Artık kariyerinizle ilgili konularda yeni bir döneme girdiniz. İş hayatında ne istediğinizi bilerek hareket etmeye başlıyorsunuz. Alacağınız yeni sorumluluklar ve görevler karşısında daha bilinçli olmanız gerekmekte. Satürn bu konuda sizi disiplin altına alırken, aynı zamanda amaçlarınızı yeniden planlamaya itecektir. Bu alanda ilk mücadeleniz, Kasım 2012-Ocak 2013 arasında devam edecek.

 

Bir taraftan kalıcı ve somut kararlarınız öne çıkarken, diğer taraftan amansız bir mücadele söz konusu. İş hayatınızda birtakım fırsatlar elde etme çabanız, yerini bazı tehlikelere bırakabilir. İşinizi daha yoğun bir baskı altına alan durumlar olacaktır. Sizin kontrol etmek istediğiniz gelişmelere karşı direnciniz sınanacaktır. Amaçlarınız uğruna her şeyi göze alabileceğiniz, bırakmayı kabul etmemek, büyük stresler yaratabilir. Artık korkularınızla yüzleşmek ve bu şartlar süresince kabullenme içinde olmak durumundasınız.

 

Bu sene 22 Temmuz-15 Ağustos arasında Satürn/Uranüs karşıtlığı iş hayatında eski ve yeni arasında seçime zorlayabilir. Amaçlarınızda daha farklı ve özgür değişiklikler ararken, artan sorumluluklar ve üstlerin baskısı arasında kalabilirsiniz. Özellikle 30 Temmuz-2 Ağustos tarihleri Mars/Satürn birleşimi ve Plüton, meslek evinizde sizi zorlayabilir. Daha fazla sorumluluk aldığınız ve sıkıştığınız bir dönem olacak. Bu günlerde kendinizi ortaya koyacaksınız fakat, otoritelerle ilişkilerinizde çok ılımlı olmanız gerekmekte. Aynı süreçte karşınıza engeller çıkabilir. Bu dönemleri sabırla beklemeli ve işlerinizi ciddiyetle ele alabilmelisiniz. 7-9 Ağustos’taki Venüs/Satürn beraberliği, sizi daha gerçekçi kılabilir. Mesleki konular, üstlerle ilişkiler öne çıkıyor. Bu günlerde daha fazla çaba göstererek dikkat çekebilirsiniz.

 

10 Mart tarihine kadar Mars yatırımları, finans koşullarını anlatan sekizinci evinizde geri gidiyor. Parada talepkar olacaksınız ve kaynak arayışına gireceksiniz. Ancak istediğiniz yönde ilerlemeniz ve umduklarınızı bulmanız pek kolay olmayabilir. Başkalarının maddi kaynaklarına olan ihtiyacınız bu süreçte artabilir. Hatta bu gelişmeleri 20 Aralık 2011 tarihinden bu yana yaşamaya başlamış olmalısınız. Eşin ya da ortağın maddi durumunda bazı terslikler sizi olumsuz etkileyecektir. Ortaklaşa yatırım planlarınızda ise yavaşlama söz konusu. Aynı zamanda beklenmedik ortaklaşa harcamalar bu süreçte artacaktır. Kendi birikimlerinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Borç ve alacak konuları sizi oldukça sıkıştırabilir. Haziran ayının ilk haftasına kadar borç ve alacak konularında, aşırı gururdan kaynaklanan ve sizi uzun süre bekleten gelişmelerin gölgesi devam etmekte.

 

Yine de süregelen şanslarınız var. Jüpiter, 18 Ocak tarihine kadar parada sizi tatmin etmeye devam ediyor. Kişisel gelirlerinizi artırmak yönünde yeni girişimler yapmayı sürdürebilirsiniz. Yeni kaynaklar bulmanız ve çalışma kapasitenizi öne çıkarmanız mümkün olacak. Bu günlerde yatırım planlarınızı yeniden ele alabileceksiniz. 20-22 Ocak arasında Güneş/Venüs işbirliği, size beklediğiniz şansı getirebilir. Başkalarından destek bulabilirsiniz. Ancak 26-28 Ocak’taki Venüs/ Mars etkisi ile harcamalarınızda artışlar olabilir. Eşin para durumundan kaynaklanan uğraşlar bütçenizi zorlayacaktır. 7-8 Şubat, Venüs/ Neptün etkisiyle yanlış kararlar alabileceğiniz günler. Belki bu günlerde bütçenizle ilgili yanılgılar yaşayabilir ya da gözü kapalı gereksiz harcamalar yapabilirsiniz.

 

2-5 Haziran arası, Mars/Neptün etkisi ile tamamen yanılgıları ve yanlış planları öne çıkarmakta. Bu günlerde ortak harcamalarınız artabilir. Beklenmedik para çıkışları ve kayıpları dikkat çekebilir. 15 Haziran-11 Temmuz’da Venüs, Aslan’da sekizinci evinizde ilerlemeye başlayacak. Ortaklıklardan gelen destekler, eş ya da ortağın para durumunda rahatlık var. Aynı zamanda başkalarının kaynaklarından yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir