Fırsat olarak değerlendirmeniz gereken yeni bir döneme ilerlemektesiniz. İki buçuk yıldır 12’nci evinizde ilerleyen Satürn, artık birinci evinizde sizinle beraber. Geçen bu süreçte pek çok şey sizin dışınızda gelişti. Hiçbir konuda istediğiniz yönde harekete geçemediniz. Artık kontrolü elinize alıyorsunuz. 29 Ekim 2012’den itibaren bu süreç sizi etkilemeye başladı. Hayatınızda yeni bir sayfa açılıyor. Zorlu ve kısıtlayıcı yeni başlangıçlar, size farklı bir hayat sunmakta. Dersler veren ve hayatı gerçekçi algılamaya zorlayan Satürn size çok şey öğretecektir. Sizi disiplin altına alacağı ve ödevler getireceği şartlar öne çıkıyor. Öncelikle içe dönecek ve eksiklerinizi tamamlamaya yöneleceksiniz. Kişiliğinizi yeniden inşa etmeye başlayacaksınız. Sorumluluk almaya hazır olmanız gereken şartlar sizi kısıtlayacaktır.

 

Yine de yeni temellerinizin sağlam olacağını bilmelisiniz. Bu adımlarınız, yeni bir hayatın başlangıcı olarak görülebilir. İş hayatınız açısından ise zorlu bir süreç söz konusu. Bu süreç tamamen bir konsantrasyon ve yatırım dönemi olacaktır. Kariyerinizi etkileyen gelişmelerle bir test dönemine girmektesiniz. Bedensel açıdan ise sağlığınızı zorlayan şartlarla karşılaşabilirsiniz. Yorucu bu süreçte sağlığınıza karşı daha dikkatli olmanız gerekecek. En önemlisi ise ilişkilerden kaynaklanan mücadeleler çıkabilir. Bu sayede ilişkilere bakış açınız daha akılcı olmaya başlayacaktır. İlişkilerde soğukluk ya da ciddiyet dikkat çekebilir. Kendinizi bu konuda testten geçen bir öğrenci gibi görebilirsiniz. İlişkilerinize yansıyan eksiklerinizi görme şansını kullanmalısınız. Zira hatalarınızı gözden geçirmeniz için olumlu bir dönem olacaktır. Her şeye rağmen Satürn; Terazi’nin olumlu işleyen yanlarını kullanmak için size çok şey katmaya başlıyor.

 

Ani değişiklikler sizi Uranüs eşliğinde yedinci evinizde etkilemeye başlıyor. 28 Mayıs tarihinde Uranüs etkilerini yaşamaya başlıyorsunuz. Ancak etkilerini şimdiden görmeye başlamış bile olabilirsiniz. Olumlu yanları ile yenilenmeler ve beklenmedik gelişmeler hayatınızı başka bir yöne götürecek. Evlilik, ortaklıklar ve ilişkiler konusunda yeni bir döneme ilerlemektesiniz. Sizin dışınızda ani gelişen her olaya akılcı bakmalısınız. Yeniliklerin size getireceği pek çok gelişme olumlu yönde olacaktır. Ortaklıklarınız yenilikleri beraberinde getirecek fakat, başkalarının söz sahibi olacağı koşullar sizi zorlayacaktır. Sizin dışınızda gelişen her konuyu sakin karşılamanız gerekecek. Süregelen ortaklıklarınız aniden bitebilir veya başka bir noktaya taşınabilir.

 

Üzerinde odaklanmanız gereken bu gelişmelere kayıtsız kalmamalısınız. İkili ilişkilere ya da ortaklıklara bakış açınıza ise özgürlük ve dinamizm hakim olacaktır. Karşınıza çıkan kişilerin beklentileri bu yönde sizi zorlayacaktır. Yeni olanın size katacağı kazanımlar da olacak. Ancak 8 Haziran-30 Temmuz tarihlerinde ikili ilişkiler ve ortaklıklarda mücadele döneminiz başlamakta. Kriz, zorlama ve baskı yolu ile gelebilir, Sorumluluk almaya iten talepler ve ortaklıklar özel hayatınız açısından etkili olacaktır. Sizi eleştiren ve sorgulayan ilişkiler bitebilir. Ortaklıklarda yeni bir bilinç düzeyine ulaşmanız gerekiyor.

 

Hayatınızı kökten değiştirecek en önemli nokta; dördüncü evinizde etkili olmaya başladı. Ocak 2011’den bu yana Plüton’un etkilerini yuvanızda, ailevi konularda ve psikolojik altyapınızda hissetmeye başlamış olmalısınız. Bu uzun süreç sizde pek çok şeyi değiştirmeye başlıyor. Dönüştüren ve var olanı sıfırlayan yanları ile Plüton uzun yıllar sizinle beraber olacak. Öncelikle duygusal altyapınızda zorlanmalar olacak. Kendinizi tanımakta yetersiz kalabileceksiniz. Köklerden gelen davranış biçiminiz ve geleneksel yapınızda zorlayıcı değişiklikler öne çıkacaktır. Kişisel seçimlerinizin kısıtlı olduğu bu alanda geri dönüşünüz olmayacak. Ailevi konular, anne baba ile ilgili sorunlar da bu alanda sizi zorlu bir mücadeleye itecektir.

 

Aile yapınızdaki güçlü değişim sürmekte. Zira aile yapınız, iş ve ev konuları üzerinden mücadeleniz başlamakta. Var olan bu yapıyı korumakta ısrar etmemelisiniz. Alacağınız sorumluluklar daha çok aileyi ilgilendiren gelişmeler olarak görünmekte. Bazı kadersel yanları ile sizi yuvada ve servet konularında etkileyecektir. Ağırlaşan kurallar ve gizli saklı konular ortaya çıkabilir. Yerleşimi ilgilendiren zorluklar ise uzun süre sizi meşgul edecektir. Bir yere kök salmak konusunda sıkıntılarınız ağırlaşacaktır. Aile içi ilişkilerinizde ise daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Bu etkilerle iş hayatınız da değişime uğrayacak. Kariyer ve özel hayatınızı zorlayan majör gelişmelere karşı hazırlıklı olmalısınız. Sabrınızı zorlayan dönemler 22-30 Temmuz arası, Satürn/Plüton açısı ile tetikleniyor. Zira yine aynı günlerde ilişkilerinizi ve kişiliğinizi test eden zorluklar gündeme gelecek. Uzun vadede yeni bir doğuş yaşayarak, pek çok şeyi geride bırakmaya başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir