Yeni sene ile birlikte aşk hayatınızda olumlu dönemler dikkat çekici olacak. Öncelikle 18 Ocak tarihine kadar Jüpiter, birinci evinizde size desteğini sürdürmekte. İlişkiler ve aşk hayatınıza iyimserlik taşımakta. Ancak Mars’ın yedinci evinizde geri gidiyor olması, bazı sorunlara işaret etmekte. 20 Aralık 2012’den bu yana sizi ilişkiler ve evlilik yolu ile etkilemekte idi. Bu zor süreç 10 Mart tarihine kadar sizi zorlayacaktır. Bu dönemde kişilik çatışmalarına girmemeli ve sorunları gurur problemi haline getirmemeye bakmalısınız. 19 Ocak-12 Şubat arasında Venüs, burcunuzda ilerlemeye başlıyor. Bu dönemde ilişkiler ve aşk hayatınız hareketlenmekte. Kendinizi keyifli ve dışa dönük aşk ilişkilerinin akışına bırakabileceksiniz.

 

Sevilmeye olan ihtiyacınızı ortaya koyabilir ve karşılık bulabilirsiniz. Özgür ilişkiler yaşamak hayatınıza farklı heyecanlar katacaktır. Entelektüel kişilerden etkilenmeye açık olabileceğiniz günler söz konusu. 26-27 Ocak’taki Venüs/Mars karşıtlığı ise, sizi ilişkiler ve evlilik cephesinde zorlayabilir. Belki tutku ya da gerginlikler öne çıkabilir. Bu günlerde aşkın heyecanlı yönlerini hissetmeye çalışmalı ve inattan kaçınmalısınız. 8-9 Mart arasında Venüs/Mars etkisi olumlu titreşimler getirmekte. Son derece akıcı ve şanslı günler söz konusu. Aşk ilişkilerinizde uyum ve heves öne çıkabilir. 1-3 Nisan arasında ise Venüs/Mars gerginliği sizi hırçın kılabilir. İlişkilerinizde gururdan kaynaklanan gelişmeleri sakin karşılamalısınız.

 

25 Nisan-20 Mayıs tarihlerinde Venüs, beşinci evinizde İkizler’de olacak. Artık daha hevesli ve girişken olabilirsiniz. İlişkilerinizde havai yanlarınızı yaşamak size daha fazla cesaret verebilir. Aşkın bağlayıcı yanlarından uzak kalmak ise hareketlilik getirecektir. Daha sosyal ve iletişime açık yanlarınızla başkalarını kolaylıkla etkileyebilirsiniz. 4-7 Mayıs’taki Venüs/Mars etkisi ile duygusal ilişkilerinizde tatmin söz konusu. Partnerinizin beklentilerine uyum gösterebilir ve ilişkiye değişik renkler katabilirsiniz. Diğer taraftan Neptün 1998’den bu yana, uzun zamandır burcunuzda ilerlemekte. İlişkilerinizde hassas, çekingen ve çabuk etki altında kaldığınız süreçler yaşamaya devam etmektesiniz. İlişkilere yaklaşımınızda fedakar ve yapıcı yanlarınızla dikkat çekebiliyorsunuz.

 

Bu etkilere rağmen kendinizi ilişkilerde kandırma eğiliminiz söz konusu olabilir. Özellikle Kova burcunun son günlerinde doğanlar bu yoğun Neptün enerjisini fazlasıyla hissetmekteler. 1-5 Haziran arasında Mars/Neptün karşıtlığı ile ilişkilerde kendinizi yetersiz ve kırılgan hissedebilirsiniz. Sizde hayal kırıklığı yaratan durumlara karşı hazırlıklı ve güçlü durmalısınız. 14 Haziran-11 Temmuz arasında Venüs, karşıt burcunuz Aslan’da olacak. Artık daha coşkulu, ateşli ve cömert paylaşımlar öne çıkabilir. Eşin ya da sevgilinizin beklentilerine eşlik etmeye çalışabilirsiniz. Birbirinize karşı anlayışlı olmak ve ilişkiyi kontrol etmekten kaçınmak bu dönemde önem kazanıyor. 14-16 Haziran tarihlerinde Venüs/Jüpiter etkisi size beklediğiniz desteği verecektir.

 

Bu günlerde iyimser ve anlayışlı olacaksınız. Ortak beklentilerinize çözüm bulmak ve açık davranmak, yıpranan ilişkinizi ve sorunlarınızı hafifletebilir. Aynı zamanda birbirinizle olan paylaşımlarınıza karşı daha özenli olabilir, akılcı davranabilirsiniz. Bu önemli gelişmeler sürerken, 7 Haziran-30 Temmuz arasında Mars, sekizinci evinizde ilerliyor olacak. Eşle olan duygusal paylaşımlar çok daha fazla dikkat gerektirmekte. Aşırı eleştirilerle karşılaşabilirsiniz. Duygusal alanda gevşemekte zorlanmanız söz konusu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir