Medyum Kağan’ın hazırlayıp sunduğu ve TR 1 Tv’de her Cuma saat 20:00’de canlı olarak ekrana gelen Öteki Gündem 21 Aralık’la ilgili bütün tartışmalara son noktayı koydu. Medyum Kağan ile Öteki Gündem’de bu hafta Mayaların 21 Aralık 2012 ile ilgili kehanetleri ele alındı. Medyum Kağan ile Öteki Gündem’in bu haftaki konukları, Kaderin Şifresi Kitabının Yazarı Celalettin İpekbayrak, Araştırmacı Gazeteci Yazar Ramazan Kalkan, Yaşam Koçu Şebnem Tacigut, Medyum Resul Öztürk ve İlahiyatçı Yazar Hüseyin Uslu, Maya kehanetlerini enine boyuna tartışarak adeta bu konudaki iddialara son noktayı koydu. İşte programın detayları.

 

Medyum Kağan ile Öteki Gündem 7 Aralık 2012 Tarihli programı izlemek için tıklayın

Medyum Kağan ve canlı yayın konuklarının Foto Galerisi için tıklayın

 

Gazeteci Yazar Ramazan Kalkan ”Gılgamış Destanı’nda şifreler gizli”

Medyum Kağan’ın hazırlayıp sunduğu Öteki Gündem programına canlı telefon bağlantısıyla katılan Antalya Rapor.com’un sahibi Araştırmacı Gazeteci Yazar Ramazan Kalkan; ”Mayaların 2012 yılına ilişkin kehanetlerine inanıyorum fakat 21 Aralık’ta kıyamet kopmayacak zaten Mayalarında böyle bir iddiası yok, Kıyameti ancak Allah bilir ama böyle bir felaket olacak olursa da bu felaketin hangi bölgeleri etkilemeyeceği ve hangi bölgelerin güvenli olduğuna ilişkin Gılgamış Destanı’nda şifreler var” diyerek yeni bir tartışma konusu yarattı.

 

İlahiyatçı Yazar Hüseyin Uslu ”Kıyameti Allah bilir”

Medyum Kağan ile Öteki Gündem’in canlı yayın konuğu İlahiyatçı Yazar Hüseyin Uslu; ”Kıyameti ancak Yüce Allah bilir, Allah kıyametin ne zaman kopacağını Peygamberlerine bile bildirmemiştir.” Şeklinde konuşarak kıyamet gününü yalnızca Yüce Allah’ın bildiğine dair Kuran-ı Kerim’den ve Hadislerden bir çok örnekler verdi.

 

Yaşam Koçu Şebnem Tacigut ”Haziran’da yeni bir döneme girdik”

Medyum Kağan ile Öteki Gündem’in diğer bir konuğu olan Yaşam Koçu Şebnem Tacigut; ”21 Aralık’ta kıyamet kopmayacak, fakat insanlar farklı bir boyuta girerek, bilinçlenecek zaten bu döneme de geçtiğimiz Haziran ayında girdik. Bu dönemde iyi insanların kazandığı farklı bir dönem olacak.” şeklinde konuştu.

 

Kaderin Şifresi Kitabının Yazarı Celalettin İpekbayrak ”Marduk her 3.600 yılda zaten geçiyor”

Medyum Kağan’ın canlı yayın konuklarından biriside Kaderin Şifresi kitabının yazarı Celalettin İpekbayrak; ”Marduk gezegeni 3.600 yılda bir zaten Dünya ile Güneş arasından geçiyor, bundan 3.600 yıl önce geçtiğinde kıyamet kopmamış şimdi mi kopacak?. Kıyametin ne zaman kopacağını Allah bilir. Peygamberimize sormuşlar, Kıyamet ne zamankopacak? diye Peygamberimizde onun bilgisi ancak Allah katındadır demiş.” Şeklinde ifadelerde bulundu.

 

Medyum Resul ”Farklı boyuttaki varlıklarla irtibat kuracağız”

Medyum Kağan ile Öteki Gündem’in diğer konuğu olan Medyum Resul; ”Kıyametin ne zaman kopacağını Allah bilir, fakat 21 Aralık’tan sonra farklı bir döneme gireceğiz işte bu dönemde de cinler gibi diğer farklı boyutta yaşayan varlıklarla rahatça iletişim kuracağız zaten ben ufolarında cinler olduğuna inanıyorum kendimde bizzat gördüm.” dedi.

 

Medyum Kağan ”Depremlere dikkat”

Öteki Gündem programını hazırlayıp sunan Medyum Kağan’da muhakkak kıyametin ne zaman kopacağını Yüce Allah bilir ancak ben bu 21 Aralık ve Mayaların kehanetlerine ilişkin olarak Pasifik’te özellikle de Avustralya civarında 9.6 şiddetinde çok büyük bir deprem olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca Hadislerde de belirtilen güneşin batıdan doğacağı zamanın bu dönem içinde gerçekleşme ihtimali olduğuna inanıyorum çünkü güneş 5125 yıllık döngüsünü 21 Aralık’ta tamamlayacak.” şeklinde konuşarak Maya kehanetleriyle bazı Hadislerin örtüşmesine dikkat çekti.

 

Programa Kayseri’den canlı telefon bağlantısıyla katılan Coşkun isimli bir seyirci çocuklarının korkudan okula bile gidemediğini belirtirken başta Medyum Kağan olmak üzere programa konuk olan Celalettin İpekbayrak ve Şebnem Tacigut ”Çocuklarınızın korkmalarına gerek yok 21 Aralık’ta kıyamet kopmayacak” diyerek Coşkun beye bu konuda internet ortamında çok fazla bilgi kirliliği olduğunu ve bu tarz spekülasyonlara inanmamalarını söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir