Hayatınıza katabileceğiniz en sağlam fırsatlar size Terazi burcundaki Satürn’den gelmeye başlıyor. 29 Ekim 2012 tarihinde Satürn bu alana girmişti. Nisan-Temmuz arasında yeniden Başak burcuna dönse de, Temmuz ayından itibaren, 2014 Ekim’ine kadar ders veren, eğiten, sorumluluk getiren ve olgunlaştıran yanları ile Satürn size çok şey katmaya başlıyor. Hayata bakış açınızı geliştirebileceğiniz yabancılardan çok şey öğrenebileceğiniz bir döneme doğru ilerlemektesiniz. İki buçuk yıllık bu süreç Satürn’ün tepe noktasından geçişine hazırlanmanıza yardımcı olacak. Bir yükseliş dönemine doğru ilerlemektesiniz. Hırslarınızın ve gayretlerinizin meyvesini toplamaya başlayabilirsiniz. Hayat felsefenizi yeniden inşa etmek üzere harekete geçebilirsiniz. Hukuk, dünya düzeni ve din sizi yeni arayışlara itecektir. Bu ilgi alanlarına yönelirken dağılmamaya gayret etmelisiniz.

 

Başkalarının kültürlerine olan bakış açınızı kesin çizgilerle çizmemelisiniz. Aksi halde fanatik fikirlere kapılabilirsiniz. Yurt dışı ile ilgili konularda bazı engeller ve gecikmelere açık olmalısınız. Ancak bu tecrübeler size çok şey kazandıracak. Hayatınıza daha sağlam bir denge gelmekte ve bu durum kariyerinize de doğrudan yansıyacak. Hayatınıza yeni deneyimler katarken, eğitim hayatınızla ilgili konular öncelik kazanabilir. Kendinizi geliştirebileceğiniz yeni konularla akademik bir açılıma doğru ilerleyebilirsiniz. Başkalarının deneyimleri ve tecrübeleri size çok şey katacaktır. Hatta yabancılarla bağlantılı konular, işinizin bir parçası haline gelebilir. Yeni kişilerle ilişkilerinizde diplomasi geliştirmek ve ortak bir payda bulma hedefiniz olabilmeli. Hukuki konular da önem kazanabilir.

 

Sizi iyimserliğe iten ve maddi imkanlarınızda genişleme getiren yanları ile Jüpiter, ikinci evinizde Balık’ta ilerlemeye başlıyor. İkinci ev sizin gelir kaynaklarınızı, para kazanma kapasitenizi ve elinizdeki nakit kaynakları anlatır. 18 Ocak’tan itibaren kişisel gelirleriniz ve iş hayatınız öncelik kazanmaya başlıyor. Geçtiğimiz bir yıl süresince başlattığınız konuların ve girişimlerin maddi sonuçları dikkat çekecek. Pozitif anlamda gelirlerinizi artırabilir ve beklediğiniz paralarda rahatlık yaşayabilirsiniz. Yeteneklerinizi kazanca çevirme konusunda özellikle yılın ilk yarısında önemli avantajlara sahipsiniz. Daha fazla gelir ve çalışma öne çıkarken, yatırım planlarınıza hız verebilirsiniz. Birikim odaklı olmanız halinde ise kendinizi maddi manevi güven içinde hissedebilirsiniz. 11’inci evinizi yöneten Jüpiter, size gruplar ya da takım çalışmalarından gelecek kaynaklara işaret etmekte. Dostların ve arkadaşların desteği ile maddi olanaklarınızı genişletebilirsiniz. Artık bütçenizi yeniden toparlama olanağı elde ederek rahatlamanız söz konusu. Bu durum özellikle yükselen burcu Kova olanlar açısından çok daha dikkat çekici olabilir.

 

28 Mayıs’tan itibaren Uranüs, Koç burcunda ilerlemeye başlayacak. Ani ve yeni olanı getiren yanları sizi değişik yollardan etkileyecek. Kardeşleriniz, akrabanız ve yakınlarla olan ilişkilerinizde ani değişiklikler öne çıkacaktır. Daha bireysel ve mesafeli ilişkilerden yana olacaksınız. Bu alanlarda sınırlarınızı daha fazla çizebilirsiniz. Hayatı algılama, bakış açısında ve iletişimde yeni yöntemler dikkatinizi çekmeye başlayacak. Yeni ilgi alanları, yeni eğitimler alma ve düşünce esnekliği sizi harekete geçirecek konular olacak. Kısa yollarda yaşanacak umulmadık ani gelişmeler ise dikkat çekecektir.

 

5-24 Haziran arasında Jüpiter-Uranüs beraberliği üçüncü evinizde size sürprizler ve önemli fırsatlar getirecektir. Eğitim hayatınızda başarıya çok yakın olabilir ve olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Beklenmedik olumlu haberler ve düşüncelerinizi değiştiren fırsatlar, özgürleşmeler söz konusu. 2011’den bu yana Plüton, Oğlak burcunda ilerliyor. Oğlak sizin 12’nci evinizde yer alır. Bu ev, elde olmayan nedenler, kontrol dışı faktörler, bazı zorunlu kabullenmeler, bilinçaltını ve gizli düşmanlıkları anlatır. Bu evinizin Oğlak olmasından dolayı işe ait sorumluluklar, geleneksel konular, aşırı hırstan kaynaklanan problemler sizin dışınızda gelişebilir.

 

Bir iş ya da sorumluluk yüzünden kısıtlanmalar, devletin ya da kurulu düzenin getirdiği kontrol edici konular hayatınızı etkileyebilir. Bilinçaltımızı etkileyen, zorlayan konular ise dikkat çekecektir. Beklenmedik gelişmeler, gizlilik taşıyan konular karşısında Plüton etkisini kontrol etmekten kaçınmanız gerek. Aksi halde başınız derde girebilir. Çok kazanmak, çalışmak, aşırı hırstan kaynaklanan dertler ve karmaşalar sizi aşırı mücadeleye itmeye başlayacaktır. Bilinçaltınız tüm bu etkileri sizin aleyhinize döndürebilir. Kendi iç dünyanıza önem vermelisiniz! Aksi halde kendi kendinizin düşmanı haline gelebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir