Yürürken azimli cesaretli ve emin adımlar atarlar. Merttirler. Fakat hoyratça davrandıkları da olur. Çabuk kızarlar, fakat bu kızgınlıkları çabuk geçer. Zekidirler. Her şeyi çabuk öğrenirler. Çalışmaktan bıkmazlar. Çalışkandırlar. Daima haklı olanı müdafaa ederler. Yalan söylemezler, yalancıyı da sevmezler. Çok inatçılardır. Zevk ve eğlenceye de düşkündürler. Kolay hüküm altına alınamazlar. Baskı altında yaşamayı sevmezler. Haksızlar karşısında isyan ederler. Çocukken çok yaramaz olurlar. Gençlikleri çok hareketli geçerler. Yaşlandıkça sakinleşirler. Hayatları çalışmakla geçer.

 

Tembelliği sevmezler. Kendilerine çok güvenirler. Bunun için de hemen hemen her giriştikleri işte muvaffak olurlar. İyi kalpli ve merhametlidirler. Yardım etmeyi ve yardımlaşmayı severler. Bunun için de her kes tarafından sevilirler. Hile yapmayı sevmezler. Hilekarlardan ve iki yüzlülerden nefret ederler. Mesuliyet altına girmekten çekinmezler. Talihleri her zaman yardımcıdır. Fakat yine de kendi hataları yüzünden, kendi işlerini yine kendileri bozarlar. Çünkü, çok sabırsızdırlar. En büyük hataları beklemeyi bilmemeleridir. Bela ve dertlere karşı çok dayanıklıdırlar. Hayatları bazen zenginlik bazen de fakirlik içinde geçer. Doğum günlerinde yıldızlarının açılarına göre üç vasıfa ayrılırlar.

 

Birinci vasıf ( 21-30 Mart ) Her türlü kötülük ve zorluklara karşı dayanıklıdırlar. Herkes tarafından sevilirler, o da herkesi sever. Eğlenceye düşkündürler. Halkla olan münasebetlerinde bazen şanslı değildirler. Onlar için yabancılar akrabalarında daha hayırlıdır. Hayatta tek istedikleri çevrelerine faydalı olmaktır. Azim ve cesaretleri sayesinde her işlerinde muvaffak olurlar. Akıllıdırlar, anlayışlıdırlar. Fakat layık olmayanlara bile iyilik etmeyi severler. Dostlarını düşmanlarından ayırt etmeyi bilemezler. Mali durumları bir kararda durmaz bazen zengin bazen de fakir olurlar. Sağlık durumları da mali durumları gibi istikrarlı değildir. Bazen hasta bazen çok sağlıklı olurlar. Hasta oldukları zaman kederli, sağlıklı oldukları zaman da çok neşelidirler. Baş ağrısı mide ve böbrek rahatsızlıkları ile kalplerinden şikayetleri vardır. Yüz veya başlarında meydana gelebilecek yara ve çıbanlara karşı çok dikkat etmeleri gerekir. İleriki yaşlarında kalp hastası ve felç olmaları muhtemeldir.

 

Yemek yemeyi çok severler bu yüzden de mide hastalıklarından kurtulamazlar. Sıkı perhiz yapmaları ve ara sıra müshil kullanmaları gerekir. Çünkü hazımsızlık, baş ağrılarının kan ve deri hastalıklarının sebebi olabilir. Bu hastalıklarda mizaçlarına tesir eder. Sihir, büyü, cin veya insan kötülüklerinden hasılı her türlü dert ve musibetten korunmak için şifa ayetlerini okumayı adet edinmelidirler. Bu ayetleri okurken öd ağacı ve cavi yakıp tütsülemek faydalıdır. Ayrıca şifa ayetlerini temiz bir kağıda yazıp bu suyu içmekte de çok büyük fayda vardır. Yıldızınızla ahenk içinde olmak ve dolayısıyla işlerinizde başarılı olmak istiyorsanız kırmızı elbiseler giymenizde ve yakut veya elmas kullanmanızda yarar vardır. Cesaret ve atılganlık isteyen mesleklerde başarılı olabilirsiniz. Asker, politikacı, kimyager ve cerrahlık mesleklerinde muvaffak olabileceğiniz gibi bunlara benzeyen işlerde de muvaffak olabilirsiniz.

 

İkinci vasıf ( 31 Mart – 9 Nisan ) Sert ve cüretli bakışları vardır. Kadınlarla pek iyi geçinemezler haklarında çok dedikodu yapılır. Akrabalarından olan bir kadınla münakaşa ve kavga etme tehlikesi vardır. Düşmanlarının çoğu kadınlardır. Kadınlar yüzünden çok zahmet çekerler. Kadınların yaptıkları büyü ve sihirlerden veya çevresindekilerin hakkında çevirdikleri dolaplardan ve üzücü dedikodulardan çok tesir altında kalabilirler, fakat sonunda Allah C.C. izni ile rahat ve refaha kavuşurlar. Her türlü bela ve musibetlerden korunmak için safran, gül suyu ve miskle temiz bir kağıda, kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, üzerinde taşımasında çok büyük fayda fardır. Biiznillahi Teala her türlü bela ve kötülüklerden korunur ve dileğine kavuşur. Bu tarihler arasında doğan erkekler mide ve böbrek hastalıklarına istidatlıdırlar. Yaşlandıkları zaman felç olma ihtimalleri de vardır. Bunun için sıhhatlerine çok dikkat etmeleri gerekir. Sarı ve kahverengi elbiseler giymek, elmas yahut yakut taşlı yüzük taşımak yıldızınızla ahenk içerisinde olmanızı sağlar. İyi bir idareci, tüccar, kuyumcu ve bunlara benzeyen mesleklerde muvaffak olurlar.

 

Üçüncü Vasıf ( 10 – 20 Nisan ) Hayatları boyunca mal ve para kaybına uğramalarına rağmen bu gibi durumlar pek üzülmemeleri gerekir. Çünkü insanlar gidene yerinmez ve gelene de sevinmezlerse hayatta daha mesut olabilirler. Münasebeti bulunduğu ve çok sevdiği birinin bir başka şehre veya yabancı bir memlekete gitme ihtimali vardır. Ayrıca çok sevdiği bir şeyi kaybedip, bundan çok üzülmesi de mümkündür. Ancak üzülmesinin sonu refah ve selamettir. Her kes tarafından sevilir. Bir fitne veya fesat sebebiyle dostlarıyla düşman olma tehlikesi vardır. Ayrıca sırrını herkese söylemekten de sakınmalıdır. Peygamber efendimiz (sav) şöyle buyurmuştur. “Biri ile olan dostluğunuzun bir gün düşmanlığa dönebileceğini göz önüne alarak, mahcup olacağınız söz ve davranışlardan sakınınız. Dostlarınızla olan münasebetlerinizde de, o düşmanlığın bir gün dostluğa dönüşebileceğini düşünerek sözlerinizi ve davranışlarınızı ona göre ayarlayınız.” Mide ve böbrek hastalıklarına istidatlıdırlar. İleri yaşlarda da felç olmaları ihtimali vardır. Bunun için sıhhatlerine çok dikkat etmeleri gerekir. Beyaz veya mavi renkli elbiseler giymek ve elmas veya yakut taşlı yüzük taşımak yıldızınızla ahenk içinde olmanızı sağlar. Her meslekte muvaffak olurlar. Bilhassa askerlik, cerrah, dişçi, kimyager, berber, şarkıcı, aktör ve tüccar olurlarsa iyi olur.

 

Hayat ve maişeti Hayatı iyi maişeti güzel, işleri yolunda, akıbeti selamet ve hali doğrulukla geçer. Küçük yaşlarda geçim sıkıntısı yoktur. Orta yaşından sonra tekrar rahat ve huzura kavuşur. Umumiyetle bütün işleri yolunda gider.

 

Mal ve Ticareti Hayatı boyunca geçinmesine yetecek kadar meşru kazancı olur. Fakat, bu kazancı zaman zaman azalıp çoğalır. Kazancının bir kısmını layık olmayanlara, kıymet bilmeyenlere yedirir.

 

Kardeşleri Kardeşlerine, dostlarına ve akrabalarına çok faydalı olur. Onlara yardım etmekten zevk duyar. Hayatı boyunca onlarla iyi geçinir. Daima birbirlerine yardım ederler.

 

Ana ve Baba münasebetleri Ana ve babasına karşı çok saygılı olur. Onlar da kendilerini çok sever ve her zaman hayır dua ederler. Babası annesinden önce vefat eder.

 

Evlatları Evlatları saygılı ve hayırlı olur. Evladı çok olur fakat, bazıları kendilerinden evvel vefat eder. Çok üzülürler. Fakat, sağ kalan evlatlarınızdan ömrünüz boyunca fayda görürler. Çocuklarını çok severler.

 

Hastalık ve İlletleri Aralık ve Haziran aylarında dikkatli olmaları gerekir. Romatizma, nezle baş ağrısı ve kalp hastalıklarına istidadı vardır. Romatizma, nezle, baş ağrısı ve kalp hastalıklarına istidadı vardır. Mide ve böbreklerinden de şikayet eder. Kendilerine iyi bakmazlarsa ileri yaşlarda felç olma ihtimalleri de vardır. Ayrıca, cinlerin tesiri altına almasından da korkulur.

 

Evlilik Hayatı En çok üç kere evlenme ihtimali vardır. Çünkü, kadınlarla cinsi münasebette bulunmayı çok severler. Daldan dala konar, kadından kadına koşarlar. Zevcelerine eziyet etmeyi de severler. Gayri meşru münasebetlere düşkün olurlar.

 

Korku ve ölüm Tehlikesi Dört şeyden korku vardır. 1- İftiraya uğramak, 2- Ölüm derecesinde hastalık, 3- Yüksek bir yerden düşmek veya trafik kazası geçirmek, 4-Yangın ve sel basması sebebiyle mal kaybı. 1, 6, 9 ve 30 yaşlarında ölüm tehlikesi vardır. Eğer bunları atlatırsa; 96 sene yaşayabileceği söylenir.

 

Yolculukları Uzun yolculuklara çıkarlar. Doğuya yapacakları bir yolculuktan çok fayda görür. Kara yolculuğu deniz yolculuğundan daha hayırlıdır. Kamil iman sahibi olanlar, niyet ederlerse Allahın C.C izniyle Hacca da giderler.

 

İzzet ve İkbali Herkes tarafından sevilirler. Mevki sahibi dostları olur ve onlardan fayda sağlarlar. Her giriştikleri işte muvaffak olur ve mutlaka kazançlı çıkarlar.

 

Emel ve Arzuları Azmi sayesinde bütün isteklerine kavuşur. İşlerinde dost ve akrabalarından pek fayda görmez.

 

Düşman ve Hasetçileri Düşmanlarının çoğu araba ve arkadaşlarındandır. Fakat Allah C.C. onların bütün kötülüklerine karşı korur. Hülasa, herkes tarafından çok sevilirler. Çok hareketlidirler ve enerji doludurlar. Yenilikleri yapmak, başarıdan başarıya koşmak için çalışır dururlar. Çok iyi bir idareci olurlar. Fakat aceleci olmaları sebebiyle, gayelerine biraz geç varırlar. İşe başlamadan önce plan yaparlarsa daha iyi olur. Küçükken fakir orta yaşlarda yoksul fakat kırk yaşından sonra zengin olurlar. Her yolculuktan fayda görürler Miras yerler dost, ortak ve eş olarak tabiatı ateş olanları seçmeli, su tabiatlı olanlardan kaçınmaları iyi olur. Yeni bir ay gördüğünüz zaman, bir erkek yüzüne veya kırmızı renkli bir eşyaya bakarlarsa; o ay kendileri için hayırlı olur. Başlarını batıya doğru koyup, sağ taraflarına yatarlarsa, rahat uyur ve çok iyi rüyalar görürler.

 

Kırmızı taşlı bir yüzük takmasında ve üzerinde bir parça demir veya mıknatıs taşımasında fayda vardır. Güvercin beslemekten de fayda görürler. Mart, hayırlı günleri Salı ve Cumartesi ve hayırlı geceleri de Cuma gecesidir. Hayırlı sayısı 5 tir. Hayırlı saati Merih saatidir. Lavanta kokusu sürünmesinde fayda vardır. Canı sıkıldığı zaman oyun havaları dinlerse Biiznillahi Teala faydasını görür. Yemeklere çok düşkündürler. Yaşlandıkça iştahları daha da artar. Şişmanlama tehlikesine maruz kalır. Perhiz yapmaları gerekir. En çok et, balık, hamur işleri ve tatlıları severler. Her işte muvaffak olabilirler. Fakat askerlik, politika, idarecilik, mühendislik, eczacılık, ressamlık, müzisyenlik, berberlik, fabrikatörlük, kuyumculuk, tüccarlık ve artistlik ve bunlara benzer mesleklerde daha da başarılı olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir