Bugün 19 Mayıs 2012 Atamız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bundan tam 93 yıl önce 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı ve 19 Mayıs’ı gençlere armağan ederek Bugünü 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ilan etti.

Medyum Kağan’ın Antalya Rapor’da kaleme aldığı bu köşe yazısını okumak için tıklayın

 

 PEKİ ETMESEYDİ NE OLURDU?

Ülkemiz her tarafı düşman tarafından işgal edilirken Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmasaydı, Ruslar Karadeniz’i, Ermeniler Doğu ve Güney Doğu’yu Yunanlar İzmir’i İngilizler, Anzaklar ve daha nice ecnebi bu güzel vatanımızı işgal edecek, parça parça bölüp sömürüp talan edeceklerdi, işte Atatürk olmasaydı şuan ne sen bu yazıyı okuyabilecektin, nede ben yazabilecektim.

 

Kimse darılmasın, ya Ermeni, ya Rus, ya Yunan, yada İngiliz olacaktık. Neden mi? çok basit Irak’ı Amerika işgal etti 8 yılda onbinlerce insan katledildi, en önemlisi de 40 bine yakın kadına tecavüz edildi. Bunu ben söylemiyorum, Birleşmiş Milletler raporları yazıyor. Şimdi soruyorum, Irak’ı sadece Amerika işgal etmişken bunlar yaşandıysa, Vatanımızı 7-8 ülke işgal etseydi neler yaşanırdı hiç düşündünüz mü?

 

Rus olsaydık ne olurdu, söylüyorum yıllarca kominizmin sömürgesi altında ezilir, Stalin ve Lenin’in kölesi olurduk. Nasıl Sovyetler Birliği çöktü ve dağıldıysa bizde batar, darma dağın olurduk, biz bavul ticaretine başlardık kadınlarımıza da NATAŞA derlerdi. Peki Yunanlar işgal etseydi, ne olurduk düşündünüz mü? Çok basit şuan batmıştık.

 

Ya Ermenistan işgal etseydi ne olurdu? Ne mi olurdu? Nenelerimizi, Dedelerimizi katleden, Ermeni siyasetçilere köle olurduk. Onun içinse herkes Atatürk’e bir can borçlu değil mi? Bugün 3-5 çapulcu teröristle baş edilemezken, Mustafa Kemal Atatürk Vatanımızı işgal eden 4-5 ülkeyle nasıl başa çıktı hiç düşündünüz mü? Bu ülkeyi düşman işgalinden kurtarabilmek için kaç ana kuzusu can verdi hiç aklınıza geldi mi?

 

Onun içinse bugün bu topraklarda yaşayan herkes, aldığı nefesi önce Yüce Allah’a sonra da Mustafa Kemal Atatürk’e borçludur. Soruyorum şimdi size bir can borcunuzun olduğu Mustafa Kemal Atatürk bu kadar ihaneti hak ediyor mu? Neden bunu soruyorum? çok basit bugün herkes Atatürk’le ilgili bilip bilmeden ileri geri konuşuyor, eğer sen can borçlu olduğun ve ölmüş bir insanın arkasından konuşuyorsan emin ol sen insan bile değilsin.

 

Atam Ruhun şad olsun, Sen olmasaydın bugün köşemde ben bu yazıyı yazamayacaktım. Atam ülkemizi emanet ettiklerin bugün Kuzey Irak’a çıkamasalar da sen iyi ki de Samsun’a çıkmışsın. Bugün ülkemizde senin hakkında ileri geri konuşsalar olsa da sen biliyorsun ki onlar senin vatanımızdan kovduğun ecnebi işgalcilerin torunları. Atam bugün Ne Mutlu Türk’üm diyemeyen vatan haini beyler, sen olmasaydın etekli bir Yunan askeri olacaktı.

 

Bizler bu ülkede hürce yaşayalım diye Samsun’a çıkan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için bizde bugün Anıtkabir’e çıkalım, çıkalım ki birazcık da olsa vefa borcumuzu ödeyelim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir