Medyum Kağan 6 Temmuz 2012 tarihinde Seri Haberdeki köşe yazısında ”Buraya yazıyorum, önümüzdeki günlerde Suriye’nin göbeğinde Esad’ın kulağının dibinde bazı devlet binalarını havaya uçuracaklar ve Türkiye, Suriye sınırında çıkaracakları bir çatışma savaşın fitilini ateşleyecek.” diye yazmıştı. Medyum Kağan’ın bu öngörüsünden 12 gün sonra 18 Temmuz 2012’de Suriye devlet binasına bomlalı saldırı düzenlendi ve 2 bakan ile 1 general hayatını kaybetmişti. Medyum Kağan’ın bu olayı 12 gün önceden bilmesi yazılı ve görsel basında geniş yer bulmuş ve Medyum Kağan bir kez daha bildi başlığı ile haber olmuştu.

Medyum Kağan’ın 6 Temmuz 2012’de Seri Haber’de yazdığı o öngörüleri okumak için tıklayın

 

Medyum Kağan’ın bu öngörüsünden 12 gün sonra 18 Temmuz 2012’de Suriye devlet binasına bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 bakan 1 general hayatını kaybetti. Medyum Kağan’ın Suriye devlet binasının havaya uçurulacağını 12 gün önceden bilmesi de onlarca yazılı ve görsel basında haber olmuştu. İşte o haberler. Haberin detayı için tıklayın

 

Medyum Kağan’ın 6 Temmuz 2012’deki bu öngörüsünden tam 3 ay sonrada Suriye, Türkiye sınırında yaşanan olaylardan hemen sonra Türkiye, Suriye’yi vurdu. İşte detaylar.

 

Medyum Kağan’ın bu öngörüsünden yaklaşık 3 ay sonra da bugün Türkiye, Suriye sınırda Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine düşen havan topları nedeniyle 5 kişi hayatını kaybederken 2’si ağır 13 kişide yaralandı. Olayın hemen arkasında TBMM olağanüstü toplanırken Başbakanlık Suriye’deki bazı hedeflerin vurulduğunu duyurdu. Edinilen bilgiye göre de Türkiye’nin Suriye’ye düzenlediği saldırıda 34 kişi hayatını kaybetti. Bütün bu yaşananların ardından da Birleşmiş Milletler (NATO) olağanüstü toplantıya çağrıldı. Türkiye Suriye’yi vurdu Haberi okumak için tıklayın Kaynak: Haber Türk

 

 

Yaşanan bu 2 olayda Medyum Kağan’ın bir kez daha yanılmadığını ortaya koydu. Medyum Kağan 6 Temmuz 2012’de Seri Haber’deki köşesinde  ”Buraya yazıyorum, önümüzdeki günlerde Suriye’nin göbeğinde Esad’ın kulağının dibinde bazı devlet binalarını havaya uçuracaklar ve Türkiye, Suriye sınırında çıkaracakları bir çatışma savaşın fitilini ateşleyecek.” bu öngörülerine yer vermişti. Medyum Kağan’ın bu iddialarının hemen arkasından hem Suriye devlet binasının bombalanması, hemde Türkiye, Suriye sınırında yaşanan bu saldırılar Medyum Kağan’ı bir kez daha haklı çıkardı.

 

Medyum Kağan inşallah olay büyümez ve ülkemiz bu tuzağa düşmez çünkü bazı odakların istediği zaten bu derken, Yaşanan bu olaylardan sonra Suriye’nin PKK’yı ülkemize karşı maşa olarak daha fazla kullanabileceğini sözlerine eklerken, artık Suriye, İran, Çin ve Rusya’yı neredeyse tamamen karşımıza aldık, bu iş CIA, KGB ve MOSSAD arasında bir güç savaşı dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir