Afrika’nın Voodoo büyücüleri, korkunç yöntemleriyle tanınıyor. Hem şifacı hem de büyücü olarak Afrika’nın yerlileri sık sık bunların kapısını çalıyor. Büyü için hayvan kanları, yılanlar ve kafatasları kullanan Voodoo büyücüleri için özel dükkanlar bile bulunuyor. Zombi Gerçeği: Voodoo’nun çok konuşulan fakat kanıtlanmayan ve fantastik olarak görünen bir tarafı ise, Zombiler’dir. Zombi “yaşayan ölü” anlamına gelmektedir.Zombi yanılgıların aksine canlı bir insandan elde edilir. Kara büyüsel işlemlerle, hipnoz ve telkin yolu ile diriltildiği söylenen bu hareket halinde cesetlerin ruhsuz olduğu söylenir. Haberin foto galerisi için tıklayın

 

Bir Zombi’nin kumanda edilmesi, yönlendirilmesi onu o hale sokan Kara Büyücünün işidir Voodoo bebekleri:Her çeşit büyüsel gelenekte mevcut olan mum veya kilden yapılan bir heykelciktir. Hedef olan kişiye yapılmak istenilen şey, büyüsel formüller kullanılarak heykelciğe (kukla, bebek) uygulanır. Bebeğe yada büyülenen objeye yapılan her hareket hedef olan aslında da gerçekleşecektir. Voodoo her zaman gizemli konular kütüphanemin ilk ansiklopedisinde yer alan bir konudur. Ayrıca birçok film ve kitaba da ilham kaynağı olmuştur. Bilinen bir gerçek var ki o da hala Afrika’da geniş bir kitle Voodoo ile yaşamakta.

 

Bu büyüler için de geçerli olan spritüel yasaya göre herhangi bir şey “mikro kozmosta nasılsa, makro kozmosta da öyledir.” Örneğin Voodoo bebekleriyle çalışmanın büyüyü kolaylaştırdığı herkes tarafından bilinir ve ciddiye alınır. Bu nedenle tüm insanların kolektif bilinçaltı bu tür büyülere karşı açıktır. Büyünün hedef aldığı kişinin bilinçaltına ulaşmak da bu yüzden kolaydır. Voodoo büyüleri farklı amaçlarla kullanılabilirler. Diğer büyülerde olduğu gibi ortak hedef insan üzerinde tesirli olabilmektir. Kurbana hastalık veya ölüm getiren büyüler son derece dikkatli olmayı gerektirir. Sadece hedef alınan kişi kendi içinde kötülük taşıyorsa veya bu tür bir cezayı haklı gösterebilecek suçlar işlemişse, büyü tam olarak etkisini gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir