Medyum Kağan Seri Haber’de yazıyor, Ortadoğu’da neler oluyor. İlginç bir bakış açısıyla Ortadoğu’da olup bitenleri Seri Haber’deki köşesinde kaleme aldı. İşte Medyum Kağan’ın o ilginç analizler.

 

Seri Haber’deki köşe yazısını okumak için tıklayın

 

Emperyalist güçlerin şimdi sahneye koyacağı iki oyundan biri Suriye savaşı diğeri İran savaşı. İşte bu güçler Suriye’nin bu iç karışıklığa bu kadar dayanabileceğini hesaplayamadılar, Onun içinse İran savaşı ertelendi ama bu öyle uzun vadeli bir erteleme değil, Suriye savaşının başlamasından hemen sonra da İran’a saldıracaklar.

 

Aslında bütün olay Rus gizli servisi, CIA, ve Mossad arasında bir güç savaşı. Suriye’ye çoktan saldıracaklardı ama Rusya ve Çin, tabiri caizse Amerika’nın tekerine taş koydu. 2 ay önce Annan planının devreye girmesiyle Rusya ve Çin’in dediği oldu. Böylecede Rusya ve Çin, Amerika’nın bir adım önüne geçti. Çünkü 2 ay önce Amerika’nın dediği değil, Rusya ve Çin’in dediği oldu ve Suriye’ye askeri müdahale yapılmadı, Annan planı uygulanarak Birleşmiş Milletler tarafından gözlemciler gönderildi. Amerika’nın a ve b planı var elbetteki Rusya’nın da a ve b planı var. Bu zamana kadar Rusya olaylara müdahale edip Suriye’nin yanında olmasaydı, Amerika bazı oyunları devreye sokarak kesinlikle Türkiye ile Suriye’yi savaşa sürüklerdi. Kimse farkında değil ama Rusya bölgede oynanan bazı oyunları bozdu.

 

Yukarıda da belirttiğim gibi bu bir güç savaşı Suriye yada Suriye’de ölenler ne Amerika’nın nede Rusya’nın umrunda bile değil. Amerika bölgeye tamamen hakim olmak istiyor, Rusya’da bunu gördüğü için dibinde bir Amerikan tehlikesi istemiyor, onun için de Suriye’ye destek veriyor.

 

Buraya yazıyorum, önümüzdeki günlerde Suriye’nin göbeğinde Esad’ın kulağının dibinde bazı devlet binalarını havaya uçuracaklar ve Türkiye, Suriye sınırında çıkaracakları bir çatışma savaşın fitilini ateşleyecek.

 

Amerika direk olarak Esad’ı hedef alacak, çünkü bu işi uzatmadan bir kaç günde bitirmek isteyecek. Esad’ın içinde olduğunu düşündükleri bazı binaları bombalayacak, Eğer ki Esad’ı sağ olarak paketleyebilirse İsrail’e götürecek. Bu Amerika’nın planı. Rusya’nın planı ise son saniyeye kadar zaman kazanmak olası askeri müdahaleyi engellemek, bu Rusya’nın 1. planı, 2. planı ise olası bir savaşta Suriye’nin yanında yer almak. Eğer Suriye’de işler planlandığı gibi gitmezse Esad’ı Rus gizli servisi Rusya’ya götürmeyi planlıyor.

 

Bugün hala hazırda olan plan da ise Rusya olası savaşı engelliyor, Amerika’da saldırmak için bahaneler üretmeye çalışıyor, düşürülen savaş uçağımızda bu planın bir parçası olabilir. FAKAT ŞUAN İKNA ÇABALARI DEVREDE nasıl mı? Amerika aradan çekil diye Rusya’yı Rusya’da savaşı engellemeye çalışıyor, Rusya bir taraftan da son dakika da Esad’a bırak gel diyebilir. Az önce de dediğim gibi ne Suriye ne Esad nede ölen mualifler kimsenin umrunda değil bu bir güç savaşı Amerika kafasına göre bir Ortadoğu şekillendirmek istiyor, Rusya’da buna engel olmak istiyor. Bütün kaos bundan ibaret.

 

Fakat bu savaş önümüzdeki günlerde patlak verecek ve 3. Dünya savaşının sebebi olacak. Bana görede Ortadoğu’da yaşanacak bu büyük savaş süper güç Amerika’yı bitirecek ve Dünya’nın yeni süper gücü Çin ve Rusya olacak. İşte tam bu nokta da Türkiye çok dikkatli olmalı ve bu oyunlara gelmemeli, aksi halde bu işten en büyük zararı ülkemiz görür.

 

Dilerim ki bunların hiç biri yaşanmaz ve kimsenin burnu bile kanamaz. Fakat bir taraftan da görünen bir köy var ortada.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir