Kariyerinizle ilgili önemli bir döneme ilerlemektesiniz. Zira Satürn bu alanda sizi kontrollü ilerlemeye ve istikrara yöneltmekte. Ancak kariyerinizde ve ilişkilerinizde bazı mücadeleler de var. 20 Aralık 2012’den bu yana ortaklaşa alanda bazı gerginlikler belirmiş olabilir. Kişilik çatışmalarından uzak durmaya gayret etmelisiniz. İş hayatınızda tek başına hareket etmeniz ve yön bulmanız kolay değil. İşte ortaklıklar yolu ile bir yerlere varma çabanız öne çıkıyor.

 

Ortağınız ya da üstleriniz kariyerinizde önemli bir rol oynayacaktır. 10 Mart’a kadar insanlarla birebir ilişkileriniz gerginlikler ve rekabet içerebilir. İş ya da mesleki konularda bazı gelişmeleri gurur meselesi yapabilirsiniz. Açık düşmanlıklara ve hukuki konulara da özen göstermelisiniz. Stres ve bekleme getirebilecek bu gelişmelerin gölgesi, Haziran başına kadar sürebilir. 18 Ocak’tan itibaren kazançlar alanına girecek olan Jüpiter yeteneklerinizi somuta dönüştürmekte ve bolluk açısından olumlu bir dönem başlatmakta. Öncelikle hayal gücünüzden ve daha idealist çalışmalardan yeni kaynaklar ve kazançlar öne çıkabilir. Yeteneklerinizi geliştirmek konusunda yeni olanaklar söz konusu. Kişisel çabalarınızla finansal konularda rahatlık elde edebilirsiniz.

 

Birikimlerinizi artırma çabanızı hafife almamalısınız. Zira para konularına duygusal bakma riskiniz var. Bu yüzden somut şeylerin önemini kavramanız gerek. Aksi halde sahip olduğunuz şeyleri riske atabilirsiniz. Ekonomik olmak ve gelir gider dengenizi akıllıca yapma, bu dönemde en gerekli davranış olacaktır. 12 Şubat-7 Mart arası, Venüs ikinci evinizde ve Balık burcunda ilerleyecek. Kazançlarınızı artırmak için işinize gereken önemi vermek durumundasınız. Aileden gelebilecek desteklerle yatırım planlarınız üzerinde durabilirsiniz. Bu dönemde hazırdan gelebilecek kazançlar da olabilir. 15-18 Şubat’ta, Venüs/Jüpiter beraberliği size yeni kazançlar ve olanaklar sunmakta. Bu günlerde risk içeren kararlardan uzak durmalısınız. Daha çok bütçenizdeki belirsizlikleri toparlama çabasına girmelisiniz.

 

2-4 Mart’ta, Venüs/Uranüs ile beklediğiniz paralarda sürprizler olacaktır. Özellikle ortaklıklardan gelebilecek yeni kaynaklar olabilir. Ancak yine bu günlerde keyiflere giden aşırı harcamalar dikkat çekebilir. 20 Mayıs-14 Haziran arasında Venüs, altıncı eviniz olan Yengeç’te bulunacak. Yapıcı çalışma şartlarına uyum göstermeniz zor olmayacak. Kendinizi işlerinize fazlasıyla verebilir ve sorumluluklarınızı yerine getirebilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişilerle ilişkiler de bu dönemde olumlu gelişecektir. Ancak 7 Haziran-30 Temmuz arasında Mars, sekizinci evinize ilerleyeceği için, başkalarının maddi kaynaklarına olan ihtiyacınız artabilir. Daha fazla kaynak arayışı bazı endişeleri ve mücadeleleri beraberinde getirecektir. Özellikle eşin ya da ortağın para durumu dikkat çekici olacaktır. Onların maddi sıkıntıları size yansırken, Satürn burada tekrar yerini almış olacak.

 

Krediler konusu yanında maddi beklentileriniz de sıkıntılar getirebilir. Bu dönemde ortak yatırım planlarınızda gerçekçi olmalı ve risk almamalısınız. Mars’ın burada olması ortak giderlerinizin artabileceğini de göstermekte. 23 Nisan-1 Mayıs’ta, Satürn/Uranüs karşıtlığı yeniden söz konusu. Bu tarihlerde aşırı giderler ve kontrol edilmesi gereken kaynaklar arasında huzursuzluklar yaşanabilir. Yıl sonuna doğru işte hedeflerinize yönelme konusunda kararlılığınız çok artmakta. 15 Eylül-28 Ekim arası Mars kariyer evinizde olacak. Artık tüm gücünüzle kendinizi ortaya koymak ve ilerlemek isteyeceksiniz. İşte sizi başarılı ve güçlü kılan gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili konular bu dönemde hızlı ilerleyecektir.

 

Ancak üstlerle olan ilişkiler her şekilde sizi dikkatli ve özenli olmaya itmekte. 20-22 Eylül’de Mars/Jüpiter hem şans hem de maddi olanakları beraberinde getirecek. Bu günlerde çabalarınızı öne çıkarmak ve bir takım fırsatları kullanmak sizin için zor olmamalı. 28 Ekim’den itibaren ise Mars, on birinci evinizde işle alakalı grup çalışmalarında size hareket katabilir. Aynı zamanda işten gelebilecek maddi olanaklarla iyimserliğiniz büyüyecektir. 18 Eylül-3 Ekim’deki Jüpiter/Uranüs beraberliği ise artık ikinci evinizde size şanslı ve beklenmedik fırsatlar getirmeye başlıyor. Girişimlerinizin sonuçlarını maddi olarak bu dönemde alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir