Aşk hayatınızda son dönemlerde zaten olumlu bir hava esmekte idi. Dışa dönük ve hevesli bir süreç geçiriyorsunuz. Beşinci evinizde ilerlemeyi sürdüren Neptün, sizi romantik ve idealiniz olan ilişkilere sürüklüyor. Özellikle 18-20 Ekim doğumlular bu yönde ilişkiler aşk ve beraberlikleri yaşamaktalar. Kendinizi çok aşık hissedebilir ve bazı fedakarlıklar yapabilirsiniz. Çok bağlayıcı olmaktan uzak aşk beraberlikleri ayaklarınızı yerden kesecektir.

 

Bu tür ilişkilerde gerçekçi ve uyanık olmakta zorlanabilirsiniz. Çok uzun vadeli olmayacak aşk ilişkilerinizi gözünüzde büyütmekten kaçınmalısınız. Akışta kalarak mutlu olmayı başarabilirsiniz. Aşkın büyülü yanlarım doyasıya yaşamak size keyif ve mutluluk katacaktır. Bir başka olasılık; platonik ilişkiler ortaya çıkabilir! Ulaşamadığınız ya da kendinizi ifade edemediğiniz kişilere çekilebilirsiniz. Ancak kendi içinizde yaşadığınız duygularla mutlu olabilirsiniz. 18 Ocak ta Venüs, Kova’da ve beşinci evinizde ilerliyor.

 

Aşkta hevesli ve coşkulusunuz. Duygularınız konusunda akılcı ve mesafeli olmaktan kaçınmalı ve karşınıza çıkan değişik keyifleri yaşamalısınız. Bu günlerde daha bohem ve özgür ilişkiler sizi etkileyebilir. İdealist aşklar ve duygusal ilişkilerden de hoşlanabilirsiniz. 7-10 Şubat’ta ki Venüs/Neptün beraberliği, ilişkilerde ve aşkta paylaşımcı yanlarınızı öne çıkarabilir. Fedakarlık yapmaya çok açık olacaksınız.

 

7 Mart-1 Nisan’da Venüs, yedinci evinizde Koç’ta ilerleyecek. Aşk havalında hareketlilik ve ilişkilerde heyecan artmakta. Tek başına hareket etmeniz zor. Eşinizin sizi huzursuz eden ve kendi arzularını önde tutan yanları sıkıcı olabilir. Daha ılımlı ve verici olmaya çalışmalısınız. Ancak 7-9 Mart’taki Venüs/Satürn karşıtlığı çok daha önemli. İlişkilerinize daha gerçekçi bakmanız gerekmekte. Bazı soğukluklar ve kısıtlamalar sizi huzursuz edebilir. Dikkatli olmak durumundasınız. Ancak bazı gerçekleri görmeniz açısından çok yararlı olacaktır.

 

2-24 Nisan arasında Venüs, Boğa’da ve sekizinci evinizde ilerleyecek. İlişkilerin duygusal yanı sizi ilgilendirmeye başlıyor. Sakin ve huzurlu paylaşımlar öne çıkmakta. Uzun süreli ve güvenli paylaşımların farkındalığına varmak sizi ve partnerinizi mutlu edebilir. 2-4 Nisan tarihlerinde Venüs/Mars açısı altında bazı gerginlikler söz konusu olabilir. Eşinizin aşırı inatçı ve sahiplenici yanları sizi zorlayabilir. Bugünlerde aşkın aşırı tutkulu ve cazibeli yanlarını yaşamaya çalışmalı ilişkilerde daha fazla keyif alabilmelisiniz.

 

Evlilik hayatınız ise daha farklı bir boyutta bulunuyor. Satürn birinci evinizde sizi oldukça gerçekçi kılmakta. Artık kendi sınırlarınızı korumaya çok daha dikkat edeceksiniz. Evliliğe bakış açınızı yeniden değerlendirmek durumundasınız. Belki bu süreç içerisinde uzun vadeli ve sorumluluk getiren bir ilişki sizi harekete geçirebilir. Ancak 28 Mayıs’ta evlilik evinize girecek olan Uranüs, daha dikkat çekici o çaktır. Belki karşınıza ilişkide özgürlük arayan kişiler çıkabilir. Bağlanmak konusunda kendinizi test ederken, aynı zamanda ikilem yaşayabilirsiniz. Uranüs doğası gereği beklenmeyeni getirmekte. Bu yanını gözden kaçırmamalısınız.

 

Size hiç beklemediğiniz bir sürpriz yapabilir. Ani bir ilişki ile kendinizi farklı duygulara kaptırabilirsiniz. Çok farklı bulacağınız kişilerden etkilenebilirsiniz. Her şeye rağmen ani başlayan ve biten ilişkilerin size risk getireceğini unutmamalısınız. Satürn bu konularda sizi oldukça çekimser davranmaya itecektir. İçinize sindiremediğiniz konularda akılcı davranabileceksiniz. Önünüzdeki süreçte kendiniz adına en doğru olan kararları alacaksınız.

 

İlişkilerde ve evlilik hayatınızda çok akıcı dönemler de olacak. 6 Haziran’da Jüpiter de evlilik evinizde olacak. Daha hareketli ve şanslı günler geçirebilirsiniz. Karşınıza risk alan coşkulu kişiler çıkabilir. Özellikle 13 Haziran’daki Uranüs/Jüpiter beraberliği, sizi heyecanlı ve etkileyici ilişkilere aniden sürükleyebilir. İlişkinizin son derece akıcı ve sıra dışı olması çok olası. Ancak ilişkiler ve evlilik konusunda sabırsız olmamalısınız. Karşınızdaki kişi hakkında acele karar vermekten kaçınmalısınız.

 

Olayların akışını hızlandırmak için yanlış kararlar verebilirsiniz. Zira 7 Temmuz’da Uranüs/Jüpiter geri gitmeye başlıyor. İlişkilerde gerileme ve beklemeler olabilir. Bu durum size düşünmeniz için uzun bir zaman kazandıracaktır. Bu süreçte ilişkilerinizden keyif almalı ve hayatınıza farklı renkler katabilmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir