Sevgili Kovalar, 4. evinizdeki gezegen hareketleri oldukça şaşırtıcı, bu nedenle işi gücü bırakıp evinizle, ailenizle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Bundan dolayıda bu süreç içerisinde, işlerinizi aksatmamaya özen göstermelisiniz. Geride bıraktığımız Nisan ayının 17’sinden itibaren işleriniz çok fazla aksadı, ödemelerinizde zorlandınız ve zaman zaman pes edecek noktaya geldiniz, çünkü 25 Nisan’da Akrep burcunda meydana gelen Ay tutulması sizi fazlasıyla etkiledi. Nisan ayında aksayan işlerinizi veya ertelediğiniz ödemelerinizi Mayıs ayı içinde yapabilirsiniz. 5, 6, 7, 8, 14, 15, 16, 22 ve 23 Mayıs şanslı, 2, 3, 4, 10, 11, 25 ve 29 Mayıs’ta şanssız günleriniz diyebiliriz. Keza 10 Mayıs’ta Boğa burcunda meydana gelecek Güneş tutulması ve 25 Mayıs’ta Yay burcunda meydana gelecek Ay tutulması sizi olumsuz yönde etkileyebilir.

 

1 ile 4 Mayıs tarihleri arasında iş hayatınızda fazlasıyla durağan bir dönem yaşanabilir. Fakat 5 Mayıs itibariyle bu durağan dönem yerini oldukça hareketli günlere bırakabilir. 1 İle 4 Mayıs tarihleri arasında ödemelerinizde zorlansanız bile 5 Mayıs itibariyle zorlandığınız bu ödemeleri rahatlıkla yapabilirsiniz. İş hayatınız açısından Mayıs ilk 4 günü adımlarınızı çok dikkatli atmalısınız. Özellikle bu günlerde birine borç vermeyin, bilmediğiniz, anlamadığınız işlere atılmayın, ortaklarınız, çalışanlarınız veya iş arkadaşlarınızla yaşanması muhtemel sorunlara dikkat etmelisiniz. Sizlere tavsiyem 1 ile 4 ve 25 ile 31 Mayıs tarihleri arasında önemli kararlar almayın, yada daha önceden aldığınız kararları bu tarihlerde uygulamaya koymayın.

 

5 ile 9 ve 14 ile 17 Mayıs tarihleri arasındaki şanslı günlerinizi çok iyi değerlendirerek, Mayıs ayı hedeflerinizi tutturabilirsiniz. Almayı, satmayı veya kiralamayı düşündüğünüz bir mülkünüz var ise, bu tarihler oldukça doğru bir zaman diyebiliriz. Kendinize ortak edinme veya işinizi büyütmek gibi bir düşünceniz varsa, bu hedefinizi gerçekleştirebilmeniz için oldukça doğru bir zaman olduğunu söyleyebilirim. Yukarıda bahsettiğim şanslı günlerinizde iş seyahatleri, sürpriz anlaşma ve sözleşmeler, hiç beklemediğiniz yerlerden para gelmesi gibi sizi şaşırtan gelişmeler yaşanabilir. Özellikle işsiz Kovalar bu şanslı günleri iyi değerlendirebilirlerse, çok iyi bir iş sahibi olabilirler. Mayıs’ta sınavı veya mülakatı olan Kovaların şanslı olduğunuzu söyleyebilirim.

 

Konuyu aşk hayatınız açısından ele alacak olursak, partneriniz, sizden her zamankinden daha çok ilgi bekleyebilir. Tatil, gezi veya güzel bir akşam yemeği organize ederek partnerinizin beklediği bu ilgiye karşılık verebilirsiniz. Bu ay partneriniz sizden çok şey bekleyebilir, sokak kedisi gibi sürekli sevilmek isteyebilir, ardı arkası kesilmeyen bu istekler sizi bunaltıp partnerinize tepki vermenize neden olabilir. Kısacası bu ay işiniz biraz zor, keza bir bebekle ilgilenir gibi partnerinizle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle evliyseniz ve eşinizde hamile ise çekeceğiniz var diyebilirim. Sorunlu bir ilişkiniz veya problemli bir evliliğiniz var ise, partnerinizin bu beklentileri sizi bıktırabilir ve vereceğiniz tepkiyle ipler iyice kopma noktasına gelebilir.

 

Aynı şey bekar ve yalnız Kovalar içinde geçerli, çünkü bu ay sürpriz aşklar kapınızı çalabilir, fakat kapınızı çalan bu sürpriz aşk, inişli çıkışlı günlerin yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle ilişkiniz başlamadan bitebilir. Bu inişli çıkışlı dönem, anne, baba ve kardeşlerle de bazı sorunlar yaşamanıza neden olabilir, çünkü bu ay etrafınızdakiler sizden sürekli ilgi bekleyecek ve sizde kimle nasıl ilgileneceğinizi şaşıracaksınız. Yaşanması muhtemel bu olaylardan sonra kendinizi çok fazla yalnız ve mutsuz hissedebilirsiniz. 29 Mayıs’ta Ay’ın Kova burcuna girmesiyle olaylar normal seyrine dönebilir. Çocuk sahibi Kovalar, çocuklarıyla iletişim kurmakta zorlanacak bu durumda çocuklarınızla aranızın gerilmesine neden olabilir. Ay sonu gibi tatile çıkmanız gündeme gelebilir.

 

Strese bağlı sağlık sorunları ile psikolojik sağlık problemleri olan Kovların sağlıklarına dikkat etmelerinde yarar var. Keza bu ay herkesin sizden ilgi beklemesi sizi fazlasıyla bunaltabilir. Kalp, böbrek ve midesiyle ilgili sağlık sorunu olan Kovalarla, karaciğer yağlanması gibi sağlık problemleri yaşayan Kovaların sağlıklarına dikkat etmelerinde ve bir doktora görünmelerinde fayda var. Daha önce ameliyat olmanız gündeme gelen ve ameliyat olmaktan kaçan bazı Kovaların ameliyat olaması tekrar gündeme gelebilir.

 

Haziran ayı burç yorumlarıyla görüşmek üzere sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bol kazançlı güzel bir Mayıs ayı diliyorum. Astrolog Medyum Kağan.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir