Merkür gezegeni ikizler burcu ile başak burcunu yönetir. Merkür gezegeni genel olarak tüm burçlarda iki ya da üç hafta gibi bir süre boyunca kalırken gerilediği zamanlarda bu süre on haftaya kadar çıkabilmektedir. Merkür, Güneş’e yakın olan gezegenler arasında olduğundan Zodyak’taki turunu on ay gibi bir sürede tamamlayabilir. Merkür gezegeninin yöneticisi olduğu gün çarşambadır ve o günde doğanların üzerinde de etkileri vardır.

 

Merkür gezegeni harita, mektup, randevular, yollar, taşıt, reklam, satış, yayımcılık ve halkla ilişkileri yönetir. Merkür’ün yıldız haritanızda bulunduğu ev ve burç zihinsel aktivitenizi gösterir ve bilginin nasıl alındığını toplandığını ve dağıtıldığını söyler. Merkür gezegeninin en önemli görevi bilginin yayılmasına yardımcı olmaktır, o nedenle algı, dil, yazı, konuşma ve öğrenmeyi yönetir. Merkür gezegeni duygusal olmayan, rasyonel ve analitik düşünceyi temsil eder.

 

Merkür’ün bir evdeki konumu kişinin düşünce tarzını gösterir. Merkür gezegeni etkisine giren insanlar duygularıyla değil mantıklarıyla hareket eden insanlardır. Romalılar bu gezegeni “Tanrıların Habercisi” olarak adlandırdılar. Merkür’ün çok zeki olduğuna inanarak, onun diğer tanrıları iyi bir şekilde temsil edeceğini düşünüyorlardı. Merkür oldukça hızlı hareket ettiğinden Merkür hayatın diğer önemli detaylarının yanı sıra seyahati de yönetir. Merkür gezegenin geri gitmesiyle bilgiler karışır, karmaşalar ortaya çıkar. Onun dışında Zodyak’ın önemli gezegenlerinden biri olan Merkür üçüncü evi yönettiğinden kardeşleri de temsil eder. Güneş’ten 27 dereceden fazla uzaklaşmayan Merkür ya güneş ile aynı burçta, ya da bir öncesinde veya sonrasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir