyabrsk köyünde doğan bir çocuğun vücudunun farklı kısımlarında Kur’an-ı Kerim’den ayetlerin belirdiği iddia edildi.

 

İddiaya göre, Yakubov ailenin ikinci erkek çocuğu olan Ali’nin vücudunun çeşitli kısımlarında Kur’an-ı Kerim’den ayetler ve dini yazılar kendiliğinden ortaya çıkıyor. Ailenin henüz dokuz ayını doldurmamış minik Ali’nin bu durumunu kimseye anlatmak istemediği, ancak “Yazıları insanlara gösterin” yazısı belirince ailenin olayı başkalarına anlattığı ileri sürülüyor. Hamileliği döneminde çok sayıda din içerikli rüya gördüğünü iddia eden Ali’nin annesi Madina Yakubova, yazıların çocuğun doğumundan itibaren sürekli ortaya çıktığını söylüyor. Anne Yakubova, “İlk önce Allah’ın adı yazıldı. Daha sonra Ramazan’ın başlangıcıyla vücutta Kur’an-ı Kerim’den ayetler belirlemeye başladı. Yazılar çıkmaya başladığı anda çocuk ağlayıp sızlıyor.” dedi. Yakubova yazıların çıktığı zamanlarda çocuğun geceleri uyumadığını ve ateşinin 40 dereceye kadar yükseldiğini anlattı.

 

Sağlık görevlisi Saida Rasulova ise olayı tıbbi açıdan açıklayamadıklarını söylüyor. Rasulova, ilk gördüklerinde yazıları ben ya da alerjik bir durum sandıklarını ifade etti. Yazının çocuğun vücudunda üç gün durduğunu, ardından silindiğini anlatan Merkez Camisi İmamı Abdullah, çocukta belirlenen en son yazının “Allah her şeyin yaratıcısıdır.” şeklinde olduğunu ileri sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir